Zbiórka RATOWNIK MEDYCZNY walczy z SM - zdjęcie główne

RATOWNIK MEDYCZNY walczy z SM

11 431 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 239 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Łukasz Straszewski - awatar

Łukasz Straszewski

Organizator zbiórki


Mam na imię Łukasz, mam 26 lat, jestem Ratownikiem Medycznym pracującym w Zespołach Ratownictwa Medycznego w Pleszewie. Jestem również  Ratownikiem Wodnym. Chciałbym opowiedzieć ci moją historie.

Wszystko zaczęło się 20 czerwca. Usłyszałem dzwoniący telefon, więc nie zastanawiając się długo poszedłem go odebrać.  Coś  było nie tak, noga odmówiła mi posłuszeństwa, doszedłem po ścianie jak pijany, odebrałem go a on nagle wyleciał z ręki i nie mogłem go podnieść. Prawostronne osłabienie mięśniowe, drętwienie kończyn, zaburzenia czucia. Mam udar? w wieku 26 lat? Pomyślałem że to niemożliwe. Udałem się więc do SORu. Tomografia głowy, nie ma nic, niedowłady są, osłabienie jest. Pilnie neurologia. Nigdy nie sądziłem że  będę potrzebował pomocy ze strony moich kolegów i koleżanek z pracy. Zawsze to ja siebie widziałem w roli osoby niosącej pomoc.  Po blisko 2 tygodniach spędzonych w szpitalu wiem co mi jest. Zachorowałem na Stwardnienie Rozsiane. Pierwsze dni są zawsze trudne, pojawia się pytanie dlaczego to właśnie mnie spotkało? Ciężko się oswoić z tą myślą, ale już jest dobrze. Ogromne wsparcie płynące ze strony kolegów, koleżanek, przyjaciół i rodziny wpływa niezwykle pozytywnie na mnie. Nie jestem sam. Przecież z SM normalnie da się żyć, to nie jest wyrok. W najbliższym czasie będę się starał o włączenie do programu lekowego. Mam ogromną nadzieje że zostanę do niego zakwalifikowany. Czeka mnie w najbliższym czasie kilka wizyt u specjalistów. Dość intensywnie staram się odzyskać sprawność w ręce i nodze. Nie jest to proste, wymaga to jeszcze sporego wysiłku, oraz trudu, ale jestem pozytywnej myśli. Ci co mnie znają wiedzą że jestem upartym człowiekiem i nie tak łatwo mnie do czegoś zniechęcić. Chcę wrócić do pracy gdy tylko odzyskam w pełni siłę i zregeneruje akumulatory. Mam zamiar pozostać w tych zawodach i popracować jeszcze ładnych parę lat. Ratownictwo to nie tylko całe moje życie, ale i ogromna pasja. Nie wyobrażam sobie robić nic innego. Żyje z tego że pomagam. 

Trzymajcie kciuki i do zobaczenia w przyszłości. Dziękuje wam za wszystko. 

Cieszę się że wróciłem do domu. Idę odpoczywać. Pieniążki niewykorzystane na moje leczenie zostaną przeznaczone na rzecz fundacji walczącej z SM.

Komentarze


 • Basia - awatar

  Basia

  03.07.2017
  03.07.2017

  Dużo zdrowia!

 • Marta Wojtasik - awatar

  Marta Wojtasik

  03.07.2017
  03.07.2017

  Powodzenia :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.07.2017
  03.07.2017

  Powodzenia:)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.07.2017
  03.07.2017

  Dobro powraca !!! Wierzę, że wszystko będzie dobrze proszę się nie poddawać! Trzymam kciuki ! ZDRÓWKA Życzę :-)

 • Marzena Jóźwiak - awatar

  Marzena Jóźwiak

  03.07.2017
  03.07.2017

  Zdrowia i wytrwałości.Będzie dobrze

11 431 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 239 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Łukasz Straszewski - awatar

Łukasz Straszewski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 239

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Zagór - awatar
Zagór
75
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Basia - awatar
Basia
10
B.Stelma - awatar
B.Stelma
50
Waldemar Sadowski - awatar
Waldemar Sadowski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij