Zbiórka Remont Szerszenia 2.0 - zdjęcie główne

Remont Szerszenia 2.0

2 010 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciły 42 osoby
James Kox - awatar

James Kox

Organizator zbiórki


Elo! Tu Sivy. Około półtora roku temu prosiłem Was o wsparcie w remoncie mojego gruchota  https://pomagam.pl/remont_szerszenia , który pomaga mi i moim kamratom bronić dzikiej przyrody. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony skalą odzewu - zebrałem prawie trzykrotnie więcej niż prosiłem. Uratowało to Drogi Specjalistyczny Sprzęt przed szrotem i na pewien czas (który niestety dość szybko minął) zaspokoiło jego potrzeby remontowe. Od tamtej pory nasz Szerszenik  zrobił kolejne prawie 50 tysięcy kilometrów. Wielokrotnie odwiedzając warsztaty naprawcze wspomógł działania Obozu dla Puszczy, Inicjatywy Dzikie Karpaty i kilku grup antyłowieckich. Niekiedy niedomagał ale dzielnie woził nas m.in. podczas Hubertusa Węgrowskiego, Rykowiska dla Jeleni nie dla Myśliwych oraz wielu innych ważnych jasełek, a także w ramach turystyki sądowej (kiedy musieliśmy jeździć na drugi koniec kraju tłumaczyć się przed sądem z tego, że ośmieliliśmy się rozdawać ulotki o potrzebie ochrony Puszczy Karpackiej). DSS wciąż wozi też nasz obfity, ciężki mandżur co nie pozostaje obojętne dla jego stanu. Podczas pogoni za myśliwymi bieszczadzkie drogi i polne trakty również dają dziadkowi w kość. Sypie się biedaczyna za to jego pojawienie niezmiennie wzbudza delikatnie mówiąc niezadowolenie wśród myśliwych oraz złej części pracowników Lasów Państwowych. Gdy Szerszeń pojawia się np. w Stuposianach chwilę później pojawia się samochód obserwatora ☺ Strażnicy leśni podczas blokad w PB wystawiając Szerszeniowi mandat tłumaczyli próbującej ich obłaskawić koleżance, że muszą wypisać na minimum 3 stówy, bo „ten samochód jest znany”. Ciekawe czy złym ludziom śni się po nocach :)

Zdjęcie rodzinne: Szerszeń ze swoim braciszkiem - aktywistą Zgniotkiem pod siedzibą Obozu dla Puszczy w Teremiskach w Puszczy Białowieskiej

Niestety eksploatacja 24-o letniego dziadka o przebiegu ponad 415 tys. km (jeśli poprzedni właściciel nie kręcił licznika) pozostawia na nim piętno. Co jakiś czas trzeba coś naprawić. Ostatnio nie dojechaliśmy na demonstracje w Warszawie w sprawie dzików, bo walnęła stara chłodnica (koszt 200zł) i musieliśmy zawrócić z trasy, w ostatnią sobotę podczas udanej blokady polowania pod Krakowem rozleciał się tłumik (koszt 170zł). Niedawno zmieniałem również w nim termostat (koszt 184zł), regenerowałem reduktor gazowy i wymieniałem uszczelkę od pokrywy silnika (250zł). Regularnie padają w nim łożyska, czasem walnie coś w zawieszeniu. Czeka mnie wymiana klocków i tarcz hamulcowych, bo są w stanie agonalnym(300zł). Szerszeń jest odpalany na kable jak w filmach przez złodziei samochodów bo latem padła stacyjka i mimo, że chciwy mechanik skasował ponad 400 złotych jego naprawa okazała się nieskuteczna. Dochodzą do tego regularne koszty ciągłej eksploatacji – wymiana szybko zużywających się przy tak intensywnym użytkowaniu opon, poprawianie gnijącej blacharki itd.

W DSSie nie zawsze wchodzi wsteczny, co bywa mocno uciążliwe, szczególnie w działaniach karpackich ale od czego są przyjaciele :)

Wiem, że robiąc tę zbiórkę otwieram jaskinie internetowych trolli – pewien faszysta ze Świebodzina być może znowu będzie pisał o tym, jakie to miliardy dolarów zarabia “farmer z Podlasia”, wielu innych również będzie miało używanie ale szczerze mówiąc mam na to wyrypane. Mam czyste sumienie – nie jestem człowiekiem majętnym, moje przychody są niewielkie, bardzo nieregularne i przede wszystkim nie pochodzą z wykonywania mojej wielkiej, życiowej pasji jaką jest aktywizm proprzyrodniczy. 

Czasami wydaje się niewiarygodne jak wytrzymały potrafi być ten starzec.


Prośbę swą kieruję głównie do osób, które popierają takie działania, a z braku czasu, zapracowania, różnych zależności, strachu, lenistwa czy innych powodów nie mogą bądź nie chcą aktywnie uczestniczyć w działaniach na rzecz przyrody. Nie chcę, żeby kasę wpłacali moi koledzy czy koleżanki z barykady. Tak jak ja jesteście w większości niezbyt zamożni, poświęcacie swój czas i zdrowie dla przyrody, nieraz dokładając swe mizerne fundusze dla sprawy. Tak samo jak ja musicie eksploatować swoje samochody, buty, aparaty i inny sprzęt na działania. Wy już się przysłużyliście i nadal to robicie. Was proszę tylko o udostępnianie i nagłaśnianie zbiórki.

Czasami nawet najtwardsi przegrywają. Bitwy. Nie wojny.


Zwracam się o pomoc finansową do ludzi, którzy zmęczeni po pracy i zmartwieni swoim brakiem czasu na aktywne działania siedzą przy facebooku i lajkując kolejne blokady polowań czy filmy z leśnych patroli mogą jeszcze dodatkowo, realnie zrobić coś dla przyrody wpłacając złotówę lub kilka na Szerszenia albo inne potrzeby ludzi zaangażowanych czynnie w ochronę przyrody. Pamiętajcie, sprawniejszy sprzęt to sprawniejsze nasze działania, a co za tym idzie szybsze osiągnięcie naszych wspólnych celów w naszej nierównej walce o dziką przyrodę. Z góry dziękuję za każdy grosik w imieniu swoim, Szerszenia, zwierząt i lasów. Nasz bór i CPPN!!!


Aktualizacje


 • James Kox - awatar

  James Kox

  11.02.2019
  11.02.2019

  Jeszcze raz dziękujemy razem z Szerszenikiem za datki i za udostępnienia zbiórki, a fotografkom i montażystkom za pomoc. Chwilowo jest pieniądz na leczenie DSSa, troszkę już został nawet podleczony. Oby telepał się jak najdłużej dla dobra przyrody i ku zgryzocie babilonu ;) Przepraszam osoby, którym chciałem podziekować i wysłało się nie do tej osoby, do której chciałem. Na pomagam.pl nie da się niestety wysłać podziękowań ponownie. Na deser krótki filmik z jednej z ostatnich zimowych akcji. CPPN!

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.02.2019
  17.02.2019

  Powodzenia w remoncie autka!

 • demi moore - awatar

  demi moore

  02.02.2019
  02.02.2019

  Niech sie koła kreca!!

  • James Kox - awatar

   James Kox - Organizator zbiórki

   02.02.2019
   02.02.2019

   Dzięki! Będą się kręcić!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.02.2019
  02.02.2019

  Trzymamy kciuki za Szerszenia

  • James Kox - awatar

   James Kox - Organizator zbiórki

   02.02.2019
   02.02.2019

   Dziękuję! Szerszeń pozdrawia!!!

 • Mania - awatar

  Mania

  01.02.2019
  01.02.2019

  Pozdro że zgniłego zachodu!

  • James Kox - awatar

   James Kox - Organizator zbiórki

   02.02.2019
   02.02.2019

   Dziękujemy! Pozdro ze zgniłego inaczej wschodu, Mania!

2 010 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciły 42 osoby
James Kox - awatar

James Kox

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 42

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Henryk Kowalczyk vel "Misiek" - awatar
Henryk Kowalczyk vel "Misiek"
50
Ola Zosia - awatar
Ola Zosia
50
Łukasz Łysoń - awatar
Łukasz Łysoń
60
Robert M - awatar
Robert M
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Szymek - awatar
Szymek
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Agata Smoktunowicz - awatar
Agata Smoktunowicz
35

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij