Karmimy i leczymy psiaki.

Zbiórka

Misiek nie miał w życiu wiele szczęścia. W zasadzie można powiedzieć, ze los był dla Miska wyjątkowo niełaskawy. Jakby prawo do godnego życia nie uwzględniało małych kundelków.

Misiek nie tylko nie spotkał nigdy kogoś, kto by go pokochał. Nie miał swego skrawka ziemi, nie wie czym jest własne podwórko, ani kawałek ciepłego koca. Nie zna widoku własnej miski, ani nie wie czym jest ciepły uśmiech Pana na widok sterczących uszu. Wyrzucony z auta w mroźny, styczniowy dzień, zamieszkał pod sklepem.

Spędzał tu mroźne dnie i jeszcze mroźniejsze noce. Kawałek chodnika przy tym sklepie stał się jego domem. Ale nawet tu przeszkadzał. Pobity ledwo przeżył. To wszystko, czego doświadczył od ludzi na swoim skrawku chodnika pod sklepem. Ale nie dane było Miśkowi odejść tej zimy. Pobity, okaleczony i poraniony doczekał wiosny, a po niej przyszło lato. Mijały dni, coraz gorętsze, bez wody i kawałka cienia, a mały Misiek trwał na swoim skrawku chodnika. Wziął co mu los dał, pogodzony z życiem..

Dopiero jesień przyniosła to, na co Misiek czekał cale życie. Ktoś Miśka zauważył. Szwendający się pies został zgłoszony do lokalnego schroniska, ale pracownikom nie udało się go złapać, za to bardzo psa przestraszyli. Osoby, którym nie był obojętny los tego psa, na naszą prośbę podjęły się próby odłowienia. Pierwszy dzień zakończył się porażką, a dnia drugiego okazało się że pies co prawda jest pod sklepem, ale znacznie kuleje i jest jeszcze bardziej wystraszony. Po kolejnych dwóch dniach prób Misiek w końcu został złapany.

Ze względu na obrażenia  Misiek trafił do weterynarza i wtedy okazało się, że ten mały kundelek ma złamaną kość prącia, zwichnięty nadgarstek i wybity bark. Na RTG wyszedł również śrut pod skórą - bo do niechcianych kundelków nawet się strzela. Pies ma dodatkowo chore serce.

Photo

Misiek przebywa w domu tymczasowym. Potrzeba środków na jego leczenie. Nie zwrócimy mu życia, nie sprawimy by zapomniał o tym, jak pełne cierpienia i upokorzeń życie ofiarował mu los. Ale możemy podarować mu godne dalsze życie. Chociaż on, mały kundelek, o nic nie prosi, niczego się nie domaga. Układa się w kącie na swoim skrawku koca, zamyka oczy i marzy, że znów jest malutki, że stawia pierwsze kroki a mama pcha go noskiem przed siebie, w wielki świat. A on, mały Misiek, reprezentant kundelków, idzie szukać swojego skrawka ziemi, kawałka chodnika, własnej miski. Bo tylko w snach kundelki mają swoje miski, tylko tam kogoś obchodzą. Potem przeciąga Misiek obolałe łapy, budzi się, spogląda za okno i wie, ze to tylko marzenia. 

Teraz, kiedy jest już chory i okaleczony, kiedy duża część życia za nim, a coraz mniej przed nim, właśnie teraz on, Misiek, ten zwykły kundelek, ze swojego kawałka chodnika został zabrany przez człowieka. Teraz, kiedy meta życia coraz bliżej..

Prawdziwe Miśkowe życie nie było zaś nigdy snem. Potrzeba pieniędzy na leczenie, na specjalistyczne karmy, opiekę weterynaryjną, czyli wszystko to, czego Misiek nigdy nie miał."

Misiek trafił do nas, po wyleczeniu i rehabilitacji znalazł wspaniały i kochający dom. Jednak są setki zwykłych i niezwykłych burków, które nigdy nie trafiły na apel, a każdego dnia oczami pełnymi tęsknoty wypatrują swoich opiekunów. Nie wiemy czy opiekunowie ich odnajdą i pochylą się nad burkami, miśkami i ich nieopowiedzianymi historiami.

Photo

Pod naszą opieką jest blisko setka psów. Są i te młode, zdrowe, czekające na domy. Są starsze, dla których czas biegnie coraz szybciej. Jest kilkanaście zwierzaków wymagających szczególnej opieki. Są to psy bardzo wiekowe, schorowane, z nowotworami. Wymagające zarówno najlepszej jakości karmy, leczenia i regularnych badań, aby w razie konieczności zmodyfikować prowadzoną terapie.

Photo

Wśród nich jest między innymi niewidomy Amiś z nieoperacyjnym nowotworem płuc, Gucio z wielkim guzem na klatce piersiowej. 14 letni Tymek ze zmianą nowotworową na pyszczku. Jest niewidoma staruszka Miłka. Jest chory Teo. I wiele innych, tych wymagających najlepszej karmy i najwyższej troski i tych zdrowych.

Photo

Chcemy zapewnić im to, co możemy - ofiarować komfort życia. Blisko setka psów prosi Was o pomoc. Miesięcznie Fundacja Centaurus wydaje na swoje Miśki i Burki około 15 tys zł.

Prosimy, pomóż nam zebrać na jesienne wydatki - październik. Na opiekę, na leczenie, na karmę.

Za każde wsparcie w ich imieniu serdecznie dziękujemy !

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca

  06.10.16
  06.10.16

  Niech psiaki maja lepiej.

 • Małgosia

  26.09.16
  26.09.16

  Proszę wszystkich i włączenie się do akcji -pomagam. Wystarczy zrezygnować czasami z ciastka czy czekolady i te parę złotych przekazać na pożytek innych

 • Iwona

  26.09.16
  26.09.16

  10 zł

 • Iga

  24.09.16
  24.09.16

  Powodzenia!

 • Kasia

  24.09.16
  24.09.16

  Kochani jestem jak zawsze z Wami całym sercem !

Wpłaty - 84

 • Avatar Monika Schmidt
  50
  Monika Schmidt
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  5
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Mucco
  80
  Mucco
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar asia lu
  10
  asia lu
 • Avatar Szymek
  50
  Szymek
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę