Ratowanie labradorki Idy

1 000 zł z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób

Celem naszej zbiórki jest ratowanie i leczenie labradorki Idy, u której wykryto parwowirozę. Ta wywoływana przez wirus podstępna choroba nie bez powodu nazywana jest psim tyfusem: nieleczona prowadzi do śmierci, samo leczenie jest trudne i długotrwałe, a rokowania bardzo ostrożne. Pomóżmy Idzie pokonać chorobę i zacząć nowe życie!

Ida to młodziutka czarna labradorka. W swoim zaledwie 3-letnim życiu zdążyła już doświadczyć wiele cierpienia. Odebrana ze złych warunków, trafiła do schroniska, gdzie wreszcie uśmiechnęło się do niej szczęście. Ida zamieszkała w domu tymczasowym i dostała szansę na odmianę losu. Niestety radość trwała niedługo. Już po kilku dniach sunia zaczęła chorować, męczyły ją wymioty i biegunka. Po wizycie w przychodni, gdzie dostała zastrzyki i lekarstwa, nastąpiła nieznaczna poprawa – na krótko. W kale pojawiła się krew i już wiadomo było, że stan Idy jest bardzo poważny. Diagnoza przeraziła wszystkich, którym Ida już zdążyła skraść serce. Parwowiroza. Jedna z najpoważniejszych chorób wirusowych, która często atakuje osłabione psy żyjące w fatalnych warunkach. Choroba, która mogła odebrać Idzie dopiero co odzyskane życie…

Rokowania od początku były bardzo niepewne, sunia dostawała leki i kroplówki. Do jej złego stanu przyczyniło się osłabienie Idy po niedawnej ciąży i porodzie… Wciąż trudno przesądzić wynik leczenia, ale cieszymy się, że sunia zaczęła odrobinę jeść – specjalistyczną, a więc drogą karmę w puszkach.

Sunia przebywa w domu tymczasowym w miejscowości, w której nie ma weterynarza. Leczenie wymaga więc podróży na odległość 30 km, co generuje duże koszty. Przeniesienie suni nie jest jednak możliwe: parwowiroza jest chorobą niezwykle zakaźną, stanowiącą ogromne zagrożenie dla innych zwierząt. W domu tymczasowym konieczne było objęcie profilaktycznym leczeniem dwóch psów, które miały kontakt z chorą sunią.

Dotychczasowe koszty weterynaryjne wynoszą ponad 700 zł, koszty przejazdów – kolejne 300 zł, a leczenie wciąż trwa. Wydatki te mogą nas przerosnąć, gdyż obecnie brakuje nam już funduszy na bieżące utrzymanie innych psów w domach tymczasowych. Bardzo prosimy o pomoc dla Idy. Pomóżmy jej wyzdrowieć i zacząć nowe życie.

Wydarzenie Idy na Facebooku: https://www.facebook.com/events/283539872114452/

Tematy Idy na stronie internetowej:
http://adopcje.labradory.org/tag/ida/


Aktualizacje


 • labradory.org - awatar

  labradory.org

  17.07.17
  17.07.17

  Bardzo dziękujemy Pani Joannie za wpłatę dla Idy. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w akcji. Najbardziej szczęśliwa na pewno jest Ida

Komentarze


 • Joanna - awatar

  Joanna

  17.07.17
  17.07.17

  wracaj do zdrowia mala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.........

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   17.07.17
   17.07.17

   Dziękujemy bardzo za pomoc ❤

1 000 zł z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób

Wpłaty: 9

Joanna - awatar
Joanna
540
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anna - awatar
Anna
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Monika Konopińska - awatar
Monika Konopińska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij