Zbiórka Jedziemy na granicę do uchodźców - zdjęcie główne

Jedziemy na granicę do uchodźców

5 535 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 67 osób
Hanna Umecka - awatar

Hanna Umecka

Organizator zbiórki

Zdjęcie opisu zbiórki Jedziemy na granicę do uchodźców

Kim jesteśmy i dlaczego jedziemy pomóc?

Jesteśmy grupą wolontariuszy, która zebrała ciepłe ubrania dla uchodźców. Teraz bardzo liczymy na Wasze wsparcie finansowe, bez którego nie uda się pomóc tym cierpiącym ludzom. Chcemy tam pojechać, zawieźć zebrane dary, zakupić na miejscu niezbędne rzeczy dla uchodźców i zostać, by w miarę możliwości pomóc.

Na granicy Serbii, gdzie tysiące uchodźców czeka na wjazd do Europy, sytuacja jest po prostu tragiczna. Nie ma wystarczającej infrastruktury, brakuje także jedzenia i picia dla wycieńczonych wielodniową, a często wielotygodniową wędrówką uchodźców. Potrzebni są także wolontariusze do pomocy. Sytuacji nie poprawia idąca zima, która może okazać się zabójcza dla ludzi idących dziesiątki kilometrów bez butów i ciepłych ubrań.

Zdjęcie opisu zbiórki Jedziemy na granicę do uchodźców

Skąd pomysł?

Obraz sytuacji na granicy pochodzi z pierwszej ręki, od grupy znajomych wolontariuszy znanych pod nazwą Dobrowolki, którzy pojechali na granicę serbsko - macedońską, gdzie od kilku tygodni zapewniają uchodźcom pomoc. Ich relacja z granicy zainspirowała nas do działania - też chcemy pojechać i nieść pomoc tym, którzy w tym momencie tego najbardziej potrzebują.

Zdjęcie opisu zbiórki Jedziemy na granicę do uchodźców

Na co zbieramy fundusze?

W mniejszych grupach zbieraliśmy ciepłe ubrania i niezbędne rzeczy, żeby następnie zawieźć je na daną granicę, gdzie będą one najbardziej potrzebne. Sytuacja naprawdę dynamicznie się zmienia, póki co planujemy przyjazd do obozu dla uchodźców w Miratovcu przy granicy serbsko-macedońskiej. Jednak ostateczna decyzja, na które przejście graniczne dokładnie pojedziemy, będzie podjęta bliżej samego wyjazdu.

Chcemy jechać w grudniu na ok. 10 dni. Będziemy pomagać na miejscu - w zależności ile uzbieramy środków fiansowych to pomożemy, ile zdołamy. Dlatego właśnie potrzebujemy Waszego wsparcia finansowego - środki przeznaczymy  na zakupy na miejscu, ale także na benzynę, opłaty drogowe i wszystkie inne logistyczne, by tam się dostać.

Zdjęcie opisu zbiórki Jedziemy na granicę do uchodźców

Jak możesz pomóc?

Jeżeli tylko możesz nam pomóc zebrać środki do udzielenia pomocy, to kliknij „pomagam“ i wybierz cegiełkę, którą chcesz wpłacić na pomoc uchodźcom.

Za wszystkie wpłaty bardzo dziękujemy - bez Was nam się nie uda!

Hanna, Voja, Amin i Maria

Zdjęcie opisu zbiórki Jedziemy na granicę do uchodźców

English version

We are a group of volunteers that has collected some warm clothes for the refugees. Now we really need your help! We need some financial aid that is crucial for us to be able to go. We are planning to stay in the refugee camp in Miratovac at the Serbia-Macedonia border for about 10 days. Our aim is to go there, bring the clothes, buy the necessary stuff for the refugees and stay and help as much as we can.

To do the trip, we were inspired by the "Dobrowolki", who support us and help us with organising the trip to the Balkans.

We don't have a lot of time so we are really counting on your help! Thank you for any support!

Hanna, Voja, Amin and Maria

Zdjęcie opisu zbiórki Jedziemy na granicę do uchodźców

Dziękujemy Maksymilianowi Hryniewieckiemu za udostępnienie zdjęć z granicy serbsko-chorwackiej.

Aktualizacje


 • Hanna Umecka - awatar

  Z Preseva - miejsce rejestracji.

  03.12.2015
  03.12.2015

  Czasem, gdy nie siedzieliśmy w Miratovcu, jeździeliśmy na stację w Presevie, skąd ludzie odjeżdżają do Sidu. Pociąg odjeżdża tylko 4 razy w ciągu dnia, więc pasażerowie siedzą w pociągu na stacji nawet po kilkanaście godzin. Żeby umilić dzieciom ten czas czekania, rozdawaliśmy zestawy do robienia baniek mydlanych i batoniki.Przerażająca jest ilość dzieci, które przechodziły przez nasz punkt. Zapłakane, zabłocone (droga z granicy macedońskiej do naszego punktu prowadzi prowadzi przez totalne błoto), cholernie smutne i zmęczone. Przez nasz punkt przewijają się również zupełne niemowlaki (które kierowane są od razu na kontrolę do punktu medycznego) niesione w kocach przez rodzica.Rzeczywiście jest bariera językowa. Mówię tylko po polsku i angielsku, a oni często poza arabskim, czy farsi zagadują do nas jeszcze po niemiecku i francusku. Ale uśmiechamy się do siebie i to rozumiemy wszyscy.

  Zdjęcie aktualizacji 249

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Dariusz - awatar

  Dariusz

  23.11.2015
  23.11.2015

  Woju, to piękna inicjatywa. Powodzenia! Pozdrawiam Ciebie i całą Ekipę.

  • Hanna Umecka - awatar

   Hanna Umecka - Organizator zbiórki

   25.11.2015
   25.11.2015

   Dziekujemy, ze dzieki Waszemu wspariu mozemy tu pomagac!

 • Bente - awatar

  Bente

  21.11.2015
  21.11.2015

  Goo luck! I am proud of all of you!

 • ulalew - awatar

  ulalew

  20.11.2015
  20.11.2015

  powodzenia!

  • Hanna Umecka - awatar

   Hanna Umecka - Organizator zbiórki

   20.11.2015
   20.11.2015

   dziekujemy! wyruszamy o 8 rano:)

 • Marek - awatar

  Marek

  20.11.2015
  20.11.2015

  Dobra robota, jestem dumny!!!

  • Hanna Umecka - awatar

   Hanna Umecka - Organizator zbiórki

   20.11.2015
   20.11.2015

   Dzięki, trzymajcie kciuki, jutro z samego rana wyruszamy na granicę serbsko - macedońską i jak tylko będziemy mieć internet będziemy Was update'ować!

 • Kalina - awatar

  Kalina

  19.11.2015
  19.11.2015

  Powodzenia!

  • Hanna Umecka - awatar

   Hanna Umecka - Organizator zbiórki

   20.11.2015
   20.11.2015

   Dziękujemy !!!

5 535 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 67 osób
Hanna Umecka - awatar

Hanna Umecka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 67

jędrzej - awatar
jędrzej
30
Artur - awatar
Artur
10
Krystyna - awatar
Krystyna
50
Maria - awatar
Maria
100
Martyna - awatar
Martyna
50
Urszula - awatar
Urszula
100
Julia - awatar
Julia
50
Piotr - awatar
Piotr
150
Małgorzata - awatar
Małgorzata
50
Zenon - awatar
Zenon
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij