Damian Maliszewski - awatar

Damian Maliszewski

Organizator zbiórki

To jedna z najbardziej wstrząsających i wzruszających historii, jakie wydarzyły się w ostatnich miesiącach w Polsce. Program TVN "Uwaga", dwa razy zajął się sprawą 13-letniego Pawła Reka z Rybnika. Sprawa ta długo jeszcze będzie rozpalała do czerwoności opinię publiczną w całym kraju, głownie z powodu postawy lekarza karetki pogotowia i oświadczenia jego zwierzchnika. Konsekwencją feralnych wydarzeń z tamtego dnia, jest ciężki stan chłopca, który nie wiadomo, czy kiedykolwiek wróci do pełnej sprawności. 

Mama 13-letniego Pawła, płakała i błagała lekarza pogotowia ratunkowego o pomoc dla swojego syna. Karetka wzywana była trzy razy. Raz odmówiono przyjazdu ambulansu, a następnie dwa razy przyjechał ten sam zespół ratownictwa medycznego. Jak się dowiadujemy, matkę nazwano panikarą, co słyszeli i potwierdzają świadkowie. To nie wszystko. O chłopcu w dokumentach lekarz napisał, że ten symuluje i udaje nieprzytomnego.

Link do programu "Uwaga" TVN:

https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/13-letni-pawel-umieral-lekarz-stwierdzil-ze-udaje-nieprzytomnego,265080.html

Uznał tak mimo, iż wiedział, że dziecko odkąd skończyło roczek, ma zastawkę Pudentza w głowie (cierpiał na wodogłowie) i ta mogła się zepsuć, zagrażając jego życiu. 

Chłopiec w tym czasie umierał. Dziś jest w ciężkim stanie. 13-latka uratowała natychmiastowa reakcja lekarzy w rybnickim szpitalu, którzy zorientowali się, że trzeba niezwłocznie wezwać helikopter. Ekspresowo przetransportowano pacjenta śmigłowcem do Katowic, gdzie w ciągu 10 minut trafił na stół operacyjny. 

Obecnie Paweł potrzebuje ogromnych środków finansowych na rehabilitację.

Płakałem przed telewizorem tak, jak wielu Polaków, którzy z trudem obejrzeli szokujący materiał TVN "Uwaga". Łzy cisnęły się do oczu z bezradności i ze złości. Ścisk w żołądku jest tym większy, gdyż jak się okazuje lekarz, który uznał, że dziecko symuluje, nadal pracuje w pogotowiu. 

Moje wzruszenie było tym większe, bo znam Pawła osobiście. Jest moim sąsiadem, często bawił się z kolegami obok mojego bloku. Znam jego rodziców, dlatego wierząc w siłę internetu postanowiłem założyć tę zbiórkę. Rodzice Pawła, gdy zakładali swoją i wpisali kwotę 50 tys zł, nie mieli pojęcia, że koszty rehabilitacji dziecka będą wynosiły miesięcznie około 17 tys zł. Pomożemy?

Damian Maliszewski

Na Facebooku działa grupa wsparcia dla Pawła. Grupa jest otwarta. Każdy może dodać do niej swoich znajomych. Oto adres do niej:

https://www.facebook.com/groups/RatujmyPawlaReka

Linki do artykułów prasowych:

http://damianmaliszewski.natemat.pl/247559,13-letni-pawel-rek-umieral-lekarz-uznal-ze-dziecko-udaje-nieprzytomnego-nowe-watki-w-glosnej-sprawie

https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,pawel-od-miesiaca-jest-w-ciezkim-stanie-nie-ma-z-nim-kontaktu-przez-opieszalosc-lekarza,wia5-3266-37575.html

http://www.dziennikzachodni.pl/zdrowie/a/runal-swiat-13latka-z-rybnika-wideo-czy-pawel-rek-kiedys-odzyska-pelna-sprawnosc-stan-chlopca-jest-ciezki-zdjecia,13365720/


Aktualności

 • Damian Maliszewski - awatar

  Damian Maliszewski

  29.12.18
  29.12.18

  Jesteśmy blisko celu. Mamy 99% zaplanowanej w tej chwili kwoty. Brakuje jeszcze tylko kilkaset złotych. Wierzę, że do jutra zbierzemy całość. Zbierzemy? :) Zbiórka podzielona była na 2 etapy. Kilka miesięcy temu wręczyłem symboliczny czek Pawłowi i jego rodzicom. Czek od internautów opiewał na kwotę 172 258, 00. Zbiórkę zdecydowałem się wznowić kilka dni temu, po trzeciej już emisji programu TVN Uwaga. Miesięczny koszt pobytu Pawła w klinice wynosi 17 tys zł, więc tyle też udało się do poprzedniej kwoty właśnie dozbierać :) Mamy na kolejny miesiąc leczenia. Efekty rehabilitacji są już widoczne. Rodzice Pawła zaprosili mnie w drugi dzień świąt do siebie. Miałem okazję spotkać się z Pawlem. Nadal jest uwięziony w ciele, ale już śmieje się z żartów. Gdy powiedziałem, że na Sylwestra wybieram się do klasztoru, a tam nie można mówić i, że gdyby chciał, mogę go ze sobą zabrać, śmiał się bardzo. Sądzę, że za kilka miesięcy wypowie pierwsze słowo. W imieniu swoim i rodziców 13 latka dzięki!

  Zdjęcie aktualności 23 635

Komentarze

 • Beata S-drak - awatar

  Beata S-drak

  21.01.19
  21.01.19

  Powodzenia, wytrwalości w dążeniu do osiagniecia lepszego zdrowia. Mam nadzije, że pomoc zawsze nadejdzie gdy bedzie potrzebna. Pozdrawiam i trzymam kciuki za Pawła.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.01.19
  18.01.19

  Wracaj do zdrowia Pawełku:) Trzymam za ciebie kciuki i Twoich rodziców

 • Dorota - awatar

  Dorota

  29.12.18
  29.12.18

  Zdrowiej Pawełku!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.12.18
  29.12.18

  Trzymam kciuki

 • Ulcia - awatar

  Ulcia

  29.12.18
  29.12.18

  Jezu Ty się tym zajmij 🙏🏻

Damian Maliszewski - awatar

Damian Maliszewski

Organizator zbiórki

Wpłaty - 5 510

Anna Kula - awatar
5
Anna Kula
Edyta Materowska - awatar
20
Edyta Materowska
bożena - awatar
50
bożena
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Beata S-drak - awatar
100
Beata S-drak
Gorce - awatar
20
Gorce
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Łukasz Beata - awatar
100
Łukasz Beata

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij