Zbiórka Eliasz walczy dla swojej rodziny - zdjęcie główne

Eliasz walczy dla swojej rodziny

51 603 zł z 260 000 zł (Cel)
Wpłaciło 799 osób
Zbiórka zakończona
 
Ania Dziarkowska - awatar

Ania Dziarkowska

Organizator zbiórki

Nazywam się Eliasz Dziarkowski, mam 26 lat, żonę i 1,5 roczną córeczkę Milenkę.

Kiedy spodziewaliśmy się naszego pierwszego dziecka zacząłem źle się czuć. Często byłem słaby, zmęczony, wciąż chciało mi się spać. 

Po kilku tygodniach diagnozowania dowiedziałem się, że jestem chory na nowotwór złośliwy układu chłonnego. chłoniak Hodgkina. Usłyszałem też, że ten nowotwór bardzo dobrze się leczy i mimo, że diagnoza brzmiała strasznie to nie poddałem się złym myślom. 

Rozpocząłem uciążliwe leczenie, przyjąłem 12 cykli chemioterapii, jednak po ich zakończeniu badanie wykazało, że choroba się rozwinęła zamiast cofnąć. 

Zastosowano kolejna linię chemioterapii jednak i po niej było tylko gorzej. Potem przyszedł czas na leczenie lekiem Adcetris, jednak i on w moim przypadku okazał się nieskuteczny. Podczas przyjmowania tego leku badanie kontrolne wykazało, że mam przerzuty do wątroby, śledziony, osierdzia i szpiku kostnego. Dodatkowo mój stan tak szybko się pogarszał, że niemożliwe stało się jakiekolwiek leczenie chemią... Czułem, że toczę się po równi pochyłej w kierunku...

W międzyczasie też mój osłabiony organizm zapadł we wstrząs septyczny, to jest czwarte i ostatnie stadium sepsy. Miałem ostrą niewydolność krążeniową i ostrą niewydolność nerek. Moje szanse na przeżycie wynosiły jakieś 5%. Lekarz na Intensywnej Terapii powiedział żonie, żeby się ze mną pożegnała. Do dziś pamiętam słowa jakie powiedziała mi wtedy dławiąc się płaczem. Jednak ja resztkami sił i świadomości czułem, że  nie mogę się poddać. Miałem w domu Malutką Istotkę za którą tak bardzo tęskniłem... I nie poddałem się. 

Jednak po powrocie z Intensywnej Terapii, mimo, ze sepsa była zażegnana stan mojego zdrowia cały czas się pogarszał. Lekarze powiedzieli nam, że ostatnią szansą dla nas jest lek Nivolumab, koszmarnie drogi ale bardzo skuteczny. Dzięki wsparciu wielu życzliwych mi osób udało się kupować ten lek, którego jedna dawka kosztowała 10 000zł, a konieczne było przyjmowanie go co dwa tygodnie. Jesteśmy z żoną tak bardzo Wam wdzięczni, bo dzięki niemu uzyskałem remisję i mogłem być poddany autoprzeszczepowi szpiku. 

Jednak nasza radość nie trwała długo, dobrym samopoczuciem cieszyłem się tylko kilka miesięcy. Parę dni temu kontrolne badanie wykazało, że mam wznowę nowotworu. Liczne guzy na lewym płucu, oraz zajęte węzły chłonne i szpik kostny...

Nie potrafię i nie chcę nawet myśleć co dalej...

Jestem młody, mam malutką córeczkę, żonę, która dodaje mi siły. Mam po co i dla kogo żyć. Obiecałem jej, że na szkolnym przedstawieniu będę najgłośniej bił brawo. 

I nie zawiode jej.

Chciałbym by nigdy nie zabrakło mi siły żebym mógł za nią pobiegać. Chciałabym żeby mogła przyjść do mnie ze stłuczonym kolanem i ze złamanym sercem...

Boję się.

 Zapraszam na bloga pisanego przez moją żonę- nasza opowieść o chorowaniu, zdrowieniu, wierze, nadziei i miłości. Facebook-Skądś to znam.

Aktualności


 • Ania Dziarkowska - awatar

  Ania Dziarkowska

  20.06.17
  20.06.17

  Zapraszam na bloga pisanego przez moją żonę. Opowieść o chorowaniu, zdrowieniu, wierze nadziei i miłości. https://m.facebook.com/skadstoznam/

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.07.18
  08.07.18

  od Teresy i Gosi

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.07.18
  06.07.18

  Jerzy

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.07.18
  06.07.18

  szybkiego powrotu do zdrowia, powodzenia, modlimy sie za wami! :)

 • Diana Nieckarz - awatar

  Diana Nieckarz

  07.06.18
  07.06.18

  Życzę powrotu do zdrowia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.04.18
  07.04.18

  Dużo sił do dalszej walki życzy siostra Halina z Niepołomic

51 603 zł z 260 000 zł (Cel)
Wpłaciło 799 osób
Zbiórka zakończona
 
Ania Dziarkowska - awatar

Ania Dziarkowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 799

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marcelina Zielińska - awatar
Marcelina Zielińska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
J.T. - awatar
J.T.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
J.T. - awatar
J.T.
50
Przemek - awatar
Przemek
100
ANNA SZYNDLER - awatar
ANNA SZYNDLER
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij