Fundacja Ratuj Życie
Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty! Krok po kroku zbliżamy się do celu!
„AED nie tylko dla mieszkańca” to pomysł grupy uczniów Szkół im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz ich opiekunów, który zrodził się podczas przygotowywania III edycji zawodów z ratownictwa medycznego „Ratowniczek”.
Osoby zaangażowane w projekt „Ratowniczek” od dłuższego czasu zastanawiały się jak można jeszcze bardziej przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa w Krakowie. Podczas spotkań organizacyjnych, poprzedzających zawody, uczniowie zwrócili uwagę jak istotnym problemem w Krakowie jest ograniczona dostępność AED w miejscach publicznych. Właśnie Ci uczniowie postanowili, że w tym roku dodatkowo zbiorą pieniądze na AED, które zostanie zamontowane w ich szkole, przy ulicy Stradom 10.
Wybór miejsca nie jest przypadkowy - ulica Stradom leży pomiędzy popularnymi krakowskimi atrakcjami turystycznymi (Kazimierzem, Wawelem oraz ulicą Grodzką, która jest częścią Drogi Królewskiej). Ulicą Stradom codziennie przechodzi wielu mieszkańców Krakowa a także turystów. W okolicy nie ma żadnego publicznie dostępnego urządzenia AED – najbliższe takie urządzenie jest oddalone o około 5 minut a to, zdecydowanie za daleko.
Do chwili obecnej dzięki zaangażowaniu uczniów zebrano 2500 złotych, czyli około 1/3 potrzebnej kwoty.
Pomóżcie nam uzbierać pozostałą kwotę – 5000 zł abyśmy mogli zrealizować nasz pomysł, który przyczyni się do poprawy naszego bezpieczeństwa. Zakupiony defibrylator AED będzie umieszczony jako Publiczny Punkt Dostępowy AED i tym samym będzie dostępny dla wszystkich. Jeżeli uda się zebrać kwotę większą niż obecnie zakładane minimum, wówczas przybliży się nasz kolejny cel, czyli zakup AED, który umieścimy w drugiej placówce naszej szkoły- na ul. Krowoderskiej.
*AED to nieduże urządzenie stosowane do przywrócenia prawidłowej funkcji pracy serca w przypadku Nagłego Zatrzymania Krążenia – które jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów u osób dorosłych. W Europie co 45 sekund czyjeś serce nagle przestaje prawidłowo pracować. W większości przypadków (ok. 80%) użycie AED w ciągu 3-5 minut od momentu ustania akcji serca, zwiększa szanse przeżycia człowieka o 75%. Z tego powodu niezwykle istotne jest stworzenie gęstej siatki publicznie dostępnych defibrylatorów AED.
W zbiórkę zaangażowana jest Fundacja Ratuj Życie, dla której rozpowszechnianie wiedzy o wczesnej defibrylacji i zwiększanie liczby publicznie dostępnych defibrylatorów AED są głównymi celami działalności.
Więcej o Fundacji na www.fb.com/ratujzycie
Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty! Krok po kroku zbliżamy się do celu!
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Filip Walkowicz
Świetna akcja. dziękuję
Fundacja Ratuj Życie - Organizator zbiórki
Mamy nadzieję, że uda się doprowadzić ją do końca. Dziękujemy!