Głodne, porzucone, samotne...

901 zł  z 2 600 zł (Cel)
Wpłaciło 28 osób

Jak spokojnie zasnąć ze świadomością, że one tam są... Jak wymazać z pamięci widok psów tulących się do siebie, głodnych, porzuconych, samotnych... Jak im nie pomóc, kiedy tak bardzo potrzebują pomocy... 

Nie pozostaliśmy obojętni. Pod koniec 2015 roku zabraliśmy pod swoją opiekę 7 psów z giełdy w Słomczynie – 5 suczek i 2 samce. Każdy z nich to oddzielna historia, każdy z nich to mały dramat, każdy z nich to istota zasługująca na godne życie.

Ich schronieniem były nory wykopane pod giełdowymi budkami, żywiły się tym, co zostawili tam ludzie, robiący cotygodniowe zakupy. Wszyscy je widzieli i wszyscy omijali. Przeceniali psie zdolności przetrwania… Suczki nieustannie rodziły młode. Szczeniaki rodziły się i umierały. Z głodu, pod kołami aut, zagryzane przez inne psy. Życie zataczało krąg, mijały miesiące pełne głodu, chłodu i niepewności. Przetrwały, choć każdy dzień był walką o życie, o swoje terytorium i o najcenniejszą rzecz zapewniającą przetrwanie – jedzenie.

Psy były dzikie, nie potrafiły nawiązać kontaktu z człowiekiem. Konieczna była pomoc specjalisty, który przez kilkanaście dni je wyłapywał i zabierał  do bezpiecznego miejsca – do nas. Mijają kolejne miesiące i życie Słomczyniaków zmienia się każdego dnia. Kiedyś dzikie i nietykalskie, dziś uczą się życia u boku człowieka.

Dziś to Aria, Wiewióra, Parys (mieszkające w hotelikach) oraz Melba i Pola (mieszkające w domu tymczasowym).

Wszystkie chodzą już na smyczy, znają dotyk, zabawy, nawiązują przyjazne relacje między sobą. Minie jeszcze trochę czasu, zanim zostaną zaadoptowane. Bezpiecznie czują się przy znanych sobie ludziach i na stałym terenie – nowe miejsca czy osoby nadal wzbudzają stres i lęk. Zwykłe czynności, takie jak na przykład obcinanie pazurów, powodują ogromny stres i cofanie się o kilka kroków w procesie socjalizacji.

Z 7 zabranych przez nas psiaków tylko 2 od dawna cieszą się wspaniałymi domami. Jest to sunia Tosia i pies Rafi. Tylko one były gotowe na adopcje. Rafi przez ponad pół roku miał łapę w gipsie. 2 poważne operacje uchroniły go przed amputacją. Pozostałe psy dopiero teraz powoli zaczynają rozglądać się za domami. Domów wyrozumiałych i cierpliwych, niestety muszą jeszcze wiele się nauczyć.

Utrzymanie 5 psów stanowi dla nas ogromne obciążenie finansowe, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w zebraniu środków. 1400 zł to koszt, jaki ponosimy każdego miesiąca za hotelowanie psiaków. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo, podjęliśmy jednak walkę o ich normalność, o to, aby miały spokojny sen, bezpieczne miejsce. Walczymy o to, aby czuły się kochane. Pomóż nam! Do opłacenia za hotele w lutym brakuje 1300 zł a mamy już marzec i za chwilę kolejne 1400 do zapłacenia...

901 zł  z 2 600 zł (Cel)
Wpłaciło 28 osób

Wpłaty: 28

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Kasia - awatar
Kasia
5
PaniBocian - awatar
PaniBocian
15
alicjsa - awatar
alicjsa
19
Ivvka - awatar
Ivvka
20
Monika Smiley - awatar
Monika Smiley
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Alinka - awatar
Alinka
50
Ivvka - awatar
Ivvka
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij