Zbiórka Sarenkom na pomoc! - zdjęcie główne

Sarenkom na pomoc!

105 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
TOZ Nowy Sącz - awatar

TOZ Nowy Sącz

Organizator zbiórki

Z działalności na rzecz pomocy zwierzętom nie wykluczamy zwierząt dzikich zamieszkujących nasz kraj

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział Nowy Sącz na co dzień zajmuje się zwalczaniem przejawów znęcania się nad bezdomnymi psami i wolno żyjącymi kotami m.in. poprzez przeprowadzania interwencji w tych sprawach, działaniami w ich obronie i niesieniem pomocy.

Jednak z działalności na rzecz pomocy zwierzętom nie wykluczamy zwierząt dzikich zamieszkujących nasz kraj, w tym gatunków chronionych. Często więc pod opiekę naszą lub weterynarzy, z którymi współpracujemy, trafiają zwierzaki takie jak: jeże, wiewiórki, lisy, sarny itp. oraz ptaki, w tym te będące również pod ochroną. Niestety pomoc tym zwierzętom nie jest taka prosta. Weterynarze w naszej okolicy nie są wyspecjalizowani w leczeniu chorób dzikich zwierząt oraz objętych ochroną. Sprawa jest prostsza, gdy sarna czy zając ulegnie uszkodzeniu mechanicznemu np. złamie nogę. Problem pojawia się, gdy zwierzę jest chore na chorobę dotykającą konkretny gatunek, nie spotykaną u psów czy kotów. Brak wiedzy i doświadczenia nawet najlepszemu weterynarzowi od naszych domowych czworonogów związuje ręce.

Towarzystwo niestety również nie ma możliwości pomocy na dłuższą metę tym gatunkom zwierząt. Nie posiadamy ośrodka rehabilitacyjnego zwierząt dzikich, chociaż bardzo byśmy chcieli. Najbliższe tego typu placówki są w Przemyślu i Mikołowie. Często wraz z weterynarzami oraz niektórymi gminami współpracujemy z tymi ośrodkami. Posiadają one pełną wiedzę oraz zaplecze zarówno medyczne, jak i terenowe, przeznaczone do niesienia pomocy zwierzętom dzikim, w tym też podlegającym ochronie, a także pozwolenie od władz na tego typu działalność społeczną. Współpracujemy również z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska.

Zdjęcie opisu zbiórki Sarenkom na pomoc!

Wszystko rozbija się o finanse

Wszystko rozbija się o finanse. Leczenie i utrzymanie zwierząt kosztuje. Koszty pobytu zwierzaka w Ośrodku Rehabilitacyjnym powinny pokrywać gminy, na których terenie został on znaleziony. Biorąc pod uwagę ostatni raport Najwyższej Izby Kontroli dotyczący bezpańskich zwierząt otworzył on społeczeństwu oczy na istniejący problem, którym jest stosunek gmin do zwierząt potrzebujących POMOCY. Każda osoba działająca na rzecz zwierząt wie, że dla większości gmin zwierzę jest problemem (nie żywą istotą), którego należy się pozbyć szybko w jak najtańszy sposób. Z tego właśnie powodu musimy zwrócić się do Państwa z prośbą o pomoc.

Najczęściej trafiają pod naszą opiekę sarny, w ubiegłym roku malutki koziołek Bambi (zdjęcie poniżej). Przez naszą dobrą duszyczkę był karmiony z butelki jak niemowlę co kilka godzin i spał z nią w łóżku. Miał złamaną nóżkę przez kosiarkę podpiętą do traktora podczas sianokosów. Ktoś by powiedział, żeby zostawić naturę w spokoju, selekcja naturalna itp. My mówimy stanowcze NIE. W znacznej większości przypadków te zwierzęta cierpią przez NAS, ludzi, ponieważ nagle na środku ich „stołówki” pojawia się droga szybkiego ruchu. Inny przykład, gdy rolnictwo oraz budynki mieszkalne coraz bardziej przybliżają się do lasów i miejsc naturalnego bytowania dzikich zwierząt, nie mówiąc już o porzucaniu przez nieodpowiedzialnych ludzi psów, które stając się bezdomnymi dziczeją, a w walce o przetrwanie powracają do polowań zagryzając młode zwierzęta, najczęściej sarenki.

Zdjęcie opisu zbiórki Sarenkom na pomoc!

Pomóż naszym sarenkom

Zbiórka ma na celu zebranie pieniędzy na pokrycie kosztów pobytu, leczenia i dalszej rehabilitacji w Ośrodku w Mikołowie saren, które co roku trafiają pod naszą opiekę. Weterynarze poprosili nas o zabezpieczenie jakiejś kwoty na ten cel na przyszłość. Prosimy więc o pomoc finansową! Wszystkim ludziom o dobrych sercach gorąco dziękujemy w imieniu naszym i naszych podopiecznych :)

Zdjęcie opisu zbiórki Sarenkom na pomoc!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
105 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
TOZ Nowy Sącz - awatar

TOZ Nowy Sącz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 4

Rafał - awatar
Rafał
50
MK.. - awatar
MK..
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Agnieszka - awatar
Agnieszka
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij