Zbiórka Leczenie Pati - zdjęcie główne

Leczenie Pati

16 795 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 280 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Peszka - awatar

Monika Peszka

Organizator zbiórki

  CELEM ZBIÓRKI JEST DOPROWADZENIE PATRYCJI DO TAKIEGO STANU ZDROWIA ABY MOGŁA BYĆ PODDANA PRZESZCZEPOWI I CIESZYĆ SIĘ ŻYCIEM JAK KAŻDA KOBIETA W JEJ WIEKU.


Cześć. Jestem Monika i jestem siostra Patrycji (na którą zbieram pieniadze).  Pieniądze wykorzystane zostaną na leczenie siostry i usprawnienie jej życia.Moja siostra ma 35 lat i poważnie choruje. Jej choroby to Niewydolność nerek, nadczynność przytarczyc oraz przerost lewej komory serca. Chciałabym wam jednak opisać jej historię od początku. Patrycja przed chorobą była dziewczyną bardzo aktywną. Wszędzie było jej pełno.  Pewnego dnia, około 2008 roku, podczas pracy na budowie (technik budowlany z zawodu) doszło do wypadku (Jak się okazało w konsekwencji szczesliwego), A mianowicie siostrze wpadła zaprawa do oka. Po konsultacji z lekarzem okazało się, że Pati ma bardzo wysokie ciśnienie, co w jej wieku było znacznie niepokojące. Po badaniach ogólnych i pobycie w szpitalu nadal nie było wiadomo, co dzieje się z Patrycja. Jednak jeden z lekarzy w lokalnym ośrodku wpadł na pomysł, że być może przyczyna wysokiego ciśnienia są problemy z nerkami.  Był to strzał w dziesiątkę. Okazalo się, że siostra cierpi na niewydolność nerek spowodowaną najprawdopodobniej przebytym kłębuszkowym zapaleniem nerek.Tak właśnie zaczęła się nasza przygoda... Przez cztery lata leczono siostrę farmakologiczne. W 2012 roku podjęto decyzję o wdrożeniu hemodializ. Patrycja odbywa takie dializy 3 razy w tygodniu. Każda dializy trwa 4 godziny 10 minut. Siostra mimo to nie poddawala się  i starała się normalnie funkcjonować (praca, życie prywatne). Dwa lata po rozpoczęciu dializ pojawiła się nadzieja-przeszczep. Jednak po miesięcznym pobycie w szpitalu okazało się, że przeszczepiona nerka nie pracuje. Nastąpił powrót do hemodializ. Po przeszczepie stan zdrowia siostry zaczął się pogarszać w zastraszającym tempie. W 2016 roku spotkał nas kolejny cios- śmierć taty. Powiększające się problemy zdrowotne generują kolejne koszty, które powoli zaczynają wnasńczać nasz budżet domowy. Obecnie Patrycja zmaga się przede wszystkim z:

 -niewydolnością nerek, 

-nadczynnoscia przytarczyc,które wywołują wahania nastrojów i mają wpływ na resztę organizmu,

- przerostem lewej komory serca, który jest skutkiem dializ,

- martwicą goleni,

- bólami miesniowymi.

Obecnie, aby ulżyć Patrycji w cierpieniu szukamy różnych metod leczenia.

Patrycja pracuje jaki sprzedawca. Jest osoba, która bardzo lubi kontakt z ludźmi i musi być w ciągłym ruchu. Jednak narastające problemy zdrowotne czynia jej  życie coraz trudniejszym. Patrycja utrzymuje się tylko z wynagrodzenia oraz zasiłku pielegnacyjnego. Żadna z nas, ani mama, ani ja nie pobieramy na nią środków, gdyż nie zachorowała w wieku szkolnym. Nie należy jej się również renta socjalna.

Wszyscy wiemy, że leczenie w Polsce wymaga dużych nakładów finansowych. W związku z tym prosze Państwa o pomoc w usprawnieniu życia siostry.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Monika Peszka - awatar

  Monika Peszka

  23.06.2021
  23.06.2021

  Moi drodzy ostatnia decyzją o zamknięciu zbiórki spowodowaną była hejtem w nasza stronę. Stwierdzono, że zbiórka prowadzona jest na sile. Zarzucono nam równie że za zbiórkę kupiliśmy tylko okulary. Nie jest to prawda. Nie wstawiam zbyt często aktualizacji bo najzwyczajniej na świecie nie mam na to czasu. Dziekuje tym którzy są z nami i wierzą w nas.npozdrawiam ❤

Komentarze


 • Łukasz Zieliński - awatar

  Łukasz Zieliński

  16.02.2021
  16.02.2021

  Życzymy szybkiego powrotu do pełni sił! S&Ł

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.12.2020
  18.12.2020

  Serdeczne pozdrowienia. Wracaj do sił :-)

  • Monika Peszka - awatar

   Monika Peszka - Organizator zbiórki

   21.12.2020
   21.12.2020

   Dziękujemy bardzo

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.12.2020
  18.12.2020

  Zdrówka życzę.

  • Monika Peszka - awatar

   Monika Peszka - Organizator zbiórki

   21.12.2020
   21.12.2020

   Dziekujemy bardzo

 • Ewa M - awatar

  Ewa M

  29.11.2020
  29.11.2020

  Trzymamy kciuki, dużo zdrówka dla Pati i całej rodziny.

  • Monika Peszka - awatar

   Monika Peszka - Organizator zbiórki

   29.11.2020
   29.11.2020

   Dziękujemy bardzo

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.11.2020
  21.11.2020

  Życzę zdrowia

16 795 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 280 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Peszka - awatar

Monika Peszka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 280

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Jolanta Pieprz - awatar
Jolanta Pieprz
70
Paulina Welc voucher od studio urody Katarzyna Maj - awatar
Paulina Welc voucher od studio urody Katarzyna Maj
550
Magdalena Dominiak-licytacja body - awatar
Magdalena Dominiak-licytacja body
20
Iwona Szczepańska - awatar
Iwona Szczepańska
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
65
Anna Pacholska - awatar
Anna Pacholska
140
Pieprz Jolanta - awatar
Pieprz Jolanta
30
Angelika Małecka - awatar
Angelika Małecka
22
Lucyna Guziołek - awatar
Lucyna Guziołek
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij