Zbiórka Raj dla pszczół, trzmieli,motyli - zdjęcie główne

Raj dla pszczół, trzmieli,motyli

1 832 zł z 1 829 zł (Cel)
Wpłaciło 59 osób
Zbiórka zakończona
 
Piotr Żułnowski - awatar

Piotr Żułnowski

Organizator zbiórki


Aktualizacja 29.05.2020 :

ZBIÓRKA WŁAŚNIE PRZED CHWILĄ OSIĄGNĘŁA UPRAGNIONY KONIEC. WSZYSTKIM WPŁACAJĄCYM I UDOSTĘPNIAJĄCYM DZIĘKUJĘ Z CAŁEGO SERCA. 

A teraz czas na przelew, zakupy i wreszcie założenie łąki. Wreszcie ! 

--------------------------------------------------------------------------------------------

Kochani chcę założyć rajski ogród dla dzikich owadów zapylających !


Całkiem niedawno doczekaliśmy się wreszcie upragnionego zachodniego odcinka II linii metra na Wolę.

Teren o którym mowa znajduje się pomiędzy przedwojennymi kamienicami Górczewska 118 i 116 na warszawskiej Woli. Ten niemały kawałek ziemi ogrodzony był jeszcze kilka lat temu, przed rozpoczęciem prac związanych z budową metra.

DLA OSÓB Z WARSZAWY, KTÓRE NIE SĄ Z OKOLICY - Można tu szybko dojechać metrem i podziwiać jak już dopniemy swego. Teren znajduje się niedaleko stacji Metra Księcia Janusza.

Wcześniej nim to nastąpiło, było to miejsce libacji, nielegalne wysypisko butelek, starych lodówek, wersalek itp., a nawet swego czasu miejscem bytowania narkomanów (lata 90 i pierwsze 2000). Taki stan rzeczy trwał od kilkudziesięciu lat, nim teren został ogrodzony.

Obecnie władze metra oczyściły teren i nawiozły ziemię z budowy oraz tuż przy skraju chodnika od strony jezdni zasadziły kilka lip i posiały trawę.

Pomyślałem, że jest to doskonały czas na zrealizowanie fantastycznej wizji - nie tylko można zapobiec powrotowi poprzedniego stanu rzeczy, ale można by te miejsce poddać panowaniu natury.

Długo nie musiałem myśleć; kupiłem motykę i dwie duże mieszanki nasion kwitów polnych - miododajnych.

Poświęciłem kilka dni na oczyszczenie i wyrównanie terenu, wreszcie wysianie nasion.

Szybko okazało się jednak, że nasion będzie potrzeba znacznie więcej.

Dlatego postanowiłem zwrócić się do Was o pomoc.

Chcę nie tylko obsiać cały teren roślinami miododajnymi, ale i postawić 6 dużych domów dla owadów zapylających i zabezpieczyć cały teren małym wiklinowym płotkiem oraz postawić dwie drewniane tabliczki informujące co znajduje się przed oczami przechodniów; by dać sygnał tym, którzy tego potrzebują, że nie są to samosiejki, że nie należy przeszkadzać owadom i niszczyć roślinności.

Rośliny (wszystkie miododajne i rodzime), które planuję wysiać na tych około 761 m2 placu to:

Dziewanna, Szczeć pospolita, Gorczyca, Szałwia łąkowa, Gryka, Ogórecznik Lekarski, Wyka, Len, Rutewka mniejsza, Koniczyna łąkowa, Wielosił błękitny, Rumianek, Orlik pospolity, Esparceta, Wilczomlecz sosnka, Kurzyślad błękitny, Mydlnica lekarska, Bukwica lekarska, Stokrotka, Przetacznik kłosowy, Koniczyna biała, Dziurawiec zwyczajny, Pajęcznica gałęzista, Firletka poszarpana, Len złocisty, Ożanka właściwa, Wrotycz pospolity, Arcydzięgiel, Czarnuszka polna, Goździk postrzępiony, Ożota zwyczajna, Mak polny, Żywokost lekarski, Rzepak, Przetacznik rozesłany, Kozłek lekarski, Werbena pospolita, Babka lancetowata, Macierzanka piaskowa, Mniszek lekarski, Dzwonek brzoskwiniolistny, Malwa i Chaber bławatek* 

* (Malwa, Chaber bławatek, Rzepak, Gorczyca i Gryka to jedyne tutaj wyjątki; nie są naszymi rodzimymi roślinami, ale już od dobrych kilkuset lat wrosły się w polski krajobraz i stanowią piękne, pożyteczne miododajne rośliny, a dwa pierwsze pochodzą z basenu Morza Śródziemnego, zatem nie stanowią egzotyki. Uznałem, że warto aby wzbogaciły łąkę dla dzikich zapylaczy.)


To bardzo ważne przedsięwzięcie, które da pokarm i schronienie tak wielu obecnie zagrożonym gatunkom owadów.

PAMIĘTAJCIE liczy się każda nawet najmniejsza wpłata, każda złotówka, dwa czy 10 zł.

UDOSTĘPNIAJCIE. :)

Dla przypomnienia teren o którym mowa to poletko pomiędzy Górczewską 118 i 116 na Ulrychowie na warszawskiej Woli.

Wielkie dzięki. Wpłacajcie, a ja sam zrobię resztę. :) Mam nadzieję, że uda się zrealizować tę piękną ideę.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.05.20
  28.05.20

  Życzę powodzenia.

  • Piotr Żułnowski - awatar

   Piotr Żułnowski - Organizator zbiórki

   28.05.20
   28.05.20

   Bardzo dziękuję.

1 832 zł z 1 829 zł (Cel)
Wpłaciło 59 osób
Zbiórka zakończona
 
Piotr Żułnowski - awatar

Piotr Żułnowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 59

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jan S - awatar
Jan S
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij