Ratowanie labradorki Idy

1 000 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób

Celem naszej zbiórki jest ratowanie i leczenie labradorki Idy, u której wykryto parwowirozę. Ta wywoływana przez wirus podstępna choroba nie bez powodu nazywana jest psim tyfusem: nieleczona prowadzi do śmierci, samo leczenie jest trudne i długotrwałe, a rokowania bardzo ostrożne. Pomóżmy Idzie pokonać chorobę i zacząć nowe życie!

Ida to młodziutka czarna labradorka. W swoim zaledwie 3-letnim życiu zdążyła już doświadczyć wiele cierpienia. Odebrana ze złych warunków, trafiła do schroniska, gdzie wreszcie uśmiechnęło się do niej szczęście. Ida zamieszkała w domu tymczasowym i dostała szansę na odmianę losu. Niestety radość trwała niedługo. Już po kilku dniach sunia zaczęła chorować, męczyły ją wymioty i biegunka. Po wizycie w przychodni, gdzie dostała zastrzyki i lekarstwa, nastąpiła nieznaczna poprawa – na krótko. W kale pojawiła się krew i już wiadomo było, że stan Idy jest bardzo poważny. Diagnoza przeraziła wszystkich, którym Ida już zdążyła skraść serce. Parwowiroza. Jedna z najpoważniejszych chorób wirusowych, która często atakuje osłabione psy żyjące w fatalnych warunkach. Choroba, która mogła odebrać Idzie dopiero co odzyskane życie…

Rokowania od początku były bardzo niepewne, sunia dostawała leki i kroplówki. Do jej złego stanu przyczyniło się osłabienie Idy po niedawnej ciąży i porodzie… Wciąż trudno przesądzić wynik leczenia, ale cieszymy się, że sunia zaczęła odrobinę jeść – specjalistyczną, a więc drogą karmę w puszkach.

Sunia przebywa w domu tymczasowym w miejscowości, w której nie ma weterynarza. Leczenie wymaga więc podróży na odległość 30 km, co generuje duże koszty. Przeniesienie suni nie jest jednak możliwe: parwowiroza jest chorobą niezwykle zakaźną, stanowiącą ogromne zagrożenie dla innych zwierząt. W domu tymczasowym konieczne było objęcie profilaktycznym leczeniem dwóch psów, które miały kontakt z chorą sunią.

Dotychczasowe koszty weterynaryjne wynoszą ponad 700 zł, koszty przejazdów – kolejne 300 zł, a leczenie wciąż trwa. Wydatki te mogą nas przerosnąć, gdyż obecnie brakuje nam już funduszy na bieżące utrzymanie innych psów w domach tymczasowych. Bardzo prosimy o pomoc dla Idy. Pomóżmy jej wyzdrowieć i zacząć nowe życie.

Wydarzenie Idy na Facebooku: https://www.facebook.com/events/283539872114452/

Tematy Idy na stronie internetowej:
http://adopcje.labradory.org/tag/ida/


Aktualizacje


 • labradory.org - awatar

  labradory.org

  17.07.2017
  17.07.2017

  Bardzo dziękujemy Pani Joannie za wpłatę dla Idy.

  Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w akcji. Najbardziej szczęśliwa na pewno jest Ida

Komentarze


 • Joanna - awatar

  Joanna

  17.07.2017
  17.07.2017

  wracaj do zdrowia mala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.........

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   17.07.2017
   17.07.2017

   Dziękujemy bardzo za pomoc ❤

1 000 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób

Wpłaty: 9

Joanna - awatar
Joanna
540
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anna - awatar
Anna
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Monika Konopińska - awatar
Monika Konopińska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij