Ratowanie labradorki Idy

1 000 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób

Celem naszej zbiórki jest ratowanie i leczenie labradorki Idy, u której wykryto parwowirozę. Ta wywoływana przez wirus podstępna choroba nie bez powodu nazywana jest psim tyfusem: nieleczona prowadzi do śmierci, samo leczenie jest trudne i długotrwałe, a rokowania bardzo ostrożne. Pomóżmy Idzie pokonać chorobę i zacząć nowe życie!

Ida to młodziutka czarna labradorka. W swoim zaledwie 3-letnim życiu zdążyła już doświadczyć wiele cierpienia. Odebrana ze złych warunków, trafiła do schroniska, gdzie wreszcie uśmiechnęło się do niej szczęście. Ida zamieszkała w domu tymczasowym i dostała szansę na odmianę losu. Niestety radość trwała niedługo. Już po kilku dniach sunia zaczęła chorować, męczyły ją wymioty i biegunka. Po wizycie w przychodni, gdzie dostała zastrzyki i lekarstwa, nastąpiła nieznaczna poprawa – na krótko. W kale pojawiła się krew i już wiadomo było, że stan Idy jest bardzo poważny. Diagnoza przeraziła wszystkich, którym Ida już zdążyła skraść serce. Parwowiroza. Jedna z najpoważniejszych chorób wirusowych, która często atakuje osłabione psy żyjące w fatalnych warunkach. Choroba, która mogła odebrać Idzie dopiero co odzyskane życie…

Rokowania od początku były bardzo niepewne, sunia dostawała leki i kroplówki. Do jej złego stanu przyczyniło się osłabienie Idy po niedawnej ciąży i porodzie… Wciąż trudno przesądzić wynik leczenia, ale cieszymy się, że sunia zaczęła odrobinę jeść – specjalistyczną, a więc drogą karmę w puszkach.

Sunia przebywa w domu tymczasowym w miejscowości, w której nie ma weterynarza. Leczenie wymaga więc podróży na odległość 30 km, co generuje duże koszty. Przeniesienie suni nie jest jednak możliwe: parwowiroza jest chorobą niezwykle zakaźną, stanowiącą ogromne zagrożenie dla innych zwierząt. W domu tymczasowym konieczne było objęcie profilaktycznym leczeniem dwóch psów, które miały kontakt z chorą sunią.

Dotychczasowe koszty weterynaryjne wynoszą ponad 700 zł, koszty przejazdów – kolejne 300 zł, a leczenie wciąż trwa. Wydatki te mogą nas przerosnąć, gdyż obecnie brakuje nam już funduszy na bieżące utrzymanie innych psów w domach tymczasowych. Bardzo prosimy o pomoc dla Idy. Pomóżmy jej wyzdrowieć i zacząć nowe życie.

Wydarzenie Idy na Facebooku: https://www.facebook.com/events/283539872114452/

Tematy Idy na stronie internetowej:
http://adopcje.labradory.org/tag/ida/


Aktualizacje


 • labradory.org - awatar

  labradory.org

  17.07.2017
  17.07.2017

  Bardzo dziękujemy Pani Joannie za wpłatę dla Idy.

  Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w akcji. Najbardziej szczęśliwa na pewno jest Ida

Komentarze


 • Joanna - awatar

  Joanna

  17.07.2017
  17.07.2017

  wracaj do zdrowia mala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.........

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   17.07.2017
   17.07.2017

   Dziękujemy bardzo za pomoc ❤

1 000 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób

Wpłaty: 9

Joanna - awatar
Joanna
540
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anna - awatar
Anna
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Monika Konopińska - awatar
Monika Konopińska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij