Zbiórka 3 dzieci chorych niepełnosprawn - miniaturka zdjęcia

3 dzieci chorych niepełnosprawn Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka 3 dzieci chorych niepełnosprawn - zdjęcie główne

3 dzieci chorych niepełnosprawn

906 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Mam na imię Iga, mieszkam w województwie lubelskim i mam 3 dzieci chorych i z niepełnosprawnościami oraz zmagam się z wieloma trudnościami i problemami. Dwójka dzieci jest z poprzedniego małżeństwa przemocowego, z którego się w końcu uwolniłam oraz trzecia córka z nowego związku z nowym partnerem. Wspólnie tworzymy szczęśliwą rodzinę, jednak choroby i niepełnosprawności moich dzieci wpływają bardzo istotnie na nasze codzienne życie, sprawiając wiele trosk i łez. Walczymy z nimi.... ale brakuje nam już sił. Dobro moich dzieci jest dla mnie najważniejsze, jak chyba dla każdej mamy. Dlatego proszę was o pomoc w ich leczeniu, rehabilitacji, kontynuacji terapii i wsparciu edukacji. 

Mój syn Gabriel ma 11 lat, niestety choruje na spektrum autyzmu, ADHD, nie odczuwa sytości, ma również podejrzenie padaczki i dużą agresję. Sprawia to problemy w domu i szkole, jednak nie poddajemy się i próbujemy pracować nad tym. 5 letnia córka Zuziachoruje na padaczkę i koślawość stóp. Najmniejsza 10 miesięczna córka Jagoda urodzona w 34 tygodniu ma wodogłowie, zniszczony mózg, złe napięcie w mięśniach i wadę serca. O ile ze starszą 2 dzieci jakoś sobie radziłam w ostatnich latach i nie prosiłam nikogo o pomoc tak teraz, od kiedy jest malutka Jagoda nie dajemy rady. Zmagamy się z dodatkowymi wydatkami, dojazdami do lekarzy, zakupami mleka, pampersów, leczeniem i rehabilitacją... Dzisiaj możemy liczyć tylko na siebie. Zjadają nas niestety także kredyty, które musieliśmy wziąć, aby zrobić remont, by nasza 30m kawalerkę dostosować do trójki dzieci, dodatkowe opłaty za żywność i inne codzienne niezbędne opłaty związane z wychowaniem dzieci, ich leczeniem, rehabilitacją oraz ich funkcjonowaniem. Nie stać mnie obecnie nawet na własny samochód, ponieważ są ważniejsze wydatki związane z dziećmi. W sierpniu kupiliśmy np. synowi wyprawkę szkolną, myśleliśmy, że z zapasem, ale niestety przy jego chorobie wszystko jest obecnie zniszczone, pogubione itp. Co pół roku max rok musimy wymieniać zniszczone łóżka, drzwi.... Dlatego, mimo że mi jest z tym źle, muszę poprosić was o pomoc …


Syn uczęszczał w przeszłości do dr Bożeny Śpili najlepszej Poradni z Lublina, uczęszczał również w przeszłości na terapię spektrum autyzmu, w tym roku niestety brakło miejsc i możliwości zapisu przez mój pobyt w szpitalu z najmłodszą z córek, a obecnie problemem jest brak jakichkolwiek funduszy na opłatę komercyjnej terapii/wizyt. Jednakże staramy się synowi zapewnić zalecane przez lekarzy dodatkowe zajęcia sportowe i inne zajęcia, co niestety wiąże się z kosztami. Z najmłodszą Jagodą spędziłam 2 miesiące w szpitalu na oddziale intensywnej terapii, w szpitalu przeszła ciężką operację wstawienia zastawki komorowo otrzewnej, ma wady OUN, podejrzenie agenezy ciała modzelowatego i wiele innych wad np. główki oraz dysmorfię twarzy, przeszła zakażenie sepsą. Jak jej serduszko się nie zrośnie, będzie konieczna w przyszłości kolejna operacja. Jagoda znajduje się obecnie pod ciągłą opieką ponad 10 lekarzy. W ciągu 3 miesięcy życia przeszła bardzo dużo, ale dzielnie walczy. Z powodu zmian, jakie u niej zaszły potrzebna jest niestety kosztowna rehabilitacja, aby Jagódka w przyszłości stanęła na nogi i funkcjonowała na podobnym poziomie jak rówieśnicy. Częściowo refundowana rehabilitacja córki Jagody będzie możliwa pod koniec roku lub w nowym roku, dodatkowo chciałabym zwiększyć jej rehabilitacje, koszt obecny to 150 PLN za 45minut zajęć bądź 200 PLN w zależności od metody. Powinna być rehabilitowana codziennie, teraz są to sporadyczne wizyty ze względu na koszty. Najmniej problemów jest z córeczka 5 letnia Zuzią, na tą chwilę wymaga kontroli raz na pół roku.

Moje dzieci są dla mnie najważniejsze. Koszty walki o ich jak najlepszą przyszłość są ogromne, dlatego potrzebna jest Wasza pomoc! Każda złotówka jest naprawdę ważna i pomoże Jagódce stawać się sprawniejszą dziewczynką, Gabrielowi w terapii i edukacji szkolnej i Zuzi w codziennym funkcjonowaniu. Zebrane darowizny wspomogą dofinansowanie Fundacji na leczenie, rehabilitację, edukację moich dzieci, np. zakup leków, rehabilitację Jagody, leczenia Jagody, zakup wyprawki szkolnej i terapii spektrum autyzmu Gabriela, koszt komercyjnych wizyt lekarskich Jagody, Zuzi i Gabriela, potrzebnych rzeczy ( ubranka, buty, pieluchy, kosmetyki dla niemowlęcia) związanych z opieką nad Jagodą i Zuzią. Jeśli stan zbiórki pozwoli na zabezpieczenie leczenia/rehabilitacji z dofinansowania Fundacji zostanie również zakupione łóżko dla Gabriela ( stare zostało przez niego zniszczone), czy opłacone mu zostaną zajęcia sportowe dla wyładowania. Dziękujemy za każdy wasz dar serca i okazane wsparcie. Dziękujemy za każdą złotówkę. Prosiłam już o pomoc w bardzo wielu miejscach, niestety dotychczas nikt nie zaproponował mi żadnego wsparcia. Dzięki Wam może się to zmienić !


aktualizacja 

Jagoda przeszła na początku 2023 roku kilka kolejnych zabiegów, m.innymi operacje związana z główką. Jest pod stałym nadzorem lekarzy. Za chwilę będzie miała roczek. Na razie sama nie siada, posadzona wytrzymuje tylko chwilę, nie chodzi i zaczęła gaworzyć mówiąc kilka słów np. mama, baba. Bardzo małymi kroczkami walczy o zdrowie i rozwój.

Szanowni Państwo

W ramach tej zbiórki na rzecz dofinansowania na rzecz wydatków związanych z leczenie, rehabilitacją i edukacją trójki dzieci Pani Igi z województwa lubelskiego liczy się każda Twoja darowizna — zarówno mała, jak i duża. Inflacja oraz duże koszty rehabilitacji i codziennych wydatków to problem społeczny wielu rodzin, w tym wielu rodzin z osobami niepełnosprawnymi i chorymi przewlekłymi w rodzinie. Pomóżmy Pani Idzie w opiece nad dziećmi. Nasza Fundacja nie dysponuje niestety funduszami na pomoc dla Pani Igi. Także zmagamy się ze wzrostem cen i problemami finansowymi. Jednak postanowiliśmy o założeniu tej zbiórki, by spróbować pomóc Jagodzie, Zuzi i Gabrielowi. Pani Iga prosiła o pomoc w wielu urzędach etc., na co posiada stosowną dokumentacje, i nigdzie nie okazano jej wsparcia. Rodzina została z tymi wszystkimi problemami sama i postanowiliśmy zareagować, nie postąpić jak inni. 

Pani Iga dzielnie wychowuje dzieci i mierzy się z wieloma przeciwnościami. To duża jej odwaga! Pani Iga mogła usunąć córkę Jagodę lub oddać ją do adopcji, jednak zdecydowała się na jej wychowanie, bowiem kocha swoje wszystkie dzieci i dla niej są najważniejsze. Przyda się każdy grosz, na rzecz dofinansowania Fundacji dla Jagody, Zuzi i Gabriela. Ta Zbiórka Fundacji, jak każda inna akcja charytatywna Fundacji i jej dofinansowanie, jest rozliczana księgowo przez Fundację i rozliczana Fundacji przez rodzica. Chciałbym także podkreślić, że Fundacja posiada dokumentację poświadczającą sytuację socjalną Pani Igi oraz potwierdzającą schorzenia/ niepełnosprawności jej dzieci, czy też trwającego procesu leczenia i rehabilitacji Jagody.  Dziękujemy serdecznie za Państwa wsparcie w tej walce i okazane serce. Nie można zostawić Pani Igi bez żadnego wsparcia, w trudzie wychowania swoich dzieci. W przypadku pytań dotyczących zbiórki i Fundacji proszę o kontakt. 

Marcin Mleczko

Fundacja Nieskończone Możliwości 


Zebrane darowizny wspomogą dofinansowanie Fundacji na leczenie, rehabilitację, edukację moich dzieci, np. zakup leków, rehabilitację Jagody, leczenia Jagody, zakup wyprawki szkolnej i terapii spektrum autyzmu Gabriela, koszt komercyjnych wizyt lekarskich Jagody, Zuzi i Gabriela, potrzebnych rzeczy ( ubranka, buty, pieluchy, kosmetyki dla niemowlęcia) związanych z opieką nad Jagodą i Zuzią. 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Nieskończone Możliwości - awatar

  Fundacja Nieskończone Możliwości

  28.07.2023
  28.07.2023

  Kochani zbiórka stoi od kilku miesięcy, mimo jej promocji :( Nie pozwala to niestety przyznać Pani Idze kolejnego dofinansowania Fundacji dla dzieci, zwłaszcza Jagody :( To bardzo smutne i bardzo nas martwi ... Chcielibyśmy, aby we wrześniu 2023 może sierpniu dzieci otrzymały kolejne wsparcie dzięki tej zbiórce i mogły dzięki temu cieszyć się dalej dzieciństwem bez trosk oraz otrzymały nawet niewielkie kilkuset złotowe lub większe wsparcie leczenia/rehabilitacji/terapii. Dziękujemy za wasze wsparcie tej zbiórki i każde jej udostępnienie

Komentarze


 • JusTyska TT - awatar

  JusTyska TT

  22.04.2023
  22.04.2023

  Zdrówka życzę dzieciaczkom wiem ze pan Bóg nad wami czuwa i dacie radę. Rodzice dużo siły i wytrwałości życzę wam. Lovciam was

 • Mikołaj Poręba - awatar

  Mikołaj Poręba

  01.01.2023
  01.01.2023

  Dużo zdrówka i wytrwałości

906 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 19

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Monika - awatar
Monika
50
JusTyska TT - awatar
JusTyska TT
50
Kinga jb - awatar
Kinga jb
5
Gosia Bach - awatar
Gosia Bach
70
Agnieszka Lukowska - awatar
Agnieszka Lukowska
55
Paulina - awatar
Paulina
1
Mikołaj Poręba - awatar
Mikołaj Poręba
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij