Zbiórka Pomóż Oli w rehabilitacji! - zdjęcie główne

Pomóż Oli w rehabilitacji!

1 210 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób

Proszę o pomoc w dofinansowaniu leczenia i rehabilitacji Aleksandry Kopczyńskiej. Ola urodziła się w 2007 roku z zespołem Downa i złożoną wadą serca. Obecnie jest po trzech operacjach na otwartym sercu, przeszła wiele innych operacji serca i ma tylko jedną prawą komorę. Niejednokrotnie walczyła o życie, po pierwszym zabiegu na otwartym sercu przeszła sepsę, nastąpiło też zatrzymanie krążenia – jej mózg zalał się krwią i doszło do niedotlenienia. Ola wygrała walkę o życie po 14 dniach, dokładnie 24 grudnia 2007 roku.

Podczas tej walki organizm Oli odniósł wielkie szkody, zostały uszkodzone wzrok i słuch, a niedotlenienie i długotrwałe leżenie spowodowały wiotkość mięśni. Już w pierwszym roku w celu ratowania życia przeszła dwie operacje na otwartym sercu. Był to czas, kiedy była bardzo słaba, lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Nie miała siły jeść, brała dużo leków i tylko leżała. Jej mięśnie wiotczały, co spowodowało wywichnięcie obu stawów biodrowych.

Trzecią operację na otwartym sercu przeszła w wieku 6 lat. Zwlekano, ponieważ uważano, że jej organizm nie da rady. Ola jest ciężkim przypadkiem medycznym i potrzebuje stałego nadzoru najlepszych fachowców. Jedyną drogą do ratowania i zachowania sprawności intelektualnej i fizycznej dziecka jest wszechstronna rehabilitacja. Ola od urodzenia przyjmuje wiele leków nasercowych, nosi aparaty słuchowe, ma wszczepiony implant ślimakowy na lewe ucho, przeszła operację na zeza i nosi okulary. Ze względu na wady postawy musi nosić buty ortopedyczne. Nieustannie musi być pod nadzorem specjalisty kardiologa, endokrynologa, ortopedy, okulisty, otolaryngologa i alergologa.

Ola w listopadzie skończy 11 lat i wciąż walczymy nie tylko o życie, ale o lepsze jutro.  Wciąż potrzebne są kolejne operacje, m.in. biodra. Nieustanna walka o zdrowie Oli wymaga wielu nakładów finansowych. Nie stać nas na pokrycie wszystkich kosztów z własnej kieszeni. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc w dofinansowaniu wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne i codziennej rehabilitacji dla Oli. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.

Dorota Kopczyńska - mama Oli

Komentarze


  • Zbigniew Dalak - awatar

    Zbigniew Dalak

    25.08.18
    25.08.18

    Życzę zdrówka i pozdrawiam

1 210 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób

Wpłaty: 29

Z.  Pacholczyk - awatar
Z. Pacholczyk
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anna Gajewska - awatar
Anna Gajewska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
katarzyna lech - awatar
katarzyna lech
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Olaa - awatar
Olaa
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
flora - awatar
flora
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij