Zbiórka Byłeś i jesteś wyjątkowy. Walcz - zdjęcie główne

Byłeś i jesteś wyjątkowy. Walcz

9 150 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciło 268 osób
Wioletta Szajnar - awatar

Wioletta Szajnar

Organizator zbiórki

31.12

82 dzień - wyniki dobre :)

Pozbyliśmy się również toxoplazmozy :)

Czy nas to cieszy? Bardzo!!!

Gdyby nie ale.... leczenie w połowie sfinansowane jest z pożyczek. Jak długo ktoś poczeka na kasę? Być może poczeka tyle ile będzie trzeba. 

Nas jednak martwi co innego - nie pomożemy kolejnemu kotu z fipem. Bo nie mamy nawet od czego zastartować. Przy 6000 długu nikt już nam nie sprzeda leków na kreskę :(

Kochani błagamy - pomóżcie. Rozumiemy, że nie każdy może wpłacić. Ale może choć udostępnienie. To też ma moc!


26.11

Irys powoli wraca do zdrowia. Parametry wątrobowe są już w normie, a on czuje się dużo lepiej.

To nie koniec leczenia oczywiście. Cały czas walczymy. 

Niestety na chwilę obecną mocno na kreskę :( A stres jest podwójny - bo jeśli pojawi się w fundacji kolejny kot z fipem, nie będziemy w stanie go leczyć, bo nie będzie za co :(


"Do końca walcz. Do końca uwierz w siebie. Nie cofaj się. Bo cel przed sobą masz. Do końca żyj. Odpoczniesz pewnie w niebie...." W. Gąsowski

To będzie długa historia, ale przeczytajcie do końca...

Czy kot potrafi wrócić w innym wcieleniu? Zapewne wielu z nas zadaje sobie takie pytanie. Zapewne wielu też szuka kota na podobieństwo tego, którego w przeszłości kochał i z jakiegoś powodu stracił.

Jestem wolontariuszką fundacji od początku jej istnienia. Ale moja "przygoda" z kotami zaczęła się dużo wcześniej. Początkowo było to tylko dokarmianie kotów i wyłapywanie ich do kastracji. Później pojawił się w domu pierwszy, drugi, a potem jeszcze cztery inne. Wśród tych ostatnich czterech był Gacek... Kot przeciętnej urody, ktoś by powiedział, zwykły dachowiec, jednak o nieprzeciętnym i niezwykłym charakterze.

Kiedy powstała fundacja, a mój dom stał się jednym z większych tymczasów Gacek był niezastąpionym opiekunem małych, porzuconych kociaków. Przytulał je, mył, uczył, jak trzeba się bawić i załatwiać swoje potrzeby w kuwecie.

Niestety Gacusiowi nie było dane dożyć szczęśliwie starości. Od maleńkiego był kotem przewlekle chorym, obciążonym ciężką niewydolnością nerek spowodowaną wadą genetyczną nerek. Mimo leczenia, udało nam się podarować mu tylko 6,5 roku życia, ale jemu przez ten czas udało się podarować mnóstwo miłości i opieki innym kotom. Kiedy odszedł na wieczną służbę do kociego nieba, zastanawiałam się, czy jeszcze kiedykolwiek w moim życiu pojawi się taki kot...

Jednak to nie o Gacku będzie ta historia...

Początkiem 2019 roku, w moim domu, wraz z trójką rodzeństwa pojawił się maleńki Irys. Urodził się jako kociak wolno żyjącej matki, którą niestety zbyt szybko zabrał im los.

Maleńkie istotki były słabe i wychłodzone, ale dzięki dobrej opiece udało się przeżyć całej czwórce. Dostały swoje tymczasowe imiona, a kiedy były już zupełnie samodzielne, trójka z nich szybko znalazła kochające domy. Burasek Irys został, bo jego zdrowie nie było tak dobre jak pozostałych kotków. Często odwiedzał lecznicę w celu diagnostyki i leczenia, bo mimo podawania leków jego stan ciągle nie był dobry a nawracające infekcje wycieńczały jego organizm.

Mieszkał zatem z nami, a mój mąż coraz częściej mówił do niego... Gacku... I tak oto pojawił się w naszym życiu Gacek Junior.

Junior przypominał tamtego Gacka nie tylko wyglądem, ale tak samo jak on kochał ludzi, kochał inne koty i tak samo jak on nie cieszył się dobrym zdrowiem.

Z problemami zdrowotnymi Juniora borykamy się do dziś. Zrobiliśmy już chyba wszystko, co można łącznie z podaniem mu trzech autoszczepionek. Jednak uporczywe infekcje wracają nadal, a my wciąż musimy z nimi walczyć.

Jednak to co stało się kilka dni temu sprawiło, że nasze serca zamarły. Junior, mimo tego, że dokuczały mu różne dolegliwości zawsze był pogodny i ruchliwy. Więc fakt, że dużo śpi od razu przykuł naszą uwagę.

Oczywiście natychmiast trafił na diagnostykę. Wykonane badania nas załamały.

Ponieważ wyniki nie były jednoznaczne, krew została wysłana jeszcze na dodatkowe badania w kierunku toxoplazmozy oraz na tzw. elektroforezę białek.

Pierwsze wyniki otrzymaliśmy 3 dni później. Junior/Irys miał aktywną infekcję toxo.

Junior z "baterią" leków wrócił do domu. Zodon, Heparegen, Hepaxan, stały się dla niego codziennością.

Ale kolejny wynik załamał nas kompletnie.

Junior walczył nie tylko z toxoplazmozą. On walczył również z FIP-em. 

Wdrożyliśmy leczenie bardzo szybko, co daje mu większą szansę na wyzdrowienie. 

Koszty idą już w tysiące złotych, ale Junior swoją pogodą ducha i miłością, którą obdarowuje wszystkich, potrafi złagodzić nasz smutek i pozwala myśleć pozytywnie. Bo choć znowu walczymy, to cały czas mówimy, że jutro będzie lepsze. Wy również możecie sprawić, by jutro było lepsze dla Juniora.

"... Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie..." Św. Jan Paweł II. 

Junior też ma jeszcze przed sobą całe życie...

Komentarze


 • Hanna Młodziejewska - awatar

  Hanna Młodziejewska

  09.01.2024
  09.01.2024

  Zdrowiej, Gacku.

 • Katarzyna Knapik - awatar

  Katarzyna Knapik

  09.01.2024
  09.01.2024

  Buraski są najpiękniejsze

 • Maniek i Nela - awatar

  Maniek i Nela

  04.01.2024
  04.01.2024

  Zdrówka

 • saszka - awatar

  saszka

  15.12.2023
  15.12.2023

  żeby kotku się pozbierał

 • tokmada - awatar

  tokmada

  13.12.2023
  13.12.2023

  Maskotki piękne, ale zostawiam je dla innych - kwota za potencjalną przesyłkę dodatkowo tu zwiększa moja wpłatę. Pozdrawiam Kicię w imieniu swojej kocio-psiej ferajny (i własnym) i z całego serca życzę zwycięstwa w tej nierównej walce. Pablo Morales tokmada z "X" P.S. A info o zbiórce i pięknych cegiełkach było od naszej "Koty w głowie" z Twittera

9 150 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciło 268 osób
Wioletta Szajnar - awatar

Wioletta Szajnar

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 268

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
D.Ryś - awatar
D.Ryś
50
Adam - awatar
Adam
65
Jagoda - awatar
Jagoda
50
Wiola - awatar
Wiola
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Jabłońska - awatar
Jabłońska
10
Funhobi - awatar
Funhobi
20
Rafael Predehl - awatar
Rafael Predehl
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij