Zbiórka AED nie tylko dla mieszkańca - miniaturka zdjęcia

AED nie tylko dla mieszkańca

„AED nie tylko dla mieszkańca” to pomysł grupy uczniów Szkół im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz ich opiekunów, który zrodził się podczas przygotowywania III edycji zawodów z ratownictwa medycznego „Ratowniczek”.

Osoby zaangażowane w projekt „Ratowniczek” od dłuższego czasu zastanawiały się jak można jeszcze bardziej przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa w Krakowie. Podczas spotkań organizacyjnych, poprzedzających zawody, uczniowie zwrócili uwagę jak istotnym problemem w Krakowie jest ograniczona dostępność AED w miejscach publicznych. Właśnie Ci uczniowie postanowili, że w tym roku dodatkowo zbiorą pieniądze na AED, które zostanie zamontowane w ich szkole, przy ulicy Stradom 10.

Wybór miejsca nie jest przypadkowy - ulica Stradom leży pomiędzy popularnymi krakowskimi atrakcjami turystycznymi (Kazimierzem, Wawelem oraz ulicą Grodzką, która jest częścią Drogi Królewskiej). Ulicą Stradom codziennie przechodzi wielu mieszkańców Krakowa a także turystów. W okolicy nie ma żadnego publicznie dostępnego urządzenia AED – najbliższe takie urządzenie jest oddalone o około 5 minut a to, zdecydowanie za daleko. 

Do chwili obecnej dzięki zaangażowaniu uczniów zebrano 2500 złotych, czyli około 1/3 potrzebnej kwoty. 

Pomóżcie nam uzbierać pozostałą kwotę – 5000 zł abyśmy mogli zrealizować nasz pomysł, który przyczyni się do poprawy naszego bezpieczeństwa. Zakupiony defibrylator AED będzie umieszczony jako Publiczny Punkt Dostępowy AED i tym samym będzie dostępny dla wszystkich. Jeżeli uda się zebrać kwotę większą niż obecnie zakładane minimum, wówczas przybliży się nasz kolejny cel, czyli zakup AED, który umieścimy w drugiej placówce naszej szkoły- na ul. Krowoderskiej.

*AED to nieduże urządzenie stosowane do przywrócenia prawidłowej funkcji pracy serca w przypadku Nagłego Zatrzymania Krążenia – które jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów u osób dorosłych. W Europie co 45 sekund czyjeś serce nagle przestaje prawidłowo pracować. W większości przypadków (ok. 80%) użycie AED w ciągu 3-5 minut od momentu ustania akcji serca, zwiększa szanse przeżycia człowieka o 75%. Z tego powodu niezwykle istotne jest stworzenie gęstej siatki publicznie dostępnych defibrylatorów AED.

W zbiórkę zaangażowana jest Fundacja Ratuj Życie, dla której rozpowszechnianie wiedzy o wczesnej defibrylacji i zwiększanie liczby publicznie dostępnych defibrylatorów AED są głównymi celami działalności.

Więcej o Fundacji na www.fb.com/ratujzycie

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Fundacja Ratuj Życie - awatar

  Fundacja Ratuj Życie

  25.07.18
  25.07.18

  Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty! Krok po kroku zbliżamy się do celu!

Komentarze

 • Filip Walkowicz - awatar

  Filip Walkowicz

  20.07.18
  20.07.18

  Świetna akcja. dziękuję

  • Fundacja Ratuj Życie - awatar

   Fundacja Ratuj Życie - Organizator zbiórki

   20.07.18
   20.07.18

   Mamy nadzieję, że uda się doprowadzić ją do końca. Dziękujemy!

Wpłaty - 10

Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Krzysztof Bar - awatar
50
Krzysztof Bar
Filip Walkowicz - awatar
200
Filip Walkowicz
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Ważny cel! - awatar
20
Ważny cel!
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Filip - awatar
20
Filip

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij