Zbiórka Mała Nadia czeka na pomoc - zdjęcie główne

Mała Nadia czeka na pomoc

12 030 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 195 osób
Monika Oliwkowska - awatar

Monika Oliwkowska

Organizator zbiórki

Nadia urodziła się 26 lutego z tzw. wytrzewieniem jelit. Jest to wada rozwojowa o wciąż nieznanych przyczynach, która polega na wydostaniu się poza jamę brzuszną jelit dziecka. Lekarze wykryli to u małej Nadii gdy ta była jeszcze w brzuszku u mamy.

Zalecenia w przypadku wytrzewienia jelit u noworodków polegają na wykonaniu dużo wcześniej przed terminem porodu, cięcia cesarskiego i dziecko od razu jest przewożone na operacje podczas, której lekarze umieszczają jelita we właściwym miejscu, a następnie zamykają brzuszek.

Niestety w przypadku Nadii odbyło się to zupełnie inaczej. Akcja porodowa zaczęła się przed planowaną operacją cięcia cesarkiego i Nadia urodziła się półtora miesiąca za wcześnie. Wtedy zaczęła się walka o życie Nadii. Zaraz po przyjściu Nadii na świat lekarze przeprowadzili pierwszą operację. Oprócz wytrzewienia jelit okazało się, że Nadia ma martwicze zapalenie jelit. Po operacji zostało jej tylko 30cm jelita cienkiego i nie za wiele jelita grubego, gdzie
u zdrowego noworodka długość jelita cienkiego wynosi około 350cm, a jelita grubego 70cm. Operacja zakończyła się założeniem Nadii stomi.

W bardzo ciężkim stanie trafiła na oddział intensywnej terapii, została zaintubowana i podpięta do aparatury, która pomagała jej oddychać. Szanse na przeżycie Nadii były bardzo małe.
W ciągu pierwszej doby przekonaliśmy się, że Nadia ma silne serduszko i chce walczyć o życie dla siebie i dla swoich rodziców.

Tydzień później lekarze przeprowadzili kolejną operację aby zobaczyć czy martwica jelit postępuje i rozwija się dalej.

Przez kolejne tygodnie Nadia wymiotowała. W związku z tym przeprowadzono szereg badań, które uwidoczniły zwężenie przy dwunastnicy. Prawdopodobnie były to powikłania pooperacyjne. Czekała ją kolejna już trzecia operacja, podczas której lekarzom udało się połączyć jelita i usunąć stomię. Nasza radość nie trwała długo. Po tygodniu od ostatniej operacji Nadia złapała infekcję i miała bardzo wysoki czynnik stanu zapalnego. Ponad dwa tygodnie dostawała antybiotyki. Przez kolejne 2 miesiące towarzyszyły jej znowu intensywne wymioty.

Po prawie trzech ciężkich miesiącach przeplatanych radością i strachem o życie Nadii lekarze stwierdzili, że jelitka małej nie funkcjonują tak jak powinny i nie wchłaniają składników odżywczych. Podjęto decyzję o założeniu Nadii tzw. broviaca czyli centralnego dojścia dożylnego, przez które będzie miała podawaną kroplówkę zawierającą mieszanki odżywcze. Na tę chwilę stanowi on jedyny ratunek dla Nadii. Dzięki temu Nadia żyje. Niestety wiąże się to
z całodobowym podpięciem Nadii do pompy, która przetacza mieszankę odżywczą.

Nadia cierpi również na niedokrwistość oraz ma podwyższoną bilirubinę - kroplówka niszczy jej wątrobę. Po każdej operacji Nadii była przetaczana krew, potem dodatkowo jeszcze kilka razy
z powodu złych wyników.

Po 3 miesięcznym pobycie w szpitalu w ICZMP w Łodzi przetransportowano Nadię karetką do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie gdzie rodzice Nadii uczą się obsługi broviaca, ponieważ w domu będą musieli sami podłączać Nadie pod kroplówkę. Żywienie pozajelitowe u Nadii na tę chwilę odbywa się 24 godziny na dobę.

W dalszym ciągu Nadii towarzyszą wymioty. Ostatnie badania wykazały niedrożność jelit oraz to, że jelito cienkie jest nienaturalnie poszerzone. Oczywiście wiążę się to z kolejną operacją
u Nadii podczas, której niestety będzie miała założoną z powrotem stomie.

Rodzice Nadii są przy niej przez całą dobę. Pragną aby ich córka mogła normalnie żyć jak zdrowe dziecko, jednak leczenie będzie trwać jeszcze kilka lat. Przed Nadią jeszcze nie jedna operacja i szereg badań. Każdą z tych operacji, które już przeszła przeżywali razem z nią. Ostatnio dostali zielone światło i kilka dni temu wyszli pierwszy raz ze swoją córką na spacer. Mamy nadzieję, że takimi małymi kroczkami wszystko będzie szło ku lepszemu.

Nadusia jest bardzo krótko w naszym życiu, a już tak wiele przeszła. Leczenie Nadii będzie trwało latami, wiąże się z ciągłym przebywaniem w szpitalach, możliwe że z innowacyjnym leczeniem,  cały czas poszukiwanym przez nas w Polsce jak i za granicą. Prosimy pomóżcie młodym rodzicom i dajcie szansę małej dziewczynce na normalne życie i cieszenie się z dzieciństwa. Każdy grosz wpłacony na zbiórkę dla Nadii daje nam nadzieję na lepsze jutro.


Aktualności


 • Monika Oliwkowska - awatar

  Monika Oliwkowska

  10.06.19
  10.06.19

  Witam, na załączonym zdjęciu jest pompa potrzebna do żywienia pozajelitowego. Będzie ona zakupiona za część zebranych pieniążków ze zbiorki dla Nadii.

  Zdjęcie aktualności 32 664

Komentarze


 • Anna D - awatar

  Anna D

  18.06.19
  18.06.19

  Życzymy dużo zdrowia dla maleństwa i wytrwałości dla bliskich!

  • Monika Oliwkowska - awatar

   Monika Oliwkowska - Organizator zbiórki

   18.06.19
   18.06.19

   Dziękujemy.

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  10.06.19
  10.06.19

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • anonimowy darczyńca - awatar

  anonimowy darczyńca

  10.06.19
  10.06.19

  Zdrówka dla kruszynki i magicznej siły i wiary dla rodziców! Jesteśmy z Wami!

  • Monika Oliwkowska - awatar

   Monika Oliwkowska - Organizator zbiórki

   10.06.19
   10.06.19

   Dziękujemy bardzo:)

 • Karolina - awatar

  Karolina

  09.06.19
  09.06.19

  Życzymy zdrowia dla malej oraz dużo siły i wytrwałości dla rodziców.

  • Monika Oliwkowska - awatar

   Monika Oliwkowska - Organizator zbiórki

   10.06.19
   10.06.19

   Dziękujemy bardzo:)

 • Kamila - awatar

  Kamila

  09.06.19
  09.06.19

  Zdrowia i siły dla wszystkich!

  • Monika Oliwkowska - awatar

   Monika Oliwkowska - Organizator zbiórki

   10.06.19
   10.06.19

   Dziękujemy bardzo:)

12 030 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 195 osób
Monika Oliwkowska - awatar

Monika Oliwkowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 195

Grzegorz - awatar
Grzegorz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
22
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Aleksandra Motyka - awatar
Aleksandra Motyka
4
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Magdalena Zawadzka - awatar
Magdalena Zawadzka
10
Magda J. Olczyk - awatar
Magda J. Olczyk
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij