Zbiórka Pomóż nam dojechać na ratunek! - zdjęcie główne

Pomóż nam dojechać na ratunek!

26 020 zł  z 26 000 zł (Cel)
Wpłaciły 642 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Zbiórka na samochód interwencyjny ratujący zwierzętom życie!

Dramatyczna sytuacja naszego inspektoratu w Zakopanem. Nie mamy czym jeździć na interwencje dot. złego traktowania zwierząt oraz zwierząt po wypadkach komunikacyjnych 


Podhale... kraina surowa i ciężka.  Surowa poprzez klimat tam panujący, ciężka dzięki ludziom - rdzennym mieszkańcom Podhala. 

To właśnie tutaj 03.11.2015 r. powstał inspektorat OTOZ Animals. Rozpoczynając pracę zdawaliśmy sobie sprawę z ogromu potrzeb jakim przyjdzie nam stawić czoła. Niedola zwierząt gospodarskich, dramaty psów trzymanych na łańcuchach, to sytuacje, których niestety często jesteśmy świadkami.

Nasz niewielki, zaledwie 2-osobowy inspektorat w ubiegłym roku uratował i oddał do adopcji ponad 80 zwierząt.

Chore, zagłodzone, ranne - czekały na ratunek, czekały na pomoc, czekały... na nas. 

Każdego dnia odbieramy zgłoszenia o niehumanitarnym traktowaniu zwierząt, a w okresach wzmożonego ruchu turystycznego, o czworonożnych ofiarach zdarzeń drogowych. Staramy się wszędzie dojechać na czas. Niestety nie zawsze nam się udaje. Wiele zgłoszeń dotyczy trudno dostępnych miejsc,  gdzie nasz stary i wysłużony samochód po prostu nie jest w stanie dojechać, m.in. do bacówek - miejsc, gdzie rozgrywa się tyle psich dramatów. Gospodarstwa  często bez drogi dojazdowej oraz tereny leśne, gdzie niejednokrotnie mieszkańcy i turyści znajdują psy przywiązane  do drzew lub porzucone szczenięta.

Nie możemy dopuścić do tego, aby potrzebujące pomocy zwierzęta cierpiały kolejne godziny bo nie będziemy w stanie do nich na czas dojechać.

Potrzebujemy samochodu, który nas nie zawiedzie i który pomoże nam dotrzeć wszędzie tam, gdzie jesteśmy potrzebni.

Potrzebujemy samochodu z napędem na cztery koła ze względu na konieczność przewożenia zwierząt często po bardzo trudnym terenie.

Samochód musi także pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy do ratowania zwierząt - nosze, klatki czy chwytaki.

I najważniejsze,  potrzebujemy samochodu, który zapewni bezpieczeństwo zarówno nam, jak i transportowanym przez nas zwierzętom.


Koszt zakupu  takiego właśnie pojazdu z kompletem opon zimowych to 26.000 zł. 

Dlatego zwracamy się o pomoc w zakupie samochodu interwencyjnego, który pomoże nam dojechać w najtrudniejsze miejsca, gdzie czekają na nas zwierzęta w potrzebie.

Zobacz kilka filmików z interwencji przeprowadzonych przez inspektorów OTOZ Animals Zakopane, podczas który zostały odebrane zwierzęta zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt. Pod filmami zdjęcia psiaków w nowych, cudownych domach.
Prosimy pomóż nam ratować kolejne zwierzęta

                Lipton w nowym domu

                Lipton w nowym domu

                Baciar i Kozak w nowym domu

                Tanya w nowym cudownym domu

Aktualizacje


 • OTOZ Animals - awatar

  OTOZ Animals

  02.06.2017
  02.06.2017

  ZAKOPANE DZIĘKUJE !
  Kochani, jesteśmy z Was dumni, aż 641 osób wsparło naszą akcję zbiórki na samochód interwencyjny dla Inspektoratu OTOZ Animals w Zakopanem !!!
  Dzięki Państwa hojności uzbieraliśmy pożądaną kwotę i finalizujemy zakup samochodu.
  Dziękujemy wszystkim darczyńcom, a osobne słoneczka wysyłamy do pani Marii z Bukowiny, do Ostródy i do super -anonima, który zakończył naszą zbiórkę brakującą kwotą!
  Super! Jesteśmy zachwyceni i mamy nadzieję, że Pństwo będziecie także zachwyceni wykorzystaniem samochodu dla dobra zwierzaków u podnóża Tatr.
  Już w najbliższym czasie nie omieszkamy umieścić zdjęcia auta, a także, może i jego pierwszej interwencji !!!

  Zdjęcie aktualizacji 5 349

Komentarze


 • Leonard Conic - awatar

  Leonard Conic

  30.05.2017
  30.05.2017

  dla "luuuudzi" którzy tak traktują zwierzęta, powinna być kara, nie mniejsza niż 50tysięcy złotych, a w drastycznych przypadkach znęcania się , powinno być życie na łańcuchu nie mniej niż dwa miesiące, żeby zaglądali do michy czy jest tam coś do zjedzenia, i czy jest kropla wody z deszczu do napicia się, i dopiero taka kara uświadomiła by takim tzw. ludziom jak żyje takie zwierzę na ł.ańcuchu, do tego należałoby doliczyć miesiące zimowe, kiedy to łańcuch przymarza do ciała.

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   02.06.2017
   02.06.2017

   Dziękujemy za pomoc!

 • Kasia - awatar

  Kasia

  30.05.2017
  30.05.2017

  Powodzenia !

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   02.06.2017
   02.06.2017

   Dziękujemy!

 • Milcia - awatar

  Milcia

  26.05.2017
  26.05.2017

  :((

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   02.06.2017
   02.06.2017

   Dziękujemy za pomoc!

 • Beata - awatar

  Beata

  25.05.2017
  25.05.2017

  Pomagajmy zwierzętom, one nas potrzebują. Nie bądźmy obojetni na ich los i cierpienia ...

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   02.06.2017
   02.06.2017

   Dziękujemy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.05.2017
  25.05.2017

  Warto pomagać!

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   02.06.2017
   02.06.2017

   Dziękujemy za wsparcie!

26 020 zł  z 26 000 zł (Cel)
Wpłaciły 642 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 642

Angelika Wójcik - awatar
Angelika Wójcik
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 415
Jasper - awatar
Jasper
5
seka - awatar
seka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Renata - awatar
Renata
24
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anna - awatar
Anna
15
Patryk - awatar
Patryk
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij