Zbiórka Pomóż Oli w rehabilitacji! - zdjęcie główne

Pomóż Oli w rehabilitacji!

1 210 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób

Proszę o pomoc w dofinansowaniu leczenia i rehabilitacji Aleksandry Kopczyńskiej. Ola urodziła się w 2007 roku z zespołem Downa i złożoną wadą serca. Obecnie jest po trzech operacjach na otwartym sercu, przeszła wiele innych operacji serca i ma tylko jedną prawą komorę. Niejednokrotnie walczyła o życie, po pierwszym zabiegu na otwartym sercu przeszła sepsę, nastąpiło też zatrzymanie krążenia – jej mózg zalał się krwią i doszło do niedotlenienia. Ola wygrała walkę o życie po 14 dniach, dokładnie 24 grudnia 2007 roku.

Podczas tej walki organizm Oli odniósł wielkie szkody, zostały uszkodzone wzrok i słuch, a niedotlenienie i długotrwałe leżenie spowodowały wiotkość mięśni. Już w pierwszym roku w celu ratowania życia przeszła dwie operacje na otwartym sercu. Był to czas, kiedy była bardzo słaba, lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Nie miała siły jeść, brała dużo leków i tylko leżała. Jej mięśnie wiotczały, co spowodowało wywichnięcie obu stawów biodrowych.

Trzecią operację na otwartym sercu przeszła w wieku 6 lat. Zwlekano, ponieważ uważano, że jej organizm nie da rady. Ola jest ciężkim przypadkiem medycznym i potrzebuje stałego nadzoru najlepszych fachowców. Jedyną drogą do ratowania i zachowania sprawności intelektualnej i fizycznej dziecka jest wszechstronna rehabilitacja. Ola od urodzenia przyjmuje wiele leków nasercowych, nosi aparaty słuchowe, ma wszczepiony implant ślimakowy na lewe ucho, przeszła operację na zeza i nosi okulary. Ze względu na wady postawy musi nosić buty ortopedyczne. Nieustannie musi być pod nadzorem specjalisty kardiologa, endokrynologa, ortopedy, okulisty, otolaryngologa i alergologa.

Ola w listopadzie skończy 11 lat i wciąż walczymy nie tylko o życie, ale o lepsze jutro.  Wciąż potrzebne są kolejne operacje, m.in. biodra. Nieustanna walka o zdrowie Oli wymaga wielu nakładów finansowych. Nie stać nas na pokrycie wszystkich kosztów z własnej kieszeni. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc w dofinansowaniu wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne i codziennej rehabilitacji dla Oli. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.

Dorota Kopczyńska - mama Oli

Komentarze


  • Zbigniew Dalak - awatar

    Zbigniew Dalak

    25.08.18
    25.08.18

    Życzę zdrówka i pozdrawiam

1 210 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób

Wpłaty: 29

Z.  Pacholczyk - awatar
Z. Pacholczyk
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anna Gajewska - awatar
Anna Gajewska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
katarzyna lech - awatar
katarzyna lech
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Olaa - awatar
Olaa
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
flora - awatar
flora
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij