Zbiórka Pomoc dla niewidomej Lucy - zdjęcie główne

Pomoc dla niewidomej Lucy

3 360 zł  z 3 200 zł (Cel)
Wpłaciły 74 osoby

Zbiórka na dwie operacje staruszki Lucy

Drodzy Zbiórkowicze, lato zbliża się wielkimi krokami i wiąże się z tym nie tylko perspektywa pięknej pogody, ale i pewne bardzo smutne zjawisko. Wakacje to czas, w którym liczba przypadków porzucania/wyrzucania psów rośnie na potęgę. Choć do lata jeszcze chwila, to pierwsze ofiary tego procederu już się pojawiają – i to najprawdopodobniej jedną z nich jest bohaterka naszej najnowszej zbiórki – około 9-letnia minilabradorka Lucy…

Lucy błąkała się na początku kwietnia przy jednej z wielkopolskich dróg – została znaleziona i awaryjnie zabezpieczona przez przypadkową osobę. Przez pierwsze dwa dni ze zmęczenia i stresu tylko spała. W międzyczasie została objęta opieką przez nas, labradory.org. Nie zakładaliśmy od razu, że została wyrzucona, ale po dłuższej obserwacji można już było dojść do wniosku, że wiele jednak za tym scenariuszem przemawia. Lucy zachowuje w domu czystość, pozostawiona sama zostaje na miejscu. Jest zatem niemalże pewne, że miała dom i raczej nie oddaliła się nikomu na spacerze, gdyż nie zna smyczy ani obroży a psem jest spokojnym i łagodnym, więc ucieczka też raczej nie wchodziła w grę. Od razu w oczy rzuciły się też wszystkim jej problemy ze wzrokiem – jedno oko było zamglone, sunia potykała się chodząc. Konsultacja weterynaryjna rozwiała wszelkie wątpliwości – Lucy (tak ją nazwaliśmy) na jedno oko nie widziała w ogóle a na drugim miała zaawansowaną zaćmę. Wykonano też inne padania przeglądowe, sunia mimo wieku była w dość dobrym stanie. Trzeba było jednak bezwzględnie zająć się jej problemami okulistycznymi, bo oko, na które nic już nie widziała, sprawiało jej olbrzymi ból. Podjęto decyzję o jego usunięciu, drugie zostawiono, bo mimo poważnej zaćmy Lucy widzi jeszcze prawdopodobnie jakieś cienie/kontury i nie odczuwa dyskomfortu bólowego. Sunia przeszła zabieg usunięcia oka i jednocześnie sterylizacji – badania wykazały, że musiała rodzić wielokrotnie. Po operacji czuła się początkowo kiepsko, na zdjęciach widać dren, który miała założony i - nomen omen - gołym okiem widać, że sprawiało jej to dość duży dyskomfort… Od operacji minął już tydzień i sunia czuje się na szczęście dobrze.

Mniej optymistycznie wygląda niestety kwota faktur, które trzeba uregulować w związku ze wszystkimi podjętymi działaniami medycznymi (badania wstępne, echo serca przedzabiegowe, operacja oka i sterylizacja) oraz pobyt i wyżywienie w hoteliku.  Mamy na ten moment do zapłacenia ponad 3000 zł, co jest dla nas sporym wydatkiem a wiemy dobrze, że zaraz zaczną pojawiać się kolejne, bo „co chwila“ pod nasze skrzydła trafiają kolejne psiaki potrzebujące pomocy. Dlatego po raz kolejny zwracamy się do Was z prośbą o pomoc i wsparcie, w każdej możliwej dla Was formie – finansowej, w drodze udostępnienia linku do zbiórki lub przekazania o niej informacji osobom, które mają chęć nas wesprzeć. Za każdą pomoc dziękujemy z całego serca!

Aktualizacje


 • labradory.org - awatar

  labradory.org

  01.06.2023
  01.06.2023

  Kochani Zbiórkowicze! Dziękujemy Wam za kolejny wspólny sukces – w ekspresowym tempie zdołaliśmy z Waszą pomocą zebrać kwotę (i to z górką!) na pokrycie kosztów diagnostyki i leczenia Lucy. Jak zawsze dziękujemy za wszystko – wpłaty, udostępnienia, dobre słowo i trzymanie kciuków za naszą waleczną bohaterkę!

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • KDarii Kdarri - awatar

  KDarii Kdarri

  29.05.2023
  29.05.2023

  ♥️

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   30.05.2023
   30.05.2023

   Dziękujemy

3 360 zł  z 3 200 zł (Cel)
Wpłaciły 74 osoby

Wpłaty: 74

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kasia - awatar
Kasia
50
Anna - awatar
Anna
20
Weronika - awatar
Weronika
50
Marta Ramzy - awatar
Marta Ramzy
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Natalia G. - awatar
Natalia G.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Martyna - awatar
Martyna
20
Dagmara - awatar
Dagmara
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij