Kotka z hipoplazją móżdżkową

834 zł  z 800 zł (Cel)
Wpłaciło 25 osób
Agata Sieradzka - awatar

Agata Sieradzka

Organizator zbiórki

Mam na imię Shakira i jestem 7 miesięczną kotką. Moja historia rozpoczęła się na budowie w Pruszkowie, kiedy to moja mama urodziła mnie i kilku moich braci. Jestem nieco inna od nich - kiwa mi się główka i ciężko zachować mi równowagę. Nie przeszkadza mi to jednak by być zabawowym kociakiem. Gdy dobry Pan zabrał mnie z budowy tęskniłam za mamą i braćmi, którzy wciąż marzną i czekają, aż ktoś da im coś do jedzenia. Pewna Pani, zabrała mnie do swojego domku tymczasowego, codziennie przez trzy tygodnie chodziła ze mną do lekarza, gdzie dostawałam kroplówki i zastrzyki. Mam już dość, ale moje wyniki wcale się nie poprawiają. Moja wątroba jest uszkodzona, bo za długo nie jadłam mieszkając na budowie. Jestem dzielna i będę walczyła dalej, mimo, że moja skóra ma pełno zrostów, a z żył nie chce płynąć już krew i muszę być nakłuwana kilka razy, by lekarze mogli sprawdzić moje badania. Pan doktor zrobił mi USG, które wykazało stan zapalny układu pokarmowego, dlatego mogę jeść tylko specjalistyczne karmy, wspomagające leczenie wątroby, takie jak:

ROYAL CANIN Hepatic czy

Royal Canin Gastro Intestinal

Zrobiono mi też zdjęcie RTG - wyszłam na nim bardzo ładnie. Lekarze wiedzą już, że nie miałam wypadku. Teraz Pani brakuje pieniążków na rezonans magnetyczny, który w stu procentach potwierdzi podejrzewaną u mnie chorobę: hipoplazję móżdżkową.


Hipoplazja móżdżkowa to schorzenie neurologiczne występujące u kotów (ale także u psów i ludzi) spowodowane oddziaływaniem wirusa lub bakterii na organizm matki (najczęściej jest to FVP-wirus Panleukopenii) w czasie rozwoju płodu. Może być także wynikiem urazu, zatrucia lub niedożywienia podczas rozwoju płodu.
Schorzenie to dotyka móżdżku, części mózgu, odpowiedzialnej za koordynację, kontrolę mięśni i równowagę. "Hipoplastyczne" koty i kocięta charakteryzują nerwowe, chwiejne ruchy oraz drgania,mniej lub bardziej nasilone zaburzenia równowagi i koordynacji, czasem znacznie wpływające na ich mobilność.


Aktualizacje


 • Agata Sieradzka - awatar

  Agata Sieradzka

  15.12.2017
  15.12.2017

  Kolejne wyniki, poprawa! Wciąż walczymy. Shakira ma się dobrze. Poprawiło się jej chodzenie, choć często zdarza się jej wywrócić. Z żołądkiem i jelitami różnie bywa, ale przeważnie jest ok. Dieta, karma weterynaryjna i czekamy :) Sądzę, że po nowym roku uzbieramy niezbedna kwotę. Dzięki wszystkim za pomoc! Shakira przybija łapę!

  Zdjęcie aktualizacji 10 281

834 zł  z 800 zł (Cel)
Wpłaciło 25 osób
Agata Sieradzka - awatar

Agata Sieradzka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 25

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
narcosis :) - awatar
narcosis :)
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Kondziu <3 - awatar
Kondziu <3
100
Beata - awatar
Beata
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
156
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij