Posiłki kryzysowe - lockdown2

39 070 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 258 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 

AKTUALNOŚCI NA DZIEŃ 29-06-2021

Drodzy Państwo,
ogromnie dziękujemy za dotychczasowe wsparcie w akcjach  #PosiłkiKryzysowe #Lockdown 1 i #Lockdown 2.
Od marca 2020 roku  dostarczaliśmy posiłki dla seniorów oraz rodzin w potrzebie (głównie samotni rodzice i ciężko chore osoby), które nie miały znikąd pomocy. Dowoziliśmy gorące, dwudaniowe posiłki do mieszkań aż 167 Warszawiaków, będących w najtrudniejszej sytuacji materialnej. 

Nieśliśmy realne wsparcie i nadzieję. Bywało różnie. Czasami widzieliśmy łzy szczęścia, a czasami uśmiechy radości z ciepłego posiłku. Zdarzały się także pretensje. Ale dla nas najważniejsza była wdzięczność od tych, którym pomagaliśmy. Serce nam rosło, bo byliśmy przekonani o słuszności naszych działań i wymiernych jego rezultatach. 

W tej chwili z powodu braku finansów, jesteśmy zmuszeni ograniczyć projekt #PosiłkiKryzysowe. Trzecia fala pandemii Covid-19 i kolejne restrykcje związane z zakazem prowadzenia stacjonarnej działalności gastronomicznej znacznie pogorszyła nasze zasoby. 

TAK, nadal próbujemy uzyskać środki finansowe z zewnętrznych źródeł, aby akcja mogła działać jak dotychczas. Narazie bez skutku :( Nie poddajemy się i szukamy sponsorów - ponieważ w perspektywie szykujemy się na kolejny lockdown. 

DZIĘKUJEMY naszym wspaniałym Wolontariuszom i wszystkim Państwu, którzy wspieracie nas finansowo i mentalnie. To dzięki Wam udało się tak dużo osiągnąć. 

NIE zamykamy zbiórki tylko i wyłącznie dlatego, że pragniemy dalej pomagać ludziom w kryzysie. Na tyle, na ile nam warunki pozwalą. Celem tej akcji jest POMOC RODZINOM, będącym w dużym kryzysie.

Od teraz wpłaty ze zbiórki zasilą:

 • Zakup paczek żywnościowych i artykułów higienicznych - będą przeznaczane na zakup żywności dla rodzin

 • Zakup leków i artykułów medycznych.

!!! Na naszym profilu FB na bieżąco informujemy, dla kogo i na co są przeznaczone wpłaty.

!!! Darczyńcy pragnący wesprzeć fundację będą mogli przeznaczyć pieniądze dla konkretnej osoby lub rodziny, na niezbędne artykuły.

Aktualizacja powyżej


*******

Drodzy Państwo,
startujemy z akcją #PosiłkiKryzysowe #Lockdown 2

W czasie wiosennej kwarantanny dostarczaliśmy posiłki dla seniorów oraz rodzin w potrzebie (głównie matki samotnie wychowujące dzieci), które nie miały znikąd pomocy. 7 dni w tygodniu dowoziliśmy gorące, dwudaniowe posiłki do mieszkań aż 167 Warszawiaków, będących w najtrudniejszej sytuacji materialnej, niosąc Im realne wsparcie i nadzieję. Weryfikacja beneficjentów pomocy była i jest prowadzona przez naszego doświadczonego pracownika socjalnego. 

Obecnie walczymy o to, aby wydawać 50 obiadów w każdy wtorek, czwartek i sobotę, bo "lecimy na oparach" finansowych.

Cele akcji:
 1. Karmić w trakcie kryzysu, jak największą liczbę osób znajdujących się w tragicznych sytuacjach, osób które czekają na nasze obiady jak na zbawienie. Którzy płaczą ze wzruszenia jak dostają obiad!
 2. Uratowanie DIFFERENT - restauracji w ciemności JEDYNEJ w Polsce obsługiwanej przez niewidomych kelnerów. Jest to unikatowe przedsiębiorstwo ekonomii społecznej, którego celem jest generowanie zysków na cele charytatywne. Walczymy o miejsce pracy 17 osób niepełnosprawnych, które nigdzie indziej szybko pracy nie znajdą.  

To dla ilu osób dowozimy żywność jest uzależnione od darowizn finansowych i rzeczowych, które docierają do fundacji.

Pieczywo odbieramy regularnie w poniedziałki, środy i piątki od Piekarni Cukierni PUTKA.

Reportaż o akcji Posiłki Kryzysowe (lockdown 1):

W jaki sposób możesz pomóc naszej fundacji?

🎯Wpłać pieniądze na zbiórce pomagam.pl/locdown2
🎯Kup pyszności z naszej Manufaktury dobroci https://www.facebook.com/ManufakturaDobroci
🎯Zamów dietę pudełkową do siebie do domu https://differentcatering.pl/ 
🎯Zalicytuj/wystaw fanty/usługi na grupie https://www.facebook.com/groups/2350739338557838
🎯Kup voucher upominkowy do DIFFERENT - restauracji w ciemności, jedynej w Polsce obsługiwanej przez niewidomych kelnerów https://restauracjadifferent.pl/ 

***

Podsumowanie 20.03 - 23.05.2020 roku.

Wydaliśmy 7943 obiady (od 20tego marca do 23 maja).
Pomocą objęliśmy prawie 60 warszawskich domów - ponad 170 osób.
Zebraliśmy 109.938 zł na Pomagam.pl
17.482 zł wpłaty bezpośrednie na konto Fundacji
9.720 zł Powiślańska Fundacja Społeczna częściowo sfinansowała obiady dla rodzin z Powiśla w kwocie
9.000 zł darowizna od DNB Banku
3.590 zł darowizna od Komitetu Paraolimpijskiego
3.450 zł darowizna od FETRA kruszywa
3.000 zł darowizna od Pani Anny Pęska-Formela Dyr. Oriflame
2.500 zł darowizna od Pana Przemysława Zych
W sumie dało to kwotę 168.680 zł 

Podsumowanie 24.05 - 30.10.2020 roku 5575 obiadów.

****
👉 8 zł produkty, opakowania, chemia
👉 5 zł dowóz pod drzwi: maseczki, rękawiczki, torby papierowe, zwroty za paliwo, wynagrodzenie kierowcy
👉 6,97 zł czynsz restauracji, media (głównie prąd - mamy kuchnie elektryczne), wynagrodzenia pracowników (22 osoby na pełnych etatach, z czego 17 pracowników z niepełnosprawnościami ma dofinansowanie z PFRON)

Fundacja pomocy rodzinie „Człowiek w potrzebie” powstała 15 lat temu.
Aby móc działać na większa skalę w 2018 roku otworzyliśmy DIFFERENT - restaurację w ciemności, jedyną w Polsce obsługiwaną przez niewidomych kelnerów. Zatrudniamy 22 osoby, w tym 17 osób z niepełnosprawnościami. Przez pierwsze 1,5 roku walczyliśmy o rentowność miesięczną.  W październiku 2019 roku dopięliśmy swego. 

Miesiące październik - luty były dla nas bardzo udane. Aż pojawiła się marcowa pandemia. 12tego marca zdecydowaliśmy, ze względów bezpieczeństwa naszych pracowników i gości, wstrzymać działalność DIFFERENT. Najpierw byliśmy załamani. Później przypomniało nam się hasło, które przyświeca nam od kilkunastu lat działania fundacji „nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy”.

Codziennie wpływa do nas kilka maili z prośbami o pomoc. Serca nam pękają gdy możemy pomóc tylko małej części osób. Nasza fundacyjna załoga, na co dzień spotyka się z ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Rozumiemy obecną sytuację i chcemy pomóc, chcemy być przydatni, mimo tego że sami niedomagamy.
Pomagając innym (o dziwo) pomożemy również sobie!

Dzisiaj idziemy przez sztorm ze wszystkimi rękami na pokładzie!
Chcemy dotrzeć do bezpiecznego lądu, z pełną załogą.
Niewidomi kelnerzy dzwonią dziś do gości naszej restauracji i opowiadają o naszej akcji, o tym w jaki sposób chcemy przetrwać burzę.
Osoby które były już w DIFFERENT, słysząc w słuchawce kelnerów, wzruszają się, rozmowy są długie i pełne nadziei.
Każdy z nas, daje z siebie tyle ile może i ile potrafi!

Mamy kuchnię, spełniającą wymogi SANEPIDu oraz niezwykłych kucharzy. Jesteśmy zmobilizowani i gotowi do niesiania pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Mamy motywację, siły, lokal i sprzęt.  

Kontakt:
 👉 [email protected]
 👉 tel.: 533 123 123
 👉 https://www.facebook.com/fundacjaczlowiekwpotrzebie/
 👉 http://czlowiekwpotrzebie.org
👉  https://www.facebook.com/restauracjadifferent/
 👉 https://restauracjadifferent.pl/

Powodzenie i skala akcji zależy od wpłat na zbiórce Pomagam.pl. Za każdą pomoc z całego serca dziękujemy i zapewniamy, że zostanie spożytkowana w etyczny sposób.

Możesz wpłacić swoją darowiznę również bezpośrednio na konto naszej fundacji. Darowiznę możesz odliczyć od podatku.


Wsparli nas finansowo:
Polski Komitet Paraolimpijski
https://www.facebook.com/polskikomitetparaolimpijski/ 
FETRA kruszywa
https://kruszywa-warszawa.pl/
Powiślańska Fundacja Społeczna
https://www.pfs.pl/pl/ 

Wsparli nas rzeczowo:
Anex FreshTrade Sp. z o.o.  - obrane i pokrojone ziemniaki - pomoc stała
https://www.anexfreshtrade.pl/
Piekarnie Cukiernie PUTKA - pomoc stała
https://www.putka.pl
Restauracja "Na Lato"  - wsparcie rzeczowe
https://www.facebook.com/NaLato44/ 
MAJESTEA Kombucha  - paleta zdrowych napoi
https://www.facebook.com/MAJESTEAkombucha/
Restauracja Casablanca
http://casablancawaw.com.pl/

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja pomocy rodzinie "Człowiek w potrzebie" - awatar

  Fundacja pomocy rodzinie "Człowiek w potrzebie"

  29.06.2021
  29.06.2021

  Drodzy Państwo, Ogromnie dziękujemy za wsparcie w akcjach #PosiłkiKryzysowe #Lockdown 2 i #Lockdown 1. W tym czasie, rozpoczynając od marca 2020 roku dostarczaliśmy posiłki dla seniorów oraz rodzin w potrzebie (głównie samotni rodzice i ciężko chore osoby), które nie miały znikąd pomocy. 7 dni w tygodniu dowoziliśmy gorące, dwudaniowe posiłki do mieszkań aż 167 Warszawiaków, będących w najtrudniejszej sytuacji materialnej. Nieśliśmy realne wsparcie i nadzieję. Bywało różnie. Czasami widzieliśmy łzy szczęścia, a czasami uśmiechy radości z ciepłego posiłku. Zdarzały się także pretensje. Ale dla nas najważniejsza była wdzięczność od tych, którym pomagaliśmy. Serce nam rosło, bo byliśmy przekonani o słuszności naszych działań i wymiernych jego rezultatach. W tej chwili z powodu braku finansów i zmotoryzowanych wolontariuszy, jesteśmy zmuszeni zakończyć projekt #posiłkikryzysowe. Trzecia fala pandemii Covid-19 i kolejne restrykcje związane z zakazem prowadzenia stacjonarnej działalności gastronomicznej znacznie pogorszyła nasze zasoby. W tej chwili, aby przygotować się do kolejnej fali kryzysu, najpierw musimy zadbać o siebie, by w przyszłości pomóc innym. Ostatnie posiłki wyjechały do warszawskich rodzin 26 czerwca 2021. TAK. Staraliśmy się i nadal próbujemy uzyskać środki z zewnętrznych źródeł. Narazie bez skutku :( Nie poddajemy się i szukamy sponsorów - ponieważ w perspektywie szykujemy się na kolejny lockdown. DZIĘKUJEMY naszym wspaniałym Wolontariuszom i wszystkim Państwu, którzy wspieraliście nas finansowo i mentalnie. To dzięki Wam udało się tak dużo osiągnąć. Po naszej stronie jedynie zdrowa organizacja/koordynacji całości i determinacja. NIE zamykamy zbiórki tylko i wyłącznie dlatego, że pragniemy dalej pomagać ludziom w kryzysie. Na tyle, na ile nam warunki pozwalą. Celem tej akcji jest UTRZYMANIE POMOCY RODZINOM, KTÓRYM W TEJ CHWILI REALNIE MOŻEMY POMÓC Od teraz wpłaty ze zbiórki zasilą: >>>Zakup paczek żywnościowych i artykułów higienicznych- będą przeznaczane na zakup żywności dla rodzin >>>Zakup leków i artykułów medycznych - z wpłat na cele statutowe. !!! Na naszym profilu FB na bieżąco informujemy, dla kogo i na co są przeznaczone wpłaty. !!! Darczyńcy pragnący wesprzeć fundację będą mogli przeznaczyć pieniądze dla osoby lub rodziny, na konkretne niezbędne artykuły.

Komentarze


 • Akcja świąteczna - awatar

  Akcja świąteczna

  27.03.2021
  27.03.2021

  :)

  • Fundacja pomocy rodzinie "Człowiek w potrzebie" - awatar

   Fundacja pomocy rodzinie "Człowiek w potrzebie" - Organizator zbiórki

   29.03.2021
   29.03.2021

   :)

 • Monika - awatar

  Monika

  13.03.2021
  13.03.2021

  Dziekuję za to, co robicie i zyczę powodzenia! Mail wysłamy z informacją o tragicznej sytuacji przenosi do zbiórki nr 1. Wprowadza to w błąd, można pomyśleć, że zbiórka została zakończona. To błąd, przez który mogą Państwo nie osiągnąć celu zbiórki:(

  • Fundacja pomocy rodzinie "Człowiek w potrzebie" - awatar

   Fundacja pomocy rodzinie "Człowiek w potrzebie" - Organizator zbiórki

   15.03.2021
   15.03.2021

   Tak, dostaliśmy tego typu sygnały, dlatego jedna i druga zbiórka jest nadal aktywna, aby można było pomagać. Dziękujemy - bez Was to nie pójdzie do przodu :)

 • Agnieszka Patalas - awatar

  Agnieszka Patalas

  04.02.2021
  04.02.2021

  Przelana wpłata jest tytułem chęci udziału w konkursie kolacja z Olga i fetyszem

  • Fundacja pomocy rodzinie "Człowiek w potrzebie" - awatar

   Fundacja pomocy rodzinie "Człowiek w potrzebie" - Organizator zbiórki

   05.02.2021
   05.02.2021

   Dziękujemy :) i oczywiście życzymy wyjątkowej kolacji z P. Olgą.

 • capturedbymycam - awatar

  capturedbymycam

  11.01.2021
  11.01.2021

  Życzę Wam z serca wszystkiego dobrego!

  • Fundacja pomocy rodzinie "Człowiek w potrzebie" - awatar

   Fundacja pomocy rodzinie "Człowiek w potrzebie" - Organizator zbiórki

   11.01.2021
   11.01.2021

   Dziękujemy :) nie poddajemy się

 • Ewa.Knapik.1 - awatar

  Ewa.Knapik.1

  10.01.2021
  10.01.2021

  Ewa.Knapik.1 samo wsparcie bez kolacji 😉

  • Fundacja pomocy rodzinie "Człowiek w potrzebie" - awatar

   Fundacja pomocy rodzinie "Człowiek w potrzebie" - Organizator zbiórki

   11.01.2021
   11.01.2021

   Dziękujemy bardzo!

39 070 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 258 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 

Wpłaty: 258

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Dla babci Teresy z Targówka - awatar
Dla babci Teresy z Targówka
150
Janusz Osiak - awatar
Janusz Osiak
42
dla babci Teresy z Targówka - awatar
dla babci Teresy z Targówka
150
Ewelina Grabowska - awatar
Ewelina Grabowska
640
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
285
Malgorzata Ostrowska - awatar
Malgorzata Ostrowska
320
Katarzyna Basandowska - awatar
Katarzyna Basandowska
320

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij