Zbiórka Wesprzyj Strażaków w Biebrzy - zdjęcie główne

Wesprzyj Strażaków w Biebrzy

9 690 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 235 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Pomóżmy bohaterskim strażakom!

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym zniszczył tysiące hektarów bezcennej przyrody.

Fundacja WWF przekazuje Strażakom OSP, biorącym udział w bohaterskim gaszeniu pożaru, sprzęt gaśniczy o wartości 36 000 . Ale to nie koniec potrzeb! 

Rrozpoczynamy zbiórkę na sprzęt dla strażaków! 

Pożary bagien będą się nasilać. Na głównym froncie walki z żywiołem stoją Ochotnicy, którym brakuje niezbędnego sprzętu. Pomóżcie nam przygotwać Strażaków na pożary, które nadejdą! Razem możemy zaopatrzyć strażaków OSP, tak aby mogli oni jak najskuteczniej reagować na pożary bagien.

Cała zgromadzona kwota ze zbiórki zostanie przekazana na zakup sprzętu gaśniczego.

Pożar w największym Polskim Parku Narodowym

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym wybuchł w niedzielę wieczorem, 19 kwietnia. Spłonęły hektary bezcennych, chronionych bagien, łąk, lasów i turzycowisk największego parku narodowego w Polsce. Strażacy OSP walczyli,  aby ugasić pożar niszczący tysiące hektarów najmniej przekształconych przez człowieka fragmentów parku. Obecnie straty szacuje się na 6 000 hektarów

Na naszych oczach tracimy siedliska zwierząt, które występują w Europie tylko w Biebrzańskim Parku Narodowym. To właśnie tam gniazduje orlik grubodzioby, dla którego teren ten jest jedyną taką ostoją w Unii Europejskiej. W Parku mieszka też wiele innych rzadkich gatunków zwierząt i roślin. W ogniu giną żyjące w kępach turzyc, norniki północne. Gęsi gęgawy straciły w płomieniach gniazda, może również świeżo wyklute pisklęta. Płoną suche trzciny i liście turzyc, ale również drzewa i zarośla, a wśród nich niezwykłe krzewiaste brzozy niskie – bardzo rzadki w Polsce gatunek bagienny. Ogień niszczy system korzeniowy storczyków. Przyroda ponosi niewyobrażalne straty! 

Niewykluczone, że przyczyną pożaru było wypalanie traw, a strażacy mówią o nawet kilkunastu ogniskach pożaru.  

Tegoroczna susza powoduje, że może się zapalić gleba torfowa. Jeśli do tego dojdzie, pożar może trwać miesiącami, a spalić może się warstwa torfu nawet kilkumetrowej grubości. 

Przed trzydziestu laty walka o utworzenie Biebrzańskiego Parku Narodowego była powodem, dla którego WWF rozpoczął swój pierwszy projekt w Polsce. Obszar ten został uznany za niezwykły w skali całej Europy, dlatego podjęto decyzję o zaangażowaniu się WWF w naszym kraju. Biebrza jest dla nas szczególnie ważna, dlatego musimy i chcemy włączyć się w akcję jej ratowania! 


Kochani Darczyńcy!

Prosimy o pomoc i dziękujemy za każdą wpłatę!

Fundacja WWF Polska 


kontakt dla mediów: 

Katarzyna Karpa Świderek
Rzecznik Prasowy

604 631 633
[email protected]

oraz 

Magdalena Melaniuk
Specjalistka ds. komunikacji
792 851 055
[email protected]


Komentarze


 • Ola N. - awatar

  Ola N.

  27.04.2020
  27.04.2020

  Pomagaliśmy swego czasu koalom w Australii, czas pomóc losiom

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.04.2020
  24.04.2020

  Podpalaczy traw do więzienia

 • Maria - awatar

  Maria

  24.04.2020
  24.04.2020

  Mam nadzieję, że chętnych na pomoc w naszym kraju znajdzie się tylu co dla przykładowo Tajów ze zbiórek Youtuberów..

9 690 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 235 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 235

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
9
Patrycja Laskawiec - awatar
Patrycja Laskawiec
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Renata - awatar
Renata
50
Monika - awatar
Monika
50
Elżbieta - awatar
Elżbieta
100
Iwona - awatar
Iwona
50
Łukasz - awatar
Łukasz
20
Aneta - awatar
Aneta
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij