Zbiórka Pomóż Oli w rehabilitacji! - miniaturka zdjęcia

Pomóż Oli w rehabilitacji!

Proszę o pomoc w dofinansowaniu leczenia i rehabilitacji Aleksandry Kopczyńskiej. Ola urodziła się w 2007 roku z zespołem Downa i złożoną wadą serca. Obecnie jest po trzech operacjach na otwartym sercu, przeszła wiele innych operacji serca i ma tylko jedną prawą komorę. Niejednokrotnie walczyła o życie, po pierwszym zabiegu na otwartym sercu przeszła sepsę, nastąpiło też zatrzymanie krążenia – jej mózg zalał się krwią i doszło do niedotlenienia. Ola wygrała walkę o życie po 14 dniach, dokładnie 24 grudnia 2007 roku.

Podczas tej walki organizm Oli odniósł wielkie szkody, zostały uszkodzone wzrok i słuch, a niedotlenienie i długotrwałe leżenie spowodowały wiotkość mięśni. Już w pierwszym roku w celu ratowania życia przeszła dwie operacje na otwartym sercu. Był to czas, kiedy była bardzo słaba, lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Nie miała siły jeść, brała dużo leków i tylko leżała. Jej mięśnie wiotczały, co spowodowało wywichnięcie obu stawów biodrowych.

Trzecią operację na otwartym sercu przeszła w wieku 6 lat. Zwlekano, ponieważ uważano, że jej organizm nie da rady. Ola jest ciężkim przypadkiem medycznym i potrzebuje stałego nadzoru najlepszych fachowców. Jedyną drogą do ratowania i zachowania sprawności intelektualnej i fizycznej dziecka jest wszechstronna rehabilitacja. Ola od urodzenia przyjmuje wiele leków nasercowych, nosi aparaty słuchowe, ma wszczepiony implant ślimakowy na lewe ucho, przeszła operację na zeza i nosi okulary. Ze względu na wady postawy musi nosić buty ortopedyczne. Nieustannie musi być pod nadzorem specjalisty kardiologa, endokrynologa, ortopedy, okulisty, otolaryngologa i alergologa.

Ola w listopadzie skończy 11 lat i wciąż walczymy nie tylko o życie, ale o lepsze jutro.  Wciąż potrzebne są kolejne operacje, m.in. biodra. Nieustanna walka o zdrowie Oli wymaga wielu nakładów finansowych. Nie stać nas na pokrycie wszystkich kosztów z własnej kieszeni. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc w dofinansowaniu wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne i codziennej rehabilitacji dla Oli. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.

Dorota Kopczyńska - mama Oli

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

  • Zbigniew Dalak - awatar

    Zbigniew Dalak

    25.08.18
    25.08.18

    Życzę zdrówka i pozdrawiam

Wpłaty - 29

Z.  Pacholczyk - awatar
50
Z. Pacholczyk
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anna Gajewska - awatar
50
Anna Gajewska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
katarzyna lech - awatar
100
katarzyna lech
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Olaa - awatar
20
Olaa
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
flora - awatar
10
flora
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij