Jedziemy na granicę do uchodźców

owner

Hanna Umecka

Organizator zbiórki

Zbiórka

Photo

Kim jesteśmy i dlaczego jedziemy pomóc?

Jesteśmy grupą wolontariuszy, która zebrała ciepłe ubrania dla uchodźców. Teraz bardzo liczymy na Wasze wsparcie finansowe, bez którego nie uda się pomóc tym cierpiącym ludzom. Chcemy tam pojechać, zawieźć zebrane dary, zakupić na miejscu niezbędne rzeczy dla uchodźców i zostać, by w miarę możliwości pomóc.

Na granicy Serbii, gdzie tysiące uchodźców czeka na wjazd do Europy, sytuacja jest po prostu tragiczna. Nie ma wystarczającej infrastruktury, brakuje także jedzenia i picia dla wycieńczonych wielodniową, a często wielotygodniową wędrówką uchodźców. Potrzebni są także wolontariusze do pomocy. Sytuacji nie poprawia idąca zima, która może okazać się zabójcza dla ludzi idących dziesiątki kilometrów bez butów i ciepłych ubrań.

Photo

Skąd pomysł?

Obraz sytuacji na granicy pochodzi z pierwszej ręki, od grupy znajomych wolontariuszy znanych pod nazwą Dobrowolki, którzy pojechali na granicę serbsko - macedońską, gdzie od kilku tygodni zapewniają uchodźcom pomoc. Ich relacja z granicy zainspirowała nas do działania - też chcemy pojechać i nieść pomoc tym, którzy w tym momencie tego najbardziej potrzebują.

Photo

Na co zbieramy fundusze?

W mniejszych grupach zbieraliśmy ciepłe ubrania i niezbędne rzeczy, żeby następnie zawieźć je na daną granicę, gdzie będą one najbardziej potrzebne. Sytuacja naprawdę dynamicznie się zmienia, póki co planujemy przyjazd do obozu dla uchodźców w Miratovcu przy granicy serbsko-macedońskiej. Jednak ostateczna decyzja, na które przejście graniczne dokładnie pojedziemy, będzie podjęta bliżej samego wyjazdu.

Chcemy jechać w grudniu na ok. 10 dni. Będziemy pomagać na miejscu - w zależności ile uzbieramy środków fiansowych to pomożemy, ile zdołamy. Dlatego właśnie potrzebujemy Waszego wsparcia finansowego - środki przeznaczymy  na zakupy na miejscu, ale także na benzynę, opłaty drogowe i wszystkie inne logistyczne, by tam się dostać.

Photo

Jak możesz pomóc?

Jeżeli tylko możesz nam pomóc zebrać środki do udzielenia pomocy, to kliknij „pomagam“ i wybierz cegiełkę, którą chcesz wpłacić na pomoc uchodźcom.

Za wszystkie wpłaty bardzo dziękujemy - bez Was nam się nie uda!

Hanna, Voja, Amin i Maria

Photo

English version

We are a group of volunteers that has collected some warm clothes for the refugees. Now we really need your help! We need some financial aid that is crucial for us to be able to go. We are planning to stay in the refugee camp in Miratovac at the Serbia-Macedonia border for about 10 days. Our aim is to go there, bring the clothes, buy the necessary stuff for the refugees and stay and help as much as we can.

To do the trip, we were inspired by the "Dobrowolki", who support us and help us with organising the trip to the Balkans.

We don't have a lot of time so we are really counting on your help! Thank you for any support!

Hanna, Voja, Amin and Maria

Photo

Dziękujemy Maksymilianowi Hryniewieckiemu za udostępnienie zdjęć z granicy serbsko-chorwackiej.

Aktualności

 • Hanna Umecka

  Z Preseva - miejsce rejestracji.

  03.12.15
  03.12.15

  Czasem, gdy nie siedzieliśmy w Miratovcu, jeździeliśmy na stację w Presevie, skąd ludzie odjeżdżają do Sidu. Pociąg odjeżdża tylko 4 razy w ciągu dnia, więc pasażerowie siedzą w pociągu na stacji nawet po kilkanaście godzin. Żeby umilić dzieciom ten czas czekania, rozdawaliśmy zestawy do robienia baniek mydlanych i batoniki.Przerażająca jest ilość dzieci, które przechodziły przez nasz punkt. Zapłakane, zabłocone (droga z granicy macedońskiej do naszego punktu prowadzi prowadzi przez totalne błoto), cholernie smutne i zmęczone. Przez nasz punkt przewijają się również zupełne niemowlaki (które kierowane są od razu na kontrolę do punktu medycznego) niesione w kocach przez rodzica.Rzeczywiście jest bariera językowa. Mówię tylko po polsku i angielsku, a oni często poza arabskim, czy farsi zagadują do nas jeszcze po niemiecku i francusku. Ale uśmiechamy się do siebie i to rozumiemy wszyscy.

  Photo

Komentarze

 • Dariusz

  23.11.15
  23.11.15

  Woju, to piękna inicjatywa. Powodzenia! Pozdrawiam Ciebie i całą Ekipę.

  • Hanna Umecka

   Hanna Umecka - Organizator zbiórki

   25.11.15
   25.11.15

   Dziekujemy, ze dzieki Waszemu wspariu mozemy tu pomagac!

 • Bente

  21.11.15
  21.11.15

  Goo luck! I am proud of all of you!

 • ulalew

  20.11.15
  20.11.15

  powodzenia!

  • Hanna Umecka

   Hanna Umecka - Organizator zbiórki

   20.11.15
   20.11.15

   dziekujemy! wyruszamy o 8 rano:)

 • Marek

  20.11.15
  20.11.15

  Dobra robota, jestem dumny!!!

  • Hanna Umecka

   Hanna Umecka - Organizator zbiórki

   20.11.15
   20.11.15

   Dzięki, trzymajcie kciuki, jutro z samego rana wyruszamy na granicę serbsko - macedońską i jak tylko będziemy mieć internet będziemy Was update'ować!

 • Kalina

  19.11.15
  19.11.15

  Powodzenia!

  • Hanna Umecka

   Hanna Umecka - Organizator zbiórki

   20.11.15
   20.11.15

   Dziękujemy !!!

owner

Hanna Umecka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 67

 • Avatar jędrzej
  30
  jędrzej
 • Avatar Artur
  10
  Artur
 • Avatar Krystyna
  50
  Krystyna
 • Avatar Maria
  100
  Maria
 • Avatar Martyna
  50
  Martyna
 • Avatar Urszula
  100
  Urszula
 • Avatar Julia
  50
  Julia
 • Avatar Piotr
  150
  Piotr
 • Avatar Małgorzata
  50
  Małgorzata
 • Avatar Zenon
  50
  Zenon

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę