Zbiórka Prośba o wsparcie dla Reksia - zdjęcie główne

Prośba o wsparcie dla Reksia

4 053 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 68 osób

Prośba o wsparcie leczenia Reksia

Od naszej ostatniej zbiórki na pokrycie kosztów leczenia znajdki Lucy minął niecały miesiąc, a my znów mamy pod naszą opieką labka z tragiczną przeszłością… Od kwietnia w jednym z naszych cudownych Domów Tymczasowych przebywa Reksio – młody 3/4-letni labek, którego stan zdrowia sprawia, że każdy bierze go za staruszka…

Reksio został znaleziony w okolicach Częstochowy – ważył zaledwie 15 kg, był skrajnie wychudzony i zaniedbany. Od razu został wysłany na badania do weterynarza, które  wykazały szereg alarmujących problemów: niedożywienie, fatalny stan skóry (wyłysienia, strupy), niedoczynność tarczycy, guz jądra i związany z tym zespół feminizującego samca, zmianę na śledzionie niewiadomego pochodzenia (być może powstałą po jakimś urazie mechanicznym), zmiany jelitowe o przewlekłym charakterze chorobowym, zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie (sprawiające dyskomfort bólowy, bo Reksio w ogóle nie przyjmuje pozycji siedzącej), słabe więzadła, mocną anemię, pasożyty. Zaczęło się przysłowiowe gaszenie pożarów. Zdecydowano się na usunięcie jądra z guzem, choć lekarze początkowo obawiali się, że psiak jest zbyt słaby, żeby przeżyć operację – wszystko poszło na szczęście pomyślnie a mocno zawyżony poziom leukocytów spadł po pewnym czasie do normy. Po zdiagnozowaniu problemów tarczycowych i wdrożeniu leczenia Reksio drapie się wyraźnie mniej, choć do niedawna odruch ten był tak silny, że powstawały krwawe rany… Włączono żywienie specjalistyczną karmą, uwzględniającą potrzebę intensywnego odżywienia oraz problemy jelitowe (w tym momencie waga Reksia wynosi już prawie 28 kg). Reksio cały czas otrzymuje również leki – sterydy, antybiotyki, probiotyki oraz Librelę – comiesięczny zastrzyk stosowanym w łagodzeniu bólu związanego z zapaleniem kości i stawów.

Stan zdrowia Reksia jest już lepszy, ale nadal jest daleki od ideału, którego nie da się już osiągnąć przez wieloletnie zaniedbania… A o przeszłości labka nie wiemy nic – po jego zachowaniu możemy się jedynie domyślać, że nigdy nie mieszkał w domu, być może przebywał w zamknięciu bez możliwości swobodnego ruchu, był karmiony byle czym i nieregularnie. W Domu Tymczasowym przebywa już od 2,5 miesiąca a wciąż chodzi krok w krok za człowiekiem, obawiając się, że ten nagle zniknie. Od początku miał problem z załatwianiem potrzeb fizjologicznych poza domem, nie sygnalizował ich – teraz „za potrzebą“ kieruje się już do wyjścia (bo zrozumiał schemat), ale i tak załatwia ją przy drzwiach, co ma miejsce często, bo przez sterydy pije bardzo dużo wody.

Mimo wszystkich tych dramatycznych problemów Reksio jest psiakiem bardzo spokojnym i łagodnym, przytulaśnym, kochanym. Jest spokojny, chodzi sobie powolutku. Gdy zostaje sam, to cierpliwie czeka na powrót opiekunów, nie ma lęku separacyjnego. Nie jest fanem jazdy autem, ale najprawdopodobniej jest to spowodowane dyskomfortem pozycji – usiąść nie może, a położenie się w „domowych“ warunkach zajmuje mu chwilę czasu, tu dochodzą jeszcze emocje, więc Reksio całą podróż stoi, niechętnie z auta wyskakuje. Musimy też przyjrzeć się jego słuchowi, bo występuje trochę trudności z przywoływaniem – Reksio długo uczył się reagowania na nowe imię, często traci koncentrację i nie reaguje od razu, gdy się go woła.

Nie znamy co prawda historii Reksia, ale serce pęka już na samą myśl o tym, co mógł w swoim poprzednim życiu przechodzić. Całe szczęście, że ktoś go znalazł, nie zignorował, zadał sobie trud i skontaktował się z nami i dzięki temu mogliśmy zaopiekować się nim przede wszystkim pod względem medycznym, żeby w miarę możliwości ulżyć jego cierpieniom. Lista podjętych działań zdaje się jednak nie mieć końca – operacja usunięcia jądra pod narkozą, pełna diagnostyka obrazowa (USG i RTG), liczne badania krwi, wielotygodniowa kuracja antybiotykami, sterydami i probiotykami, zakup specjalistycznej karmy, leczenie pasożytów a teraz jeszcze podawanie Librelli, której jednorazowa dawka kosztuje blisko 250 zł. Jak można się domyślać, to jeszcze nie koniec wydatków, choć te największe mamy już chyba za sobą… Niemniej jednak znów potrzebujemy Waszego wsparcia, dlatego również w przypadku Reksia zdecydowaliśmy się założyć zbiórkę. Będziemy wdzięczni za każdą formę pomocy – zarówno za przysłowiową złotówkę jak i za udostępnienie linku do niej wśród znajomych i w swoich mediach społecznościowych. Dziękujemy Wam z góry kochani Zbiórkowicze!

Kolejna faktura za rtg:

Kolejne 2 faktury:

Aktualizacje


  • labradory.org - awatar

    labradory.org

    25.07.2023
    25.07.2023

    Kochani Zbiórkowicze! Po raz kolejny nie wiemy, jak mamy Wam dziękować... Środki na opłacenie faktur za diagnostykę i leczenie Reksia zebrały się. W przypadku psich chorowitków rachunki medyczne to nieodłączna część codzienności. Dziękujemy Wam tym bardziej dlatego, że jesteśmy świadomi, że czasy są teraz niełatwe - a mimo to znajdujecie w sobie siłę, żeby pomagać. Reksio też radośnie Wam dziękuje - HAU HAU HAUUUUUUUUUU!

4 053 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 68 osób

Wpłaty: 68

Agnieszka - awatar
Agnieszka
50
Monika - awatar
Monika
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Mari - awatar
Mari
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna Wenus - awatar
Anna Wenus
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
skalin - awatar
skalin
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij