Zbiórka POMPA INSULINOWA dla Karoliny :] - zdjęcie główne

POMPA INSULINOWA dla Karoliny :]

15 346 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 150 osób
Michał Przystaś - awatar

Michał Przystaś

Organizator zbiórki

Witajcie! Krótko i na temat :) Zbieramy na pompę insulinową dla Karoliny Borli - mieszkanki powiatu ropczycko-sędziszowskiego, gminy Ropczyce. Rodowitej witkowiczanki. 

Aktualna pompa (fot. poniżej), która teraz jest w użyciu przez Karolinę jest wypożyczona z Poradni Diabetologicznej przy Klinicznym Szpitalu nr 1 w Rzeszowie, zakupiona ze środków Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. 

Fundacja WOŚP od 2004 roku zakupiła 1173 nowoczesnych, osobistych pomp insulinowych i przekazała je do 34 ośrodków.

Karolina MUSI ją oddać po porodzie tj. końcem kwietnia - inni chorzy też jej potrzebują.

Poznajcie Karolinę i jej historię.

Układ odpornościowy atakuje własne, prawidłowe komórki organizmu. Wydaje się nielogiczne? Jednak się zdarza w przypadku tak zwanych chorób autoimmunologicznych, takich jak cukrzyca typu 1. Doświadczyłam tego osobiście jako trzynastolatka. Ciągłe pragnienie, szybka utrata wagi, osłabienie i problemy ze wzrokiem były sygnałami, których nie dało się zignorować ze względu na ich intensywność. Diagnozę postawiono szybko, od razu zostałam nauczona insulinoterapii. To jedyny sposób, aby z tym typem cukrzycy żyć. Inaczej okazuje się śmiertelna. Wśród wszystkich zachorowań na cukrzycę typ 1 stanowi jakieś 10%, więc nie jest to tak częste. Nie mogę liczyć na regulowanie choroby jedynie dietą, ruchem, tabletkami itp. Moja trzustka nie produkuje jakichkolwiek ilości insuliny, wszystko przepadło, koniecznie muszę dostarczać ją z zewnątrz.

Wiele osób pyta mnie, jak wygląda moje życie na co dzień? Insulinę podaję do każdego posiłku, monitoruję glikemię kilkanaście razy na dobę. Wszystko, co jem, musi być dokładnie komponowane i ważone. Choroby dodatkowe, stres, ruch – wszystko to należy wziąć pod uwagę przy wyliczaniu dawek insuliny. Jasne, mogę takie rzeczy oszacować, ale często prowadzi to do niezbyt dobrych wyników. Szczególnie teraz w ciąży, obowiązują mnie bardzo restrykcyjne normy.

Takie życie wydaje się dla wielu uciążliwe, jednak po tylu latach dla mnie to po prostu sposób bycia, rutyna. Nie bywa różowo, ale z chorobą nauczyłam się żyć. Łatwiej mi wszystko zorganizować dzięki pompie insulinowej, która zapewnia ciągły wlew insuliny bazowej i łatwe podawanie bolusów (insuliny do posiłków). Mogę biegać za dzieckiem, nosić je na ręku i jednocześnie wygodnie podać sobie insulinę.

Poza byciem mamą na pełny etat staram się dbać też o siebie rozwijając własne pasje. Kilka lat temu zainteresowałam się scrapbookingiem, czyli papierowym rękodziełem, takim jak kartki, albumy, notesy i inne. Wszystko to potrafię wykonać od podstaw. Jestem też samoukiem, jeśli chodzi o szycie na maszynie. Zaczynałam od ubranek dla synka, teraz szyję też torebki i różne drobiazgi. A w nocy, kiedy w domu gości cisza i spokój chętnie przynajmniej na chwilę chwytam do ręki jakąś książkę.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zaznaczamy, że Karolina wie o tej zbiórce i trzyma kciuki tak samo mocno jak wszyscy, którzy ją cały czas wspierają i pomagają :)  

Komentarze


 • Alpha Ropczyce - II edycja - awatar

  Alpha Ropczyce - II edycja

  03.04.19
  03.04.19

  Życzymy dużo zdrowia :)

  • Michał Przystaś - awatar

   Michał Przystaś - Organizator zbiórki

   04.04.19
   04.04.19

   Brawo Wy! :)

 • Marta Rudna - awatar

  Marta Rudna

  13.02.19
  13.02.19

  Niech się szybko uzbiera. Dużo zdrowia życzę.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.02.19
  11.02.19

  Trzymam mocno kciuki, napewno sie uda

 • Mateusz - awatar

  Mateusz

  10.02.19
  10.02.19

  Powodzenia i wytrwałości ;)

 • Anna - awatar

  Anna

  08.02.19
  08.02.19

  Zrobione 😊

  • Michał Przystaś - awatar

   Michał Przystaś - Organizator zbiórki

   20.02.19
   20.02.19

   Bardzo dziękuję za przekazaną pomoc! Każda wpłata i każde udostępnienie przybliża nas do celu. Wszystkiego dobrego! Pozdrawiam, Michał Przystaś.

15 346 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 150 osób
Michał Przystaś - awatar

Michał Przystaś

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 150

Alpha Ropczyce - II edycja - awatar
Alpha Ropczyce - II edycja
729
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Michał Przystaś Zbiórka z turnieju w siatkówkę drużyn OSP 30.03. - awatar
Michał Przystaś Zbiórka z turnieju w siatkówkę drużyn OSP 30.03.
6 226
Małgorzata Król - awatar
Małgorzata Król
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anet Ka - awatar
Anet Ka
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Karolina Kuczek - awatar
Karolina Kuczek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aleksandra - awatar
Aleksandra
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij