Zbiórka Pysio walczy! - zdjęcie główne

Pysio walczy!

4 945 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 117 osób

Pysio

Macie wrażenie, że to imię jest bardzo pozytywne, radosne? Że od razu uśmiechamy się na dźwięk słowa "Pysio"? My się uśmiechamy, ale, na razie, przez łzy. Dlaczego?

Wiemy, ale mamy nadzieję. Mamy nadzieję, że patrząc na Pysia niedługo będziemy skakać z radości. Mamy nadzieję, aczkolwiek jeszcze nie teraz... Dlaczego? - po raz drugi "dlaczego". Pysio trafił do nas w nocy. W zasadzie nie bezpośrednio do nas, ale do lecznicy, wskazanej przez nas. Parę godzin wcześniej zadzwonił do nas pan, który kiedyś już przywiózł do nas kota, zgarniętego z szosy na Litwie. Kota, który wygrał siódme czy dziewiąte życie (nie pamiętamy już ile żyć powinien mieć kot), ale żył i był bardzo kochany. Czemu akurat my mamy takie marne szczęście? Cóż, mamy i tyle.

Zdjęcie opisu zbiórki Pysio walczy!

Po prostu leżał

Pysio został zgarnięty z jezdni pomiędzy Grudziądzem i Kwidzynem. Co ten sympatyczny pies robił na szosie? Leżał. PO PROSTU leżał! Jak śmiał leżeć i narażać kierowców na przykry widok. Odpowiedź jest krótka. Został potrącony przez nieznany samochód. W zasadzie jaka to różnica, czy samochód był znany czy nie. Na pewno Pysio zapoznał się z nim organoleptycznie :( Do rzeczy. Pies został zauważony przez wspomnianego pana, który nie przejechał obok niego obojętnie. Pan zablokował ruch na jezdni, włączył awaryjne i poszedł sprawdzić czy pies żyje. Wyglądał jakby nie żył. Był sztywny i lodowaty, ale o dziwo, oddychał! Co zrobił pan? Od razu zadzwonił do nas. Był późny wieczór, ale, jak zazwyczaj, odebraliśmy.

Z Kwidzyna do Warszawy jest około 350 km. Akurat zaczęła się w Polsce niespodziewana zima, z zamieciami śnieżnymi, temperaturą -15 stopni. Pan jechał do Warszawy z psem wiele godzin. Dojechał do lecznicy po północy. Po oddaniu psa w ręce warszawskich weterynarzy dotarł do domu pod Kwidzynem o 7 rano! Piszemy o tym, by oddać hołd temu człowiekowi, który ryzykował życiem, by ratować psa!

Pysio nie chodzi, nie wstaje, lekko podnosi się na przednich łapach. Dostaje dożylne kroplówki, leki przeciwbólowe, sterydy. Nie wiadomo jeszcze, czy ma czucie głebokie w tylnych nogach. Bardzo się boimy. Boimy się, bo mamy pod opieką 3 psy, które nie chodzą, które jeżdżą na wózkach. Wiemy jak wyczerpująca jest opieka nad niepełnosprawnymi zwierzętami. Oby Pysio nie musiał dołączyć do nich. Pysio sięga grzbietem do kolana, próbuje współpracować z człowiekiem. 

Zdjęcie opisu zbiórki Pysio walczy!

Fajny, pozytywny pies prosi Was o pomoc!

Pysiak będzie diagnozowany i potrzebuje wsparcia finansowego. Może później będzie potrzebować rehabilitacji, ale o tym potem.

Razem z Pysiem prosimy o pomoc finansową i trzymanie dla niego kciuków!

Zdjęcie opisu zbiórki Pysio walczy!Zdjęcie opisu zbiórki Pysio walczy!Zdjęcie opisu zbiórki Pysio walczy!

Aktualizacje


 • Fundacja Azylu pod Psim Aniołem - awatar

  Pysio odszedł.

  19.01.2016
  19.01.2016

  Pysia nie ma już z nami od paru godzin :( Malutki odszedł :( Odszedł sam w trakcie snu. Jakie smutne musiało być jego krótkie życie. Nie dość, że został potrącony przez samochód, co spowodowało tragiczne skutki, to, prawdopodobnie, nie miał domu. Pysiowe nerki starały się podjąć pracę, w cewniku pojawiły się pojedyncze kropelki moczu, ale to było za mało :( Pyś odszedł z powodu azotemii i ogólnej słabości organizmu. Doszło do niewydolności krążeniowo-oddechowej. Żegnaj maluchu :(

  Zdjęcie aktualizacji 394

Komentarze


 • Mistral - awatar

  Mistral

  18.01.2016
  18.01.2016

  Nie mamy profilu ale jak pomyśle, ze to mógłby być mój Mistral to zaciska mi sie gardło :( mam nadzieje, ze da radę i z czasem będzie nawet wspomagał sie "wózkiem inwalidzkim"

 • Marta - awatar

  Marta

  14.01.2016
  14.01.2016

  zdrowiej kochanie

 • Charlie - awatar

  Charlie

  14.01.2016
  14.01.2016

  Walcz psinko!

 • Piękna&Bestia - awatar

  Piękna&Bestia

  14.01.2016
  14.01.2016

  Dzielny Pysio! Niech walczy! My z naszą Bestią-Adopciakiem podrzutkiem wspieramy!

 • Sandy - awatar

  Sandy

  14.01.2016
  14.01.2016

  Trzymam kciuki!

4 945 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 117 osób

Wpłaty: 117

Mistral - awatar
Mistral
20
Kasia - awatar
Kasia
5
Renata - awatar
Renata
10
Ewa - awatar
Ewa
10
Mira - awatar
Mira
20
Anna - awatar
Anna
10
Katarzyna - awatar
Katarzyna
5
Anna - awatar
Anna
10
Marta - awatar
Marta
100
Renata - awatar
Renata
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij