Robaki zjadają budżet Owcy!

1 890 zł  z 1 890 zł (Cel)
Wpłaciło 56 osób

Trójka Wspaniałych

Jest ich trójka – sroka Angus, mewa Śmieszka i jeż Pan Stanisław. Niezłe z nich głodomory. W ciągu ostatniego miesiąca zrujnowały skromny budżet naszej Fundacji, a właściwie zjadły go!

Każdy z nich dziennie zjada robaki za około 14 zł. Dziennie na ich wyżywienie wydajemy około 42 zł (drewnojady, mączniki, mole woskowe, świerszcze i kiełże, do tego różne suplementy). Wydawać by się mogło, że to nie są duże koszty – jednak dla naszej Fundacji spore, zwłaszcza, że przed głodomorami jeszcze długie leczenie i rehabilitacja. Spędzą z nami przynajmniej kilka, jeśli nie kilkanaście najbliższych tygodni. Chcemy zebrać 1890 zł, które umożliwi wykarmienie głodomorów przez  najbliższe 1,5 miesiąca.

Jak takie głodomory trafiły do Owcy?

Jeż Pan Stanisław jest po amputacji tylniej łapki i gwoździowaniu drugiej tylniej łapki. Przeszedł dwie operacje. Miał mnóstwo kleszczy. Jego życie uratowały osoby, które zobaczyły go, gdy leżał na jezdni. Miał naprawdę dużo szczęścia, że nie zginął pod kołami samochodów. Jest największym głodomorem w tej ekipie – jak zaczyna jeść to je, je, je i nie może skończyć. Zjada dziennie: przynajmniej 100 drewnojadów lub odpowiednio większy liczbowo ekwiwalent w mniejszych robakach.

Zdjęcie opisu zbiórki Robaki zjadają budżet Owcy!

Mewa  Śmieszka – ma złamane udo, jest po drogiej i skomplikowanej operacji gwoździowania uda. Żyje dzięki czujności osób, które ją dostrzegły, gdy słaniając się usiłowała przedostać przez jezdnię.  Gdy do nas trafiła była tak bardzo osłabiona, odwodniona i niedożywiona, że musieliśmy ją wzmocnić i czekać z operacją uda, bo istniało realne zagrożenie, że nie przeżyje zabiegu. Teraz dochodzi do siebie, jest odkarmiana, ma zabezpieczone udo. Zjada dziennie: około 120 mączników i 40 świerszczy.

Zdjęcie opisu zbiórki Robaki zjadają budżet Owcy!

Angus –  podobnie jak mewa miał złamane udo,  które zostało zagwoździowane. Również trafił do nas dzięki interwencji dobrych osób. Został znaleziony, gdy odwodniony i osłabiony leżał w trawie.  Przeżył tylko dzięki temu, że niezwłocznie trafił do weterynarza.  Udo się zrosło, Angus kapitalnie skacze, natomiast  jego pióra są w fatalnym stanie spowodowanym niedożywieniem.  Podajemy mu witaminy i ratujemy jego pióra, tak by mógł sprawnie latać. Angus jest wybredny, chowa w zakamarkach to co mu nie smakuje, najbardziej lubi mole woskowe i potrafi ich zjeść 30 dziennie.

Zdjęcie opisu zbiórki Robaki zjadają budżet Owcy!

Poza tymi trzema niezwykłymi głodomorami  pod opieką Fundacji Czarna Owca Pana Kota znajdują się inne zwierzęta, którym musimy zapewnić opiekę lekarską i jedzenie.

Nie starcza nam już pieniędzy!

Kim jest Fundacja Czarna Owca Pana Kota?

Czarna Owca Pana Kota jest organizacją, która od ponad 7 lat zmienia życie zwierząt na lepsze. Co robimy?

 • RATUJEMY: codziennie pomagamy zwierzętom, nie dzielimy ich na lepsze i gorsze, każde zwierzę, które trafia do Fundacji otrzymuje pomoc i nasze zaangażowanie. Bez względu na to, jakiego jest gatunku.
 • EDUKUJEMY: promujemy wolontariat na rzecz zwierząt, organizujemy spotkania, warsztaty, szkolenia, opracowujemy raporty i książki, realizujemy filmy i spoty, by głośno mówić o prawach zwierząt i kształtować pełen empatii i szacunku stosunek do zwierząt.
 • INSPIRUJEMY: zachęcamy ludzi do zmiany, mówimy o prawach zwierząt, diecie roślinnej, wskazując jak nasze działania i decyzje mają wpływ na zwierzęta i ich życie.

Działamy od 2009 roku – z pozyskanych dofinansowań zewnętrznych m.in. razem ze Stowarzyszeniem Ekostraż jako pierwsi w Polsce obywatelsko monitorowaliśmy polski wymiar sprawiedliwości w zakresie realizacji zapisów Ustawy o ochronie zwierząt, zmienialiśmy sytuację zwierząt w Polsce, na Białorusi i Ukrainie wspierając 43 polskie, 4 białoruskie i 3 ukraińskie  organizacje prozwierzęce – szkoląc i przekazując wiedzę niezbędną do skutecznej walki o prawa zwierząt. Wydaliśmy 6 publikacji, w tym 3 pionierskie książki o prawach zwierząt, które dotarły do tysięcy ludzi w Polsce, nakręciliśmy 4 filmy dokumentalne o sytuacji zwierząt.

Zwierzęta ratujemy dzięki wpłatom z 1% podatku dochodowego i darowiznom przekazywanym przez takie osoby jak Ty. Dużą pomocą w ratowaniu życia zwierząt będzie, gdy jak najwięcej osób ustawi stałe polecenie przelewu – każda, nawet najdrobniejsza kwota pomaga nam planować wydatki związane z leczeniem zwierząt – może to być 5, 10, 15, 20 złotych! Pomóż nam codziennie ratować życie zwierząt!

Dowiedz się więcej o naszej organizacji:
www.czarnaowca.org/fundacja/o-fundacji
www.facebook.com/CzarnaOwcaPanaKota

Każda przekazana kwota ratuje życie i zdrowie zwierząt!

Dziękujemy!

Aktualizacje


 • Fundacja Czarna Owca Pana Kota - awatar

  Fundacja Czarna Owca Pana Kota

  21.03.2017
  21.03.2017

  Zachęcamy Cię do wsparcia naszej nowej inicjatywy: budowy bezpiecznego miejsca dla ponad 30 zwierząt, które są pod opieką Fundacji Czarna Owca Pana Kota, a które nigdy nie wrócą na wolność - – są to ptaki nieloty, ptaki z problemami neurologicznymi, przewlekłymi chorobami, ptaki ozdobne. To, co je łączy, to krzywda, której doznały od ludzi. Chcemy im tą krzywdę wynagrodzić i zapewnić bezpieczną przyszłość na lata: stworzyć miejsce odpowiadające ich naturalnym potrzebom, z jak najmniejszą ludzką ingerencją przy zapewnieniu należytej opieki. Warunki, w jakich teraz przebywają są tymczasowe i nie mogą w nich przebywać dożywotnio.Prosimy Cię o pomoc – spraw by historie ponad 30 zwierząt zakończyły się szczęśliwie. Jeszcze tej wiosny! Spełnij Skrzydlate Marzenia na https://pomagam.pl/skrzydlatemarzenia
  Serdecznie dziękujemy za pomoc!

  Zdjęcie aktualizacji 3 774

Komentarze


 • Dominika - awatar

  Dominika

  10.11.2016
  10.11.2016

  Sama odchowałam dwa oseski jeży, więc całym sercem wspieram Waszą akcję. Życzę pełnych brzuszków podczas hibernacji :)

  • Fundacja Czarna Owca Pana Kota - awatar

   Fundacja Czarna Owca Pana Kota - Organizator zbiórki

   30.11.2016
   30.11.2016

   Bardzo dziękujemy!!!

 • Magdalena - awatar

  Magdalena

  15.09.2016
  15.09.2016

  Jak dobrze, że są Fundacje, które pomagają też takim zwierzętom :) Tak trzymać!

  • Fundacja Czarna Owca Pana Kota - awatar

   Fundacja Czarna Owca Pana Kota - Organizator zbiórki

   30.11.2016
   30.11.2016

   Dziękujemy za wsparcie i miłe słowa!

 • Aneta - awatar

  Aneta

  25.08.2016
  25.08.2016

  Powodzenia!

  • Fundacja Czarna Owca Pana Kota - awatar

   Fundacja Czarna Owca Pana Kota - Organizator zbiórki

   30.11.2016
   30.11.2016

   Bardzo dziękujemy!

 • Marta - awatar

  Marta

  13.08.2016
  13.08.2016

  Super,że ktos opiekuje sie takimi maluchami,mówi sie o koniach,psach ,kotach,a przeciez jeszcze sa inne stworzonka

  • Fundacja Czarna Owca Pana Kota - awatar

   Fundacja Czarna Owca Pana Kota - Organizator zbiórki

   23.08.2016
   23.08.2016

   Serdecznie dziękujemy za miłe słowa i za wsparcie! Rzadko zdarzają nam się darowizny w takiej wysokości - jesteśmy ogromnie wdzięczni/e, pieniądze zostaną dobrze wykorzystane na potrzeby naszych podopiecznych! Chcielibyśmy skorzystać z okazji i podziękować wszystkim osobom, które dotychczas wsparły naszą zbiórkę - dziękujemy za pomoc!

 • Aga - awatar

  Aga

  13.08.2016
  13.08.2016

  Trochę się wahałam, ale wiecie...pierwszy raz z taką przyjemnością zrobiłam przelew ;) Będę robić to częściej!

  • Fundacja Czarna Owca Pana Kota - awatar

   Fundacja Czarna Owca Pana Kota - Organizator zbiórki

   13.08.2016
   13.08.2016

   Serdecznie dziękujemy w imieniu naszych głodomorów;)!

1 890 zł  z 1 890 zł (Cel)
Wpłaciło 56 osób

Wpłaty: 56

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aśka - awatar
Aśka
20
Dominika - awatar
Dominika
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Malgosia - awatar
Malgosia
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Basia - awatar
Basia
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij