Radio "Jutrzenka" Armia Krajowa

265 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Muzeum Obrony Cywilnej - awatar

Muzeum Obrony Cywilnej

Organizator zbiórki

Muzeum OC wita Was serdecznie!


Cześć! 

Miło się z Wami znowu spotkać :) 

Rok temu, z Waszą pomocą otworzyliśmy Muzeum Obrony Cywilnej w Warszawie. Zbiórka, którą prowadziliśmy na Pomagam.pl pomogła nam zrealizować cel i na dzień dzisiejszy Muzeum działa i stale się rozwija. Zajrzyjcie do nas, całkiem dobrze sobie radzimy: 


https://www.facebook.com/MuzeumOC/ <------ Nasze Muzeum 

http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/muzeum-obrony-cywilnej-nowe-miejsce-dla-historycznych,3987046,artgal,t,id,tm.html <------ Naszemiasto w Muzeum 


Poza opieką nad eksponatami Muzeum organizuje tematyczne eventy w temacie OC i postapokalipsy. 

Dzień OC - https://www.facebook.com/pg/GrupaOcalalych/photos/?tab=album&album_id=1923583587876482

Noc Fortyfikacji - https://www.facebook.com/pg/GrupaOcalalych/photos/?tab=album&album_id=1904191389815702

Urbex w Fotografii - Wystawa, spotkanie - https://www.facebook.com/pg/GrupaOcalalych/photos/?tab=album&album_id=1878702312364610


O zbiórce 

Kochani, tym razem Wasza pomoc jest jeszcze ważniejsza niż w wypadku Muzeum! Pieniądze ze zbiórki pomogą uratować od zapomnienia nie tylko sprzęt, ale również historię niesamowitego człowieka, jakim był zmarły w lipcu 2016 roku kpt. dr inż. Andrzej Waldemar Cielecki, ps. Andrzejek – "polski elektronik, wynalazca, powstaniec warszawski, doktor inżynier elektroniki, pracownik naukowy PAN, działacz społeczny, więzień niemieckich obozów jenieckich (nr 103342) i Urzędu Bezpieczeństwa

Twórca i właściciel niszowej, społecznej rozgłośni radiowej Jutrzenka, która nadaje od lat 90. z bloku na warszawskim Ursynowie. Pierwsze odbiorniki radiowe budował już jako nastolatek. Tworzył i nadawał programy radiowe od 14 grudnia 1981. W latach 80. nadawał na falach krótkich audycje Radia „Solidarność”." (wikipedia) 


http://www.haloursynow.pl/artykuly/zmarl-andrzej-cielecki-powstaniec-zalozyciel,6315.htm


Radio "Jutrzenka" utrzymywane jest wyłącznie w ramach wolontariatu i z finansowania twórców (obecnie przez panią Elżbietę Żełabin-Cielecką - wdowę po panu Andrzeju oraz przyjaciół) "

"- Historia radia jest niepewna, ale nie poddamy się. Nigdy się nie poddawaliśmy. Czekamy teraz na znak z nieba, na pomoc losu. Potrzebujemy też wsparcia finansowego, sponsora, który zrozumie, jaka jest idea. Czasami tak musi być, że potrzeba chwili, żeby znów wszystko się ułożyło" – mówi pani Elżbieta. 

Jakiś czas temu z naszym Muzeum skontaktował się pan Przemysław, jeden z opiekunów Radia "Jutrzenka", dysponujący częścią nadawczą radiostacji R-140, na której to pan Andrzej Cielecki emitował audycje w eter na falach krótkich w latach dziewięćdziesiątych. Radiostacja ma trafić na sprzedaż, a środki z tej transakcji mają zasilić budżet "Jutrzenki" , a tym samym wesprzeć jej funkcjonowanie.

Na wspólnym spotkaniu w Fundacji P1 uznaliśmy, że najlepszym miejscem dla Radiostacji pana Andrzeja jest nasze Muzeum OC. Radiostacja idealnie wpisuje się w ekspozycję Muzeum, gdzie będzie bezpieczna od modyfikacji, jakiej może zostać poddana przez przeciętnego nabywcę (obecnie na podstawie bloków R-140 krótkofalowcy budują nowocześniejsze konstrukcje) a jej historia, a przede wszystkim historia pan Andrzeja, zostanie godnie upamiętniona i będzie przekazywana dalej. 


WSZYSTKIE środki ze zbiórki zostaną przekazane na wykup radiostacji zarządowi Radia "Jutrzenka" 


POSŁUCHAJ RADIA -> http://www.radiojutrzenka.waw.pl/

Radio jest dostępne w eterze w             południowych dzielnicach Warszawy na częstotliwości  99,5             MHz codziennie w godzinach 12-24 oraz w Internecie całą             dobę:

http://sluchaj.radiojutrzenka.waw.pl:12854/test

Po przekazaniu środków Radiostacja trafi do naszego Muzeum, gdzie będzie dostępna dla wszystkich zwiedzających. 


Wasza pomoc - wspólna sprawa 


Jak zawsze Wasza pomoc jest nieoceniona! Niestety żyjemy w takich czasach, w których pogoń za zyskiem materialnym zasłania wzrok "możnym" tej ziemi. Codziennie docierają do nas informacje o nielegalnych rozbiórkach zabytków, o zasypywaniu schronów z IIWŚ, dewastacjach cmentarzy wojennych i demontażach historycznych elementów infrastruktury. 


Nie dopuśćmy do przepadku tak ważnego eksponatu, jakim jest R-140 pana Andrzeja - pomagając sprawie wspierasz historię człowieka - legendy! Ku chwale! 

Za pomoc serdecznie wszystkim Wam dziękujemy! 

Pozdrawiamy

Zarząd Muzeum OC 


265 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Muzeum Obrony Cywilnej - awatar

Muzeum Obrony Cywilnej

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 8

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
35
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Mieczysław Mejor - awatar
Mieczysław Mejor
90
Dezolacja - awatar
Dezolacja
15
Aneta - awatar
Aneta
15
Pani J - awatar
Pani J
50
Mariusz Wagner - awatar
Mariusz Wagner
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij