Pomóżmy bohaterskim strażakom!
Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym zniszczył tysiące hektarów bezcennej przyrody.
Fundacja WWF przekazuje Strażakom OSP, biorącym udział w bohaterskim gaszeniu pożaru, sprzęt gaśniczy o wartości 36 000 zł. Ale to nie koniec potrzeb!
Rrozpoczynamy zbiórkę na sprzęt dla strażaków!
Pożary bagien będą się nasilać. Na głównym froncie walki z żywiołem stoją Ochotnicy, którym brakuje niezbędnego sprzętu. Pomóżcie nam przygotwać Strażaków na pożary, które nadejdą! Razem możemy zaopatrzyć strażaków OSP, tak aby mogli oni jak najskuteczniej reagować na pożary bagien.
Cała zgromadzona kwota ze zbiórki zostanie przekazana na zakup sprzętu gaśniczego.
Pożar w największym Polskim Parku Narodowym
Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym wybuchł w niedzielę wieczorem, 19 kwietnia. Spłonęły hektary bezcennych, chronionych bagien, łąk, lasów i turzycowisk największego parku narodowego w Polsce. Strażacy OSP walczyli, aby ugasić pożar niszczący tysiące hektarów najmniej przekształconych przez człowieka fragmentów parku. Obecnie straty szacuje się na 6 000 hektarów.
Na naszych oczach tracimy siedliska zwierząt, które występują w Europie tylko w Biebrzańskim Parku Narodowym. To właśnie tam gniazduje orlik grubodzioby, dla którego teren ten jest jedyną taką ostoją w Unii Europejskiej. W Parku mieszka też wiele innych rzadkich gatunków zwierząt i roślin. W ogniu giną żyjące w kępach turzyc, norniki północne. Gęsi gęgawy straciły w płomieniach gniazda, może również świeżo wyklute pisklęta. Płoną suche trzciny i liście turzyc, ale również drzewa i zarośla, a wśród nich niezwykłe krzewiaste brzozy niskie – bardzo rzadki w Polsce gatunek bagienny. Ogień niszczy system korzeniowy storczyków. Przyroda ponosi niewyobrażalne straty!
Niewykluczone, że przyczyną pożaru było wypalanie traw, a strażacy mówią o nawet kilkunastu ogniskach pożaru.
Tegoroczna susza powoduje, że może się zapalić gleba torfowa. Jeśli do tego dojdzie, pożar może trwać miesiącami, a spalić może się warstwa torfu nawet kilkumetrowej grubości.
Przed trzydziestu laty walka o utworzenie Biebrzańskiego Parku Narodowego była powodem, dla którego WWF rozpoczął swój pierwszy projekt w Polsce. Obszar ten został uznany za niezwykły w skali całej Europy, dlatego podjęto decyzję o zaangażowaniu się WWF w naszym kraju. Biebrza jest dla nas szczególnie ważna, dlatego musimy i chcemy włączyć się w akcję jej ratowania!
Kochani Darczyńcy!
Prosimy o pomoc i dziękujemy za każdą wpłatę!
Fundacja WWF Polska
kontakt dla mediów:
Katarzyna Karpa Świderek
Rzecznik Prasowy
604 631 633
[email protected]
oraz
Magdalena Melaniuk
Specjalistka ds. komunikacji
792 851 055
[email protected]
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Ola N.
Pomagaliśmy swego czasu koalom w Australii, czas pomóc losiom
Anonimowy Darczyńca
Podpalaczy traw do więzienia
Maria
Mam nadzieję, że chętnych na pomoc w naszym kraju znajdzie się tylu co dla przykładowo Tajów ze zbiórek Youtuberów..