Zbiórka Na pomoc biednej kruszynce - zdjęcie główne

Na pomoc biednej kruszynce

2 504 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciły 72 osoby

Kochani… Część z Was już pewnie wie z aktualizacji wpisu na naszej stronie, część dowie się dopiero teraz – naszej małej Kruszynki nie udało się niestety uratować… Wszystkim nam krwawi serce. Tym bardziej, że odejścia tak młodych psiaków to rzadkość. Tym bardziej, że nie zawiniła tu złośliwość natury i niespodziewana choroba a bezmyślność i okrucieństwo „człowieka”. Tym bardziej, że walczyła naprawdę mocno a my razem z nią.

Mała miała szanse niewielkie – wydana została bez szczepień, bez książeczki zdrowia, trzymana była w klatce po królikach, zarażona parwowirozą. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy – była leczona w całodobowej klinice weterynaryjnej, cały czas był z nią ktoś od nas, sprowadzono specjalne leki z zagranicy, przetoczono jej krew ozdrowieńca. Niestety – przegraliśmy tę walkę, choć walczyliśmy dosłownie „do ostatniej kropli krwi”…

W tym miejscu chcielibyśmy z całego serca podziękować Wam wszystkim za wsparcie w tej tragicznej sytuacji. Tym bardziej, że każdy z nas był świadomy, że sytuacja może mieć beznadziejny obrót. Nadzieja jednakże umiera ostatnia a my nie poddaliśmy się do samego końca.

Te kilka dni intensywnego leczenia Małej były kosztowne, natomiast jeśli w końcowym rozliczeniu okaże się, że część datków nie została wykorzystana, to pozostałe środki przekażemy na diagnostykę i utrzymanie Mamusi naszej Kruszynki oraz na leczenie dwóch naszych najbardziej potrzebujących labków – Wegi i Diego.

Jeszcze raz dziękujemy Wam za wszystko – za błyskawiczną pomoc i za słowa otuchy dla naszej maleńkiej Kruszynki. Niech biega szczęśliwa za Tęczowym Mostem…

================================================================

Kolejny tydzień przyniósł kolejne złe wieści… Mamy pod opieką 6-tygodniową, prześliczną, bezbronną i… niestety chorą na parwowirozę kruszynkę. Wdrożone jest leczenie, ale już na ten moment wiemy, że sami nie poradzimy sobie z jego kosztami. Końcówka roku jest przerażająca – tak często trafiają pod naszą opiekę schorowane staruszki i psiaki w złym stanie z interwencji… Nasze środki nie są wystarczające, żeby pokryć wszystkie wydatki. Po raz kolejny musimy zatem zwrócić się do Was z prośbą o pomoc i wsparcie ratowania tego biedactwa.

Maleństwo zostało wyrwane z piekielnego miejsca wraz ze swoją mamą. Obie były uratowane, bezpieczne i zaopiekowane – wspaniały początek nowej drogi. Niestety, szczęście trwało zbyt krótko. Mała nagle zachorowała, diagnoza: PARWOWIROZA. Każdy, nawet laik, ma z tą chorobą od razu złe skojarzenia – niestety słusznie, bo parwowiroza często kończy się u młodych psów śmiercią. Maleństwo przebywa obecnie w całodobowej klinice w Krakowie. Podano jej czeską surowicę, dostaje antybiotyki, leki przeciwwymiotne i kroplówki. Rokowanie jest… bardzo ostrożne. Gdyby udało się zastopować wymioty i biegunkę, to można mieć jeszcze nadzieję. Póki co pozostaje jedynie czekać i najmocniej jak się da trzymać kciuki za tę bezbronną kruszynkę. I liczyć na cud.

Serce pęka wszystkim na widok tak cierpiącego maleństwa. Zwracamy się z ogromną prośbą o finansowe wsparcie jego leczenia. Jednocześnie jesteśmy zobowiązani zaznaczyć, że nie jesteśmy na ten moment dać żadnej gwarancji, że kruszynka wygra tę walkę. Ale walczyć będziemy, bo jesteśmy jej winni szansę na życie – jako dobrzy ludzie, skoro źli ludzie zgotowali jej i jej mamie taki los.

UAKTUALNIENIE:

Kochani, z całego serca dziękujemy Wam za trzymanie kciuków, słowa otuchy dla naszej jeszcze bezimiennej czarnej labradoreczki. Sunia cały czas walczy z parwowirozą, jest słabiutka i tak strasznie bezbronna. Ma w Nas a przede wszystkim w Was wspaniałe wsparcie. Dziękujemy za finansową pomoc, w ciągu kilku godzin uzbierana została wyznaczona kwota, która pokryje początkowe wydatki w klinice weterynaryjnej. Doba wraz z lekami to koszt ok 200 zł dziennie. Sunia dostaje antybiotyk, lek przeciwwymiotny i  lek wzmacniający odporność (koszt ok 60 zł za dawkę), a czeka nas jeszcze zakup specjalistycznej karmy. Malutka nie jest sama, nasi wolontariusze noszą ją w kocykach, tulą i rozpieszczają. Przekazują jej tym samym Wasze tak liczne wirtualne wsparcie i serdeczności. Nasza kruszynka jest pod całodobową opieką w  klinice Luxvet w Krakowie. W związku z ogromnymi wydatkami na leczenie sunieczki chcemy Was prosić o dalsze wsparcie i podnieść kwotę POMOCY na 2.500 zł.


Aktualizacje


 • labradory.org - awatar

  labradory.org

  21.11.2018
  21.11.2018

  Nowe uaktualnienie - podziękowanie i opis sytuacji zawarte jest na początku przeedytowanego tekstu zbiórki.

  Jeszcze raz dziękujemy Wam za wszystko – za błyskawiczną pomoc i za słowa otuchy dla naszej maleńkiej Kruszynki. Niech biega szczęśliwa za Tęczowym Mostem…

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Hanka - awatar

  Hanka

  21.11.2018
  21.11.2018

  Trzymaj się maleńka!

 • Piotr Kardasiewicz - awatar

  Piotr Kardasiewicz

  20.11.2018
  20.11.2018

  Walcz słodki maluszku.

 • Paulina - awatar

  Paulina

  20.11.2018
  20.11.2018

  Walcz maleńka

2 504 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciły 72 osoby

Wpłaty: 72

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
adrian - awatar
adrian
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Hanka - awatar
Hanka
50
Paulina - awatar
Paulina
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Paulina Olszak - awatar
Paulina Olszak
50
Paulina Ferenczak - awatar
Paulina Ferenczak
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij