Wakacje nad wodą, sielanka, spokój....
Tak miała wyglądać niedziela pewnej pani.
Zamiast tego, jazda na sygnale do lecznicy.
Ale od początku.
Młoda kobieta wyjechała na wakacje. Nad brzegiem jeziora znalazła maluszka zaplątanego w rybacką sieć. Wokół żadnego kota. Tylko on sam.
Wyplątanie kociaka z tego kokonu nie było łatwe, zajęło sporo czasu. Kiedy malec był już uwolniony z sieci, oczom ukazał się tragiczny obraz. Łapka spuchnięta jak balon. Na kociaku żerowały larwy much. Maluch był słabiutki.
Ile czasu spędził w tej śmiertelnej plątaninie? Jak się tam znalazł? Czyżby jego sytuacja to efekt niechcianego przychówku, braku kastracji? Czy ktoś pozbył się „problemu”?
Tego nie wiemy.
Wiemy, że dzięki szybkiej decyzji tej młodej kobiety, udzieleniu mu natychmiastowej pomocy, malec będzie żył. Tej pani chciało się zauważyć tego malucha, poświęcić bardzo dużo czasu na wyplątanie go z siatki, a potem zapomnieć o swoim wypoczynki i pędzić z nim do lecznicy – ponad trzydzieści kilometrów w jedną stronę.
Dziś rano odebraliśmy telefon od tej dobrej osoby – prosiła o pomoc dla tego dzieciaka.
Jaka jest nasza sytuacja finansowa, wiecie - brak stałego finansowania. Kociarnia dopiero po panleukopenii – pół roku nie możemy przyjmować kotów. Ale przeczytajcie opis badania tego glutka z karty z wczorajszej wizyty. Moglibyście odmówić?
Malec jest w domu tymczasowym.
Tylko dlatego mogliśmy pomóc. Trafienie malucha do Kociarni to dla niego pewne narażenie na dodatkowe choroby.
Pojechaliśmy po niego do tej Pani. Obejrzała malucha już nasza pani doktor.
Kocurek ma około sześć tygodni. Waży 490 gram. Pod brodą futerko wytarte, skóra mocno poocierana, poraniona. Na lewej przedniej łapce ropień. Futerko posklejane od wycieku z tego ropnia. Trzeba było trochę malca wygolić, żeby zobaczyć, co pod tą warstwą brudu i zastygłej ropy jest. Z łapki dłoń zwisa jak u szmacianej lalki. Dłoń jest opuchnięta i wygląda jak balonik.
Niestety, maluszka czeka amputacja tej łapki. Jest bez czucia.
Kiedy to piszę, kociak śpi spokojnie. Dostał silny zastrzyk przeciwbólowy. W końcu nie boli. Może odpocząć.
Jutro znowu wizyta w lecznicy i decyzja, kiedy można łapkę amputować. Trzeba zdążyć, zanim w łapce pojawi się martwica (a wraz z nią zagrożenie życia).
Maluszek dostał na imię Haku.
Wrzućcie parę groszy do skarbonki Haku, na jego leczenie.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!