Zbiórka Razem rehabilitujmy Adriana - zdjęcie główne

Razem rehabilitujmy Adriana

567 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób

Jestem Adrian i bardzo proszę o pomoc w zebraniu środków na moją rehabilitację, 
abym mógł dorównać moim rówieśnikom. 
Proszę przeczytaj moją historię i pomóż mi bo bardzo chcę być zdrowy.

Urodziłem się 13.10.2008r. i od samego początku mam wiele problemów zdrowotnych. Cierpię na syndrom FAS (alkoholowy syndrom płodowy) czyli złożony syndrom wad psychicznych i fizycznych. Mam bardzo złożoną wadę serca, tak skomplikowaną, że najprościej ujmując żyję z połową serduszka (HLHS), padaczkę, niedoczynność tarczycy, deformację klatki piersiowej, kręcz szyjny, niedorozwój wagi ciała i wzrostu. Z tego powodu mam orzeczenie o niepełnosprawności, orzeczenie o kształceniu specjalnym i indywidualnym nauczaniu.

Moi biologiczni rodzice w 2011 roku zaprzestali mojego leczenia kardiologicznego.
 W 2013 roku w wieku 5-ciu lat zamieszkałem we w rodzinie zastępczej. Tu rodzę się na nowo. Mam 92 cm wzrostu i wagę 11,5 kg. Moi rodzice zastępczy bardzo serdecznie troszczą się o mnie, zaangażowali się w moje leczenie i stworzyli mi ciepły dom którego dotąd nie miałem. Moja zastępcza mama jedzie ze mną do wrocławskiego szpitala, gdzie na oddziale kardiologii po wielu badaniach diagnostycznych dowiaduje się moja wada serca i towarzyszące jej schorzenia, a przede wszystkim mój bardzo mały wzrost i waga  uniemożliwiają mi operację

Aby operacja była możliwa muszę urosnąć i przytyć, co było ogromnym wyzwaniem dla moich nowych rodziców. Jestem malutki, wiotki i chorowity, a z powodu niedotlenienia sinieją mi usta i paluszki, mam trudności z oddychaniem. Ale rodzice się nie poddają, a ja uśmiecham się do nich z wdzięcznością za miłość jaką mnie otoczyli. Po roku już jestem większy i lekarze decydują na zabieg operacyjny Glenna który jest zabiegiem wysokiego ryzyka z uwagi na wiek .Takie operację wykonuje się w  2-3 roku życia.

Po operacji  czuje się dobrze, ale już zimą 2015/2016 znowu często choruje, mam oskrzelowe zapalenie płuc jestem osłabiony, spada saturacja, często się męczę. Potrzebna jest kolejna operacja, ale tym razem jadę do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu do Profesora Skalskiego, który przeprowadza operację Fontany. W szpitalu jestem cały miesiąc a razem ze mną moja zastępcza mama.

Dziś mam 9 lat i chcę żyć tak, jak moi koledzy, ale to bardzo trudne bo na co dzień potrzebuję opieki wielu lekarzy specjalistów jak neurologa, psychiatry, endokrynologa, kardiologa.

Codziennie przyjmuję leki, mam badany poziom krzepliwości krwi, mam zalecone trzy diety: wysokoenergetyczną, bogato białkową oraz przeciwzakrzepową. tarczycy, Mój rozwój jest możliwy dzięki stałej rehabilitacji sensorycznej, słuchowej Johansen, ruchowej wg Sally Goddard- Blythe.

Od września jestem uczniem I klasy Szkoły Podstawowej mam orzeczenie
 o kształceniu specjalnym i Orzeczenie o nauczaniu indywidualnym. Z powodu mojego stanu zdrowia uczę się w domu

Rodzice zastępczy kochają mnie jak własne dziecko wszystko zrobili abym był zdrowy, ale potrzebują Twojego wsparcia bym mógł być dalej rehabilitowany, bym mógł żyć. 

Obecnie na moje leczenie i rehabilitacje potrzeba średnio rocznie 30 000 zł. 

Bardzo proszę pomóż mi, bo bardzo chcę żyć poznać i zobaczyć Świat. 

Dziękuję Adrian

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.10.17
  24.10.17

  Zdrowia Adrian trzymaj się <3

 • Katarzyna Wieczorek - awatar

  Katarzyna Wieczorek

  24.10.17
  24.10.17

  :-)

567 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób

Wpłaty: 10

Grażka - awatar
Grażka
50
Pomoc dla braciszka Sylwi - awatar
Pomoc dla braciszka Sylwi
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
:) :) - awatar
:) :)
7
Ewelina M. - awatar
Ewelina M.
20
Agnieszka Tyczkowska Machała - awatar
Agnieszka Tyczkowska Machała
20
Krystian Malarz - awatar
Krystian Malarz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Katarzyna Wieczorek - awatar
Katarzyna Wieczorek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 31 maja zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij