Cztery psiaki odebrane na Pradze

5 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba

Zgłoszenie dotyczące tej sytuacji, które dostaliśmy od dzielnicowego, brzmiało bardzo niepokojąco, ale to co zastaliśmy na miejscu przerosło nasze oczekiwania!

Jak się dowiedzieliśmy - problem eskalował kilka tygodni wcześniej, kiedy właściciel psiaków wpadł w ciąg alkoholowy. Sąsiedzi wezwali wtedy do niego patrol policji. I to właśnie policjanci zainteresowali się losem siedmiu bytujących w małym mieszkanku psiaków i poprosili nas o pomoc.

Stan rażącego niechlujstwa to zbyt małe słowa, by opisać to, co ukazało się naszym oczom. We wszystkich pomieszczeniach zalegały stosy rupieci, starych książek, ubrań, garnków, pustych butelek po alkoholu, pomiędzy którymi przechodzić trzeba było wąskimi korytarzami. Na podłodze leżały śmieci a na nich psie odchody, ponieważ zwierzęta nie były wyprowadzane na spacery...

Właściciel miał ograniczony kontakt z rzeczywistością, nie mogliśmy zatem uzyskać od niego praktycznie żadnych informacji - pan nie był w stanie nawet podnieść się z fotela by przytrzymać psy podczas badania. To jedynie potwierdza informację, że psy nie są wyprowadzane. Potwierdza ją także stan mieszkania i wypełniający je zapach.

Wszystkie psiaki miały znaczną nadwagę (jako jedzenie miały w miskach pokarm gotowany oraz... suchy makaron), zaniedbane, brudne, z zaschniętymi odchodami w okolicy odbytu.

Najstarsza sunia ma guz listwy mlecznej wielkości piłki tenisowej oraz tak wielki kamień nazębny, że praktycznie nie widać spod niego zębów... Do tego bardzo silny stan zapalny przyzębia, który, jeśli nie będzie leczony, może prowadzić do zapalenia mięśnia sercowego!

Zważywszy na stan zwierząt nie pozostało nam nic innego, jak odebrać zwierzaki. Właściciela udało się nakłonić do zrzeczenia się praw do nich. Widać, że kiedyś psiaki miały opiekę i miłość, których zabrakło wraz z postępującą chorobą alkoholową pana.

O pomoc dla samego właściciela zwróciliśmy się do Ośrodka Pomocy Społecznej, gdyż uważamy, że bez profesjonalnej pomocy osób do tego powołanych, starszy mężczyzna nie jest w stanie zadbać o swoje własne potrzeby...

Trzy pieski w typie yorków trafiły pod opiekę Fundacji Mikropsy. Pozostałe cztery psiaki są pod naszą opieką. Trzy wymagały natychmiastowego leczenia! Min. zabiegów sanacji jamy ustnej, operacji guza, hospitalizacji. Wszystkie psiaki trzeba odchudzić, zacząć dobrze odżywać, gdyż kondycja ich skóry i sierści jest tragiczna.

Ogromnie prosimy o pomoc, gdyż łącznie na leczenie piesków wydaliśmy już kilka tysięcy złotych a to nie koniec walki o ich zdrowie! 

5 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba

Wpłaty: 1

Krystyna Olejniczak-Korczyńska - awatar
Krystyna Olejniczak-Korczyńska
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij