Zbiórka Ratunek dla Lorda - zdjęcie główne

Ratunek dla Lorda

6 565 zł  z 6 800 zł (Cel)
Wpłaciło 151 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Natalia Więckowska - awatar

Natalia Więckowska

Organizator zbiórki

W dzisiejszych czasach koń to nie żywa istota, to kalkulacja. Kalkulacja ile się na nim zarobi zanim się wyeksploatuje, a potem ile się zarobi za zmęczone ciało w przeliczeniu na kilogramy.

Lord jest wyceniony na 4500zł. Jego ciało da taki zysk właścicielowi, gdy zawiśnie na haku rzeźnickim.

Lord ma 16 lat, urodził się w jednej z pięknych stadnin państwowych. Był koniem sportowym… niestety nie wybitnym więc wylądował w szkółce… Spędził w niej prawie całe życie… Pracując ponad siły, ale to mało… Gdy pojawiła się kulawizna stał się niepotrzebny, bezużyteczny, Czy podjęto leczenie? Nie wiem. Czy jest szansa, że jego życie jest dla kogoś warte więcej niż 10zł za 1kg wagi?  Jest!

Tylko nie dla handlarza do którego trafił... To takie typowe… Taka jest mentalność i brak empatii dla życia zwierzęcia, które pokornie służyło człowiekowi całe życie.

Lord (podobno) ma zwyrodnienia w przednich nogach, jest mocno kulejący, do tego ma rozległą ranę na tylnej nodze, nie leczoną wcześniej, narosło dzikie mięso,  prawdopodobnie wdała się flegmona.  Jego diagnozą zajmie się w nowym domu weterynarz.

Nie może być innej decyzji jak ta o uratowaniu go. Ma przed sobą jeszcze tyle lat życia, niech spędzi je w spokoju, otoczony troską i miłością. Po prostu niech będzie.


Poza samą kwotą wykupu 4500zł, potrzebne są jeszcze środki na transport konia spod Łodzi do woj. pomorskiego (ok 650zł), oraz 1000zł na diagnostykę oraz rozpoczęcie leczenia.

Wierzę głęboko, że znów razem nam się uda. Nie pozwólmy Lordowi na dalsze cierpienie !!!

Proszę o pomoc !!!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Natalia Więckowska - awatar

  Natalia Więckowska

  10.10.2019
  10.10.2019

  Kochani, dziękuje ogromnie za jego życie !!! Uzbieraliśmy na Lorda i transport a to najważniejsze ❤️ Chłopak w sobotę zacznie nowe życie ❤️ Jesteście najlepsi 🤗

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.10.2019
  17.10.2019

  Niech mu będzie teraz dobrze i lekko.

 • Wiktoria - awatar

  Wiktoria

  08.10.2019
  08.10.2019

  Symbolicznie ale zawsze cos!!

 • Lidia Haczyk - awatar

  Lidia Haczyk

  08.10.2019
  08.10.2019

  niewiele mam ale zal mi Lorda....niech mu się szczęści....

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.10.2019
  05.10.2019

  Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego i jak mogli ludzie którym wiernie służył ten koń tak postąpić. Wspieram całym sercem! Mam nadzieje, że doczeka się spokojnej, szczęśliwej starości i naturalnej śmierci.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.10.2019
  04.10.2019

  Powodzenia ❤️

6 565 zł  z 6 800 zł (Cel)
Wpłaciło 151 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Natalia Więckowska - awatar

Natalia Więckowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 151

Daga - awatar
Daga
80
(; ;) - awatar
(; ;)
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Gosia - awatar
Gosia
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Karolina - awatar
Karolina
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Maja WIlim - awatar
Maja WIlim
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij