Zbiórka Zakończ dramat psów z Kozienic - zdjęcie główne

Zakończ dramat psów z Kozienic

17 365 zł  z 17 000 zł (Cel)
Wpłaciło 719 osób

Zamknij oczy i przez chwilę wejdź w ich skórę. Poczuj to, co one czują.
Zostałeś/aś porzucona. Błąkasz się. Głód i pragnienie doskwiera - nie jesz od wielu dni. Gdzieś w oddali słyszysz odgłosy ptaków. Resztkami sił próbujesz upolować sobie jedzenie. Wtem ktoś na Ciebie krzyczy, złości się, wyzywa od nierobów, złodziei. Chwyta za skórę na szyi i uwiesza na niej łańcuch. Krótki łańcuch, który tak strasznie ciąży. Ten ktoś mówi Ci, że już więcej nie zbliżysz się do kury, a będziesz żreć tylko stary, suchy chleb. Jeśli w ogóle. Sikasz i robisz kupę blisko miejsca, gdzie próbujesz zasnąć, skryć się przed upałem, deszczem. Przestajesz się odzywać, mówić - i tak nikt nie chce Cię usłyszeć. Jesteś nic nie wart/a, na nic nie zasługujesz. I tak zaczyna wyglądać twoja codzienność. Dzień w dzień. Bo jesteś psem na łańcuchu na wsi.
Ale pewnego dnia coś  się zmienia...
W sierpiniu br. odpowiedzieliśmy na apel dziewczyn z TOZ Pionki k. Kozienic. W zrujnowanym gospodarstwie mieszkał (i mieszka) samotny, zmęczony życiem mężczyzna. Cenił sobie kury i kaczki, dbał (serio) o krowy. Psów nie potrzebował. Mówił, że same "przylazły". Te, które polowały na drób i dały się schwytać, uwiązał na bardzo krótkie łańcuchy. Części psów nie uwiązał. W swej "szczodrości" karmił psy starym chlebem, czasem nalał wodę.
Współpracował (choć nie od razu...) przy odbiorze (zrzeczenie) psów.
Nawet sobie nie wyobrażacie, jakie zdziwienie na pysiach psów było, gdy te łańcuchy ciężkie zdejmowałyśmy.  A ten duży czarny samiec tak bardzo chciał iść na spacer, zaczął węszyć, świat stał się jakiś większy.

W pierwszej turze zabrałyśmy 4 psy, następnie wolontariusz z TOZu przywiózł kolejne 5 psów.
Pytacie, w jakim stanie psychicznym są? Różnym. Nie ufają człowiekowi, nie chcą się przytulać, a wręcz chcą ugryżć. Część aż tak nienawidzi, nie boi się. Ale za nim staną się psami adopcyjnymi, długa droga pracy w schronisku nad stanem psychicznym i zdrowiem.
Muszą zostać przebadane (badania krwi, usg, może rtg), odrobaczone, zaszczepione, wysterylizowane/wykastrowane. Obecnie część jest niestety nieobsługiwalnych weterynaryjnie. Liczymy, że czas i spokój - najlepsi doktorzy, trochę pomogą, a następnie nasza wiedz dot.pracy z psami lękowymi i przejawiającymi na tym tle agresję.

Jak Ty możesz pomóc? Będziemy zupełnie szczerzy. Potrzebujemy pieniędzy. Utrzymujemy się z datków. Leczenie, karma, etc nie jest za darmo.
Uśredniając przyjęliśmy, że miesięczny koszt opieki na jednego psa to będzie ok 300zł. Ich pobyt to minium 6 miesięcy (brak chęci kontaktu z człowiekiem, wygląd nierasowca etc.) To daje ok 15 tyś złoty (zakładając, że nie wyjdą szczególne powikłania zdrowotne np. guzy lub konieczność przejścia na karmę weterynaryjną, czyli droższą).

Aby usprawnić dialog z Wami, utworzyliśmy wydarzenie facebookowe https://www.facebook.com/events/2367122490031205/, gdzie będziemy publikować info o psach z Kozienic lub/i w mediach społecznościowych (instagram też) będziemy używać hasztagu #psyzkozienic.
Natomiast na wydarzeniu https://www.facebook.com/events/567645086703988/ przeprowadzimy licytację imion (na K), aby pozyskać od Ciebie/Was bardzo potrzebne fundusze.

Dziękujemy Wam za wsparcie!


Komentarze


 • Mal Dekker - awatar

  Mal Dekker

  05.11.2019
  05.11.2019

  Pomóż im ❤️

 • Magdalena - awatar

  Magdalena

  11.09.2019
  11.09.2019

  Dużo zdrowia dla zwierzaków, trzymam za nie mocno kciuki.

 • Wiktor Gała - awatar

  Wiktor Gała

  11.09.2019
  11.09.2019

  Oby im się polepszylo :(

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.09.2019
  10.09.2019

  Trzymam kciuki za szybki powrót psiakow do zdrowia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.09.2019
  08.09.2019

  kocham psiaki, cieszę się, że pomagacie tym biedakom. poowdzenia

17 365 zł  z 17 000 zł (Cel)
Wpłaciło 719 osób

Wpłaty: 719

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Majka - awatar
Majka
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Mal Dekker - awatar
Mal Dekker
50
Marlena - awatar
Marlena
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Majka - awatar
Majka
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij