Zbiórka Pomóżmy Adamowi stanąć na nogi! - zdjęcie główne

Pomóżmy Adamowi stanąć na nogi!

21 017 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 417 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewa Michalczyk - awatar

Ewa Michalczyk

Organizator zbiórki

Cześć,

Nazywam się Ewa Michalczyk i jestem siostrą Adama. 

Mój brat 25 października 2018 roku uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu, w wyniku którego z ciężkim urazem głowy został przetransportowany do szpitala. Spędził tam niemalże cały rok, w trakcie którego wybudził się ze śpiączki. Jednak jego ciało i mózg wymaga ciężkiej i mozolnej rehabilitacji. Na tą chwilę Adam jest już wybudzony, jednak bez pełnej świadomości. Po przebyciu kilku miesięcy na oddziale intensywnej terapii, odbył też pobyt w oddziale rehabilitacyjnym. W czasie tego kilkutygodniowego pobytu na oddziale rehabilitacji Adam zaczął samodzielnie ruszać lewą ręką i lewą nogą. Powoli zaczyna władać także prawą nogą. Jego lewa strona wydaje się być sprawniejsza niż prawa, gdyż znacznie częściej nią rusza. Na tyle, na ile jest w stanie wykonuje drobne polecenia. Potrafi także biernie „odpowiadać” tak lub nie, poprzez mrugnięcia oczami czy ruchy głową. On wszystko rozumie i pamięta! Rozpoznaje nawet swoich znajomych, lecz sam nie może wydobyć nic od siebie. Na ten czas także nie mówi. 

Z pomocą rehabilitantów Adam zaczyna siadać na wózek, dzięki czemu, gdy pogoda pozwoli możemy wyjść z nim na krótki spacer w obrębie ośrodka. Potrafi także się uśmiechnąć czy przytulić, jeśli go o to poprosimy. Coraz ładniej przełyka pokarmy przez buzię.

Długotrwały okres leżenia oraz uraz głowy spowodował silną spastyczność (przykurcz mięśni) kończyn górnych i dolnych, poprzez co nie jest on w stanie ustać na nogi, ani wyprostować rąk i palców. Ale walczy! W miarę możliwości łapie drobne przedmioty, a ostatnio jest z niego także niezły bokser 🙃.

To młody i silny chłopak, który jak każdy z nas miewa gorsze dni i chwile słabości. Jednak nie możemy pozwolić mu na to, by się załamał. Nieustannie staramy się motywować go do tej trudnej walki, by sam zrozumiał, że bez ciężkiej pracy i godzin rehabilitacji nie wróci do zdrowia. Od momentu wypadku minął już prawie rok. Przez ten okres Adam zrobił postępy, małymi kroczkami dążymy do osiągnięcia celu. Jednak to jeszcze kropla w morzu potrzeb. Wierzę, że już niedługo wróci do nas i chociaż części sprawności. Przecież ludzki organizm jest nieprzewidywalny, więc to naprawdę może się udać! 

Wiem, jak ciężko jest prosić kogoś o pomoc, jednak sytuacja w której aktualnie jesteśmy nie pozostawia nam wyboru. Koszty leczenia, rehabilitacji, specjalistycznych sprzętów oraz pobytu w ośrodkach są ogromne. Nie jesteśmy w stanie sami pokryć tak dużych sum. W związku z czym zwracam się do Was z ponowną prośbą o wsparcie w leczeniu i rehabilitacji mojego brata. 🆘🆘🆘

❗️KAŻDA ZŁOTÓWKA MA OGROMNE ZNACZENIE❗️

*W dniu 31.03.2020r. zostały wpłacone pierwsze zebrane pieniądze ze zbiórki, by móc opłacić Adamowi kolejny miesiąc pobytu w specjalistycznym ośrodku. Stan konta został wyzerowany. 

NIE PODDAJEMY SIĘ, ZBIERAMY DALEJ! TY TEŻ MOŻESZ NAM POMÓC 🤗


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Jacek K - awatar

  Jacek K

  07.08.21
  07.08.21

  Trzymaj się Adaś !

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.02.21
  11.02.21

  Szybkiego powrotu do zdrowia

 • Angelika Polak - awatar

  Angelika Polak

  22.10.20
  22.10.20

  Dasz radę Adaś!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.05.20
  07.05.20

  Trzymam kciuki za udaną rehabilitację 😊

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.04.20
  09.04.20

  Powodzenia w walce z przeciwnościami losu :)

21 017 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 417 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewa Michalczyk - awatar

Ewa Michalczyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 417

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Jacek K - awatar
Jacek K
50
Marzena - awatar
Marzena
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Monika - awatar
Monika
10
Joanna Grzyb - awatar
Joanna Grzyb
100
Daniel Muzyka - awatar
Daniel Muzyka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Karol S - awatar
Karol S
500

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij