Zbiórka Nasza nadzieja na lepsze jutro - zdjęcie główne

Nasza nadzieja na lepsze jutro

70 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Dorota Łodziak - awatar

Dorota Łodziak

Organizator zbiórki

Zdjęcie opisu zbiórki Nasza nadzieja na lepsze jutro

To my: 3 siostry

To my - 3 siostry. Dorota, Joanna i Ula. Joanna ma zdiagnozowaną astmę, ale astma to nie jedyna jej choroba. Choruje także jej siostra Ulka. Obie są niepełnosprawne intelektualnie, mają epilepsję lekooporną oraz kilka pobocznych schorzeń. Nasi rodzice zmarli na nowotwór. Ja, Dorota, opiekuję się nimi samotnie, ale powoli brakuje mi już sił.

Zdjęcie opisu zbiórki Nasza nadzieja na lepsze jutro

Potrzebujemy swojego mieszkania, aby normalnie funkcjonować

Ja i moje siostry, aby móc normalnie funkcjonować, potrzebujemy swojego mieszkania. Do tej pory niestety tułamy się, wynajmując mieszkania. Nie jest to jednak proste, gdyż ludzie boją się wynajmować mieszkania osobom chorym, zwłaszcza z niepełnosprawnością intelektualną. Boją się padaczki - myślą, że moje siostry to osoby chore psychicznie, agresywne, demolujące, takie, które będą problemowe. Zdarzało się, że mieszkałyśmy na piętrach bez windy, gdzie Uli i Asi ciężko było się dostać albo wyjść gdziekolwiek.

Teraz mamy szansę na własny kąt. Dostałyśmy mieszkanie do remontu z zasobów Miasta Poznania! Potrzebujemy jednak Waszej pomocy, aby móc tam zamieszkać!

Zdjęcie opisu zbiórki Nasza nadzieja na lepsze jutro

Dostałyśmy mieszkanie, ale potrzebujemy Waszej pomocy!

Miasto przydzieliło nam mieszkanie do remontu. Lokal znajduje się przy ul. Różanej w Poznaniu, co jest niezwykle ważne, ponieważ lokalizacja stanowi doskonałe połączenie z domem pobytu dziennego „Poranek” i środowiskowego domu samopomocy „Kamyk” w „Stowarzyszeniu na TAK”, gdzie siostry codziennie uczęszczają.

Mieszkanie ma trzy niezależne pokoje. Ula według zaleceń neurologa i psychiatry oraz opiekuna w „Poranku” musi mieć osobny pokój ze względu na częste ataki oraz zaburzenia zachowania. Obecnie mieszka w jednym pokoju razem z siostrą Asią, przez co Asia nie może spokojnie spać. Ula bowiem często nie śpi w nocy i jest bardzo aktywna. Obie siostry mają wpis w orzeczeniu o konieczności zamieszkiwania w oddzielnym pokoju.

Również łazienka wymaga udogodnień dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do tej pory siostry nie mogły wykąpać się inaczej niż korzystając z miski (Joanna nie jest w stanie wejść do wanny). Dziewczyny w obecnym mieszkaniu nie mogły przechodzić chociażby treningu higienicznego.

Mieszkanie na Różanej to wreszcie godne warunki życia oraz szanse na to, by moje siostry mogły w domu trenować umiejętności wyuczone na zajęciach, które do tej pory w kontekście korzystania z toalety, łazienki nie były możliwe do wdrożenia i powtarzania. Szalenie istotne dla naszej rodziny jest obniżenie kosztów miesięcznych utrzymania. Zmiana zamieszkania obniży wydatki o co najmniej 1000 zł! Obie siostry przyjmują leki, Urszula jest często pieluchowana. Obecne koszty wynajmu mieszkania znacząco obniżały możliwość korzystania z odpowiedniego leczenia, terapii, odpłatnej opieki specjalistycznej. Kolejnym ważnym aspektem jest stały meldunek, a przez to brak konieczności bycia zależnym od prywatnego najemcy. Stałe mieszkanie daje możliwość dostosowania pomieszczeń, udogodnień do potrzeb sióstr wynikających z ich stanu zdrowia. Ciągłe przeprowadzki nie dają na to szans oraz wpływają wyjątkowo destrukcyjne na Ulę i Asię.

Jest tylko jedno ale... Mieszkanie od miasta wymaga gruntownego remontu, na który nas nie stać.

Zdjęcie opisu zbiórki Nasza nadzieja na lepsze jutro

Potrzebujemy funduszy na remont

Mieszkanie, które dostałyśmy, wymaga gruntownego remontu, na który nas nie stać. Ja nie pracuję, dziewczyny mają renty, które idą na leki i rachunki. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o pomoc, bez której nam się nie uda!

Dziękujemy Wam za każdą, nawet najmniejszą wpłatę! Wszystko, co uda nam się zebrać, przeznaczymy na dostosowanie mieszkania dla Uli i Asi, aby dziewczyny mogły wreszcie godnie żyć.

Dorota, Ula, Asia

Zdjęcie opisu zbiórki Nasza nadzieja na lepsze jutroZdjęcie opisu zbiórki Nasza nadzieja na lepsze jutroZdjęcie opisu zbiórki Nasza nadzieja na lepsze jutro
70 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Dorota Łodziak - awatar

Dorota Łodziak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Lucyna - awatar
Lucyna
30
Sabina - awatar
Sabina
20
Natalia - awatar
Natalia
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij