Piekarnia rzemieślnicza w Kłodzku została zalana przez powódź.
Potrzebują mąki do wypieku chleba, około 8 ton mąki na najbliższe tygodnie.
Osobiście byłem w Piekarni Bardo 20 września 2024 roku, zweryfikowałem miejsce (Mickiewicza 1, 57-300 Kłodzko) i poznałem właścicieli oraz ich syna. Bardzo mała, rzemieślnicza piekarnia, która piecze dla przedszkoli, szkół i mieszkańców Kłodzka. Używają wyłącznie mąki naturalnej, chleby rosną na zakwasach, a wypiek jest w piecu opalanym węglem. W piekarni pracuje około 5 osób.
Do piekarni dostało się woda na wysokość 1 metra. Maszyny zalane (potrzeba czasu, aby je uruchomić), mąką zawilgocona (do wyrzucenia) , od kilku dni sprzątają i końca nie widać. Planowane uruchomienie piekarni w okolicach 25 września.
Zbieram pieniądze wyłącznie na mąkę, gdyż dzięki niej Piekarnia Bardo będzie mogła szybko zacząć piec chleba . Więcej o nich na facebook.
Mąka zakupię w młynie rzemieślniczym Młyn Dobra koło Wrocławia i będzie dostarczana systematycznie do tej piekarni, na bieżąco po 1000-1500 kg na raz. Młyn Dobra to rzemieślniczy młyn z lat 30 XX wieku, obsługiwany przez NadMłynarza Irenusza Grele , który mieli mąkę bez polepszaczy, bez dodatków chemicznych i tradycyjny sposób. Nic lepszego nie ma w okolicy. Więcej o nich na facebook.
Mąka kupie legalnie, na faktury, które przedstawię na zakończenie zbiórki. Młyn Dobra zaoferował , że ZA DARMO będzie dostarczał mąkę własnym transportem (około 120 km w jedną stronę), czyli będzie około 6 dostaw.
Dodatkowo w Poznaniu chcę wypiekać chleby cegiełki z archaicznego żyta Krzyca , które będzie można "kupić" w sklepach Czarny Chleb za 20 zł. Chciałbym też namówić inne piekarnie rzemieślnicze w Polsce , aby wypiekly podobne cegiełki i wpłacili pieniądze tutaj. Proszę o kontakt przez e-mail.
Planuje też wydrukować kartki pocztowe/cegiełki za 10 zł z fotografią “Chleb i woda". Szukam drukarni, która zgodzi się to zrobić za darmo.
Ważne liczby:
1 chleb to około 300-400 gr mąki
koszt mąki dla jednego chleba to około 1 zł
8000 kg mąki to 24.000 chlebów
mąki powinno wystarczyć piekarni na 8-10 tygodni, czyli to pozwoli im przetrwać najtrudniejszy czas
Jacek Polewski - Fundacja Polewski
Fotografia wykorzystana za nieodpłatną zgodą. Chleb i woda, Wrocław, 14 lipca 1997.Andrzej Iwańczuk/REPORTER
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Anonimowy Darczyńca
Niesamowita akcja!