Nie potrafimy chyba skupić się na tyle, by jak najlepiej ubrać w słowa to, co przerosło nasze oczekiwania w Pomiechówku. Byliśmy na miejscu o 9 rano, 3 października. Nakaz odebrania psów był, jednak na posesję wejść nie mogliśmy. Po prawie dwóch godzinach stania w deszczu się udało. Właścicielkę psów zabrało pogotowie. Zaczęło się wyłapywanie psów, wyciąganie ich z kojców. Było ich dokładnie 104.

Jakie mamy psy? Najpierw złapałyśmy pod pachę szorstkowłosego, bo nas urzekł. Skoro jego, to i jego dwóch kolegów z boksu. Niewielkie, raczej miłe. A potem, zostało nam już chyba to, czego inne fundacje nie chciały, albo co nie rzuciło się w oczy. Mamy sukę, której wypada macica, mamy bardzo starą, siwą babcię, mamy ślepego dziadka, mamy sukę bez oka, beżową sunię w średnim wieku, która prosiła nas o to, by ją wziąć, czarnego, chudego pieska, który zaszył się za kominkiem i mamy jednego, bardzo smutnego szczeniaka. To było najgorsze, co widziałyśmy. Wszystko nas bolało od dźwigania psów, padałyśmy ze zmęczenia.

Dwa, z odebranych przez nas psów:

Nigdy nie widziałyśmy czegoś takiego, takich warunków, takiego piekła, jak w Pomiechówku. Horror tych zwierząt trwał całe lata. Były pozamykane w skrzynio-budach, w bunkrze, w domu, w piwnicy. Mimo tego, że udało się zabrać stamtąd wszystkie psy, mimo tego, że teoretycznie ten dramat setki psów się skończył, jesteśmy chore, nie możemy myśleć o niczym innym. Wiemy, że nasze psy są bezpieczne, wiemy, że otoczone zostaną prawdziwą miłością i zrobimy dla nich wszystko, co będziemy w stanie. Ale mamy ich 10. Myślimy o wszystkich pozostałych. I tak, jak jesteśmy pewne, że część z organizacji biorących udział w interwencji, również dołoży wszelkich starań do tego, aby ten los faktycznie tym zwierzętom poprawić, tak i martwią nas losy innych.

Pod opiekę pasłęckiego schroniska PSI RAJ trafiło dziesięć psów z Pomiechówka. Jesteśmy niewielkim schroniskiem, podlegającym stowarzyszeniu. Każdy z przyjętych psów wymaga leczenia, poważnych obrażeń (tak jak w przypadku wypadającej macicy u jednej z suk), jak i blizn, licznych otarć, chorób skóry. Należy je również zaszczepić, wysterylizować, poprawić ogólną kondycję fizyczną, oraz psychiczną. Z tym wszystkim sobie poradzimy, nie prosimy o pieniądze na ten cel. Naszym głównym pragnieniem jest uzbieranie finansów na postawienie jednego, dużego, podwójnego kojca. Przyjęcie dziesięciu psów w jeden dzień było dla nas wyzwaniem, ale nie potrafiłyśmy odmówić pomocy. Jednak pękamy w szwach- i w tej chwili psy zamieszkują boksy bardzo tymczasowe, awaryjne. Psy są ze sobą bardzo zżyte, jednak innych, obcych zwierząt się boją. Nie możemy pozwolić, by doszło do pogryzień, chcemy im ten los rzeczywiście polepszyć, i stworzyć godne warunki przed zbliżającą się zimą. 

To część z odebranych zwierząt, już u nas, w PSIM RAJU:

Kojec, o którym myślimy, to koszt 5800zł.  Wierzymy, że i tym razem się uda! Zachęcamy do wspólnej pomocy i udostępniania naszej zbiórki!

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.10.17
  23.10.17

  Wszystkiego dobrego dla piesków. J.K.

 • Elżbieta Szczyglak - awatar

  Elżbieta Szczyglak

  20.10.17
  20.10.17

  Dziękują... chociaż tego nie powiedzą...Bardzo przykre.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.10.17
  20.10.17

  Trzymam kciuki

 • MarzenaSK - awatar

  MarzenaSK

  20.10.17
  20.10.17

  powodzenia

 • Bożena - awatar

  Bożena

  15.10.17
  15.10.17

  śliczne , biedne pieski...

Wpłaty - 171

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
40
Anonimowy Darczyńca
Ania - awatar
20
Ania
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
RafF - awatar
70
RafF
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Alis Alis - awatar
20
Alis Alis
Damianos - awatar
11
Damianos
Anna Bak - awatar
20
Anna Bak
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij