Zbiórka POMPA INSULINOWA dla Karoliny :] - zdjęcie główne

POMPA INSULINOWA dla Karoliny :]

15 346 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 150 osób
Michał Przystaś - awatar

Michał Przystaś

Organizator zbiórki

Witajcie! Krótko i na temat :) Zbieramy na pompę insulinową dla Karoliny Borli - mieszkanki powiatu ropczycko-sędziszowskiego, gminy Ropczyce. Rodowitej witkowiczanki. 

Aktualna pompa (fot. poniżej), która teraz jest w użyciu przez Karolinę jest wypożyczona z Poradni Diabetologicznej przy Klinicznym Szpitalu nr 1 w Rzeszowie, zakupiona ze środków Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. 

Fundacja WOŚP od 2004 roku zakupiła 1173 nowoczesnych, osobistych pomp insulinowych i przekazała je do 34 ośrodków.

Karolina MUSI ją oddać po porodzie tj. końcem kwietnia - inni chorzy też jej potrzebują.

Poznajcie Karolinę i jej historię.

Układ odpornościowy atakuje własne, prawidłowe komórki organizmu. Wydaje się nielogiczne? Jednak się zdarza w przypadku tak zwanych chorób autoimmunologicznych, takich jak cukrzyca typu 1. Doświadczyłam tego osobiście jako trzynastolatka. Ciągłe pragnienie, szybka utrata wagi, osłabienie i problemy ze wzrokiem były sygnałami, których nie dało się zignorować ze względu na ich intensywność. Diagnozę postawiono szybko, od razu zostałam nauczona insulinoterapii. To jedyny sposób, aby z tym typem cukrzycy żyć. Inaczej okazuje się śmiertelna. Wśród wszystkich zachorowań na cukrzycę typ 1 stanowi jakieś 10%, więc nie jest to tak częste. Nie mogę liczyć na regulowanie choroby jedynie dietą, ruchem, tabletkami itp. Moja trzustka nie produkuje jakichkolwiek ilości insuliny, wszystko przepadło, koniecznie muszę dostarczać ją z zewnątrz.

Wiele osób pyta mnie, jak wygląda moje życie na co dzień? Insulinę podaję do każdego posiłku, monitoruję glikemię kilkanaście razy na dobę. Wszystko, co jem, musi być dokładnie komponowane i ważone. Choroby dodatkowe, stres, ruch – wszystko to należy wziąć pod uwagę przy wyliczaniu dawek insuliny. Jasne, mogę takie rzeczy oszacować, ale często prowadzi to do niezbyt dobrych wyników. Szczególnie teraz w ciąży, obowiązują mnie bardzo restrykcyjne normy.

Takie życie wydaje się dla wielu uciążliwe, jednak po tylu latach dla mnie to po prostu sposób bycia, rutyna. Nie bywa różowo, ale z chorobą nauczyłam się żyć. Łatwiej mi wszystko zorganizować dzięki pompie insulinowej, która zapewnia ciągły wlew insuliny bazowej i łatwe podawanie bolusów (insuliny do posiłków). Mogę biegać za dzieckiem, nosić je na ręku i jednocześnie wygodnie podać sobie insulinę.

Poza byciem mamą na pełny etat staram się dbać też o siebie rozwijając własne pasje. Kilka lat temu zainteresowałam się scrapbookingiem, czyli papierowym rękodziełem, takim jak kartki, albumy, notesy i inne. Wszystko to potrafię wykonać od podstaw. Jestem też samoukiem, jeśli chodzi o szycie na maszynie. Zaczynałam od ubranek dla synka, teraz szyję też torebki i różne drobiazgi. A w nocy, kiedy w domu gości cisza i spokój chętnie przynajmniej na chwilę chwytam do ręki jakąś książkę.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zaznaczamy, że Karolina wie o tej zbiórce i trzyma kciuki tak samo mocno jak wszyscy, którzy ją cały czas wspierają i pomagają :)  

Komentarze


 • Alpha Ropczyce - II edycja - awatar

  Alpha Ropczyce - II edycja

  03.04.19
  03.04.19

  Życzymy dużo zdrowia :)

  • Michał Przystaś - awatar

   Michał Przystaś - Organizator zbiórki

   04.04.19
   04.04.19

   Brawo Wy! :)

 • Marta Rudna - awatar

  Marta Rudna

  13.02.19
  13.02.19

  Niech się szybko uzbiera. Dużo zdrowia życzę.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.02.19
  11.02.19

  Trzymam mocno kciuki, napewno sie uda

 • Mateusz - awatar

  Mateusz

  10.02.19
  10.02.19

  Powodzenia i wytrwałości ;)

 • Anna - awatar

  Anna

  08.02.19
  08.02.19

  Zrobione 😊

  • Michał Przystaś - awatar

   Michał Przystaś - Organizator zbiórki

   20.02.19
   20.02.19

   Bardzo dziękuję za przekazaną pomoc! Każda wpłata i każde udostępnienie przybliża nas do celu. Wszystkiego dobrego! Pozdrawiam, Michał Przystaś.

15 346 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 150 osób
Michał Przystaś - awatar

Michał Przystaś

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 150

Alpha Ropczyce - II edycja - awatar
Alpha Ropczyce - II edycja
729
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Michał Przystaś Zbiórka z turnieju w siatkówkę drużyn OSP 30.03. - awatar
Michał Przystaś Zbiórka z turnieju w siatkówkę drużyn OSP 30.03.
6 226
Małgorzata Król - awatar
Małgorzata Król
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anet Ka - awatar
Anet Ka
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Karolina Kuczek - awatar
Karolina Kuczek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aleksandra - awatar
Aleksandra
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij