Rogate Ranczo prosi pomoc

24 373 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciły 553 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

W zastraszającym tempie kończą nam się zapasy słomy i siana zgromadzone w zeszłym roku dla naszych podopiecznych.  To, co obecnie zostało rozdzielamy sprawiedliwie między zwierzęta znajdujące się w naszym przytulisku.

Bardzo prosimy Was o pomoc w zebraniu funduszy na zakup siana, słomy oraz jedzenia dla naszych podopiecznych. Ucieszymy się oczywiście również z darów w postaci siana, sianokiszonki, słomy i owsa - każda ilość będzie dla nas ratunkiem.

Koniec 2016 roku i początek 2017 to dla nas wyjątkowo trudny okres, gdyż prawie w jednej chwili pod naszą opiekę trafiło 30 głodzonych zwierząt gospodarskich (konie i krowy).

W połowie grudnia 2016 roku w efekcie interwencji  wobec niehumanitarnego traktowania zwierząt pod naszą opiekę trafiły z Radzymina cztery zimnokrwiste klacze. Były głodzone, zamknięte w oborze przez ponad 2 lata. Tonęły we własnych odchodach, które ze względu na straszny głód były ich pożywieniem. Konie cudem przeżyły prawdziwy horror.

10 lutego tego roku przeprowadziliśmy kolejną interwencję dotyczącą tym razem bydła mlecznego. We wsi koło Kościerzyny znajdowało się stado 15 krów. Zwierzęta były pozostawione same sobie bez dostępu do jedzenia oraz wody, bez schronienia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Inspektorzy OTOZ Animals przyjechali dosłownie w ostatniej chwili.

Zwierzęta były wygłodzone i wychłodzone, a jedna z krów w agonii zamarzała niestety na środku pola. Była tak słaba, ze już nie wstawała. Na plandece, wspólnymi siłami wciągnęliśmy biedną krowę do trailera, aby jak najszybciej dowieźć ją do lecznicy weterynaryjnej dla zwierząt gospodarskich.

Na początku marca 2017 roku inspektorzy OTOZ Animals podjęli kolejną interwencję dotyczącą zagłodzonych krów z Cięćka w województwie mazowieckim. W rezultacie kolejne 11 wycieńczonych krów i cieląt trafiło do Rogatego Ranczo w Bojanie. Niestety, siedem krów padło z głodu jeszcze wcześniej, zanim zgłoszono nam interwencję. Wszystkie krowy były przywiązane krótkimi łańcuchami do metalowych rur, bez możliwości położenia się  i odpoczynku. Na zwierzęta te niechybnie czekała śmierć głodowa.

Wszystkie zwierzęta w Rogatym Ranczo trafiły do nas w wyniku interwencji dotyczących niehumanitarnego traktowania. Były bite, wykorzystywane ponad siły i głodzone przez swoich poprzednich właścicieli. Teraz znalazły bezpieczną przystań i wracają do sił w przytulisku dla zwierząt gospodarskich OTOZ Animals Rogate Ranczo.

Pomóż nam zmienić ich los!


Dziennie nasi podopieczni ”po przejściach”(15 koni, osioł, 26 krów, 13 cielaków, 13 byczków, 6 kóz, 14 świnek, 40 królików i 12 kur) potrzebują 85 kostek siana i 75 kostek słomy, oraz tonę owsa na tydzień. O delikatesach, typu jabłka czy marchew, oczywiście nie zapominamy!

Koszt karmy, słomy i siana dla wszystkich zwierząt znajdujących się w naszym przytulisku wynosi 800 zł dziennie.


Nasze Rogate Ranczo z roku na rok staje się domem dla coraz większej liczby zwierząt. Trafiają do nas w różnym stanie wymagające specjalnej opieki, lepszego siana i słomy, dobrą jakościowo sianokiszonką też nie pogardzą.

Filmiki z kilkoma interwencjami przeprowadzonymi przez naszych inspektorów dotyczącymi niehumanitarnego traktowania zwierząt gospodarskich:

Film z Interwencji OTOZ Animals - gmina Wielbark, woj. warmińsko-mazurskie.

Filmy z interwencji OTOZ Animals - miejscowość Cielętnik, woj. warmińsko-mazurskie. 


Zobacz zdjęcia metamorfoz uratowanych  przez nas zwierząt, które przebywają pod naszą opieką w przytulisku dla zwierząt gospodarskich Rogate Ranczo.

Aktualizacje


  • OTOZ Animals - awatar

    OTOZ Animals

    14.07.2017
    14.07.2017

    Pod naszą opiekę trafił wysoki, jedenastoletni ciemnogniady wałach.
    Koń jak się okazało, posiada rozległy stan zapalny w przedniej lewej nodze, wywołany przez nie leczoną ropę w kopycie. Ropa zrobiła ogromne spustoszenie, zajęła staw pęcinowy i spowodowała rozległe zmiany kostne. Wałaszek porusza się z ogromnym trudem, skacząc na trzech nogach.
    Po przyjeździe do naszego przytuliska dla zwierząt gospodarskich" Rogate Ranczo", pracownicy i wolontariusze otoczyli go opieką, został także przebadany i rozpoczęliśmy leczenie.
    Dostaje antybiotyki, środki przeciwbólowe i przeciwzapalne, oraz specjalistyczne preparaty, które pozwolą mu szybciej wrócić do zdrowia.
    Rokowania są ostrożne, ale nie poddamy się!!! Będziemy walczyć o jego szybki powrót do zdrowia i głęboko wierzymy, że któregoś dnia pogalopuje po naszych pastwiskach.

    Zdjęcie aktualizacji 6 312

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    05.03.2018
    05.03.2018

    Kropla w morzu wielkich potrzeb.

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    22.01.2018
    22.01.2018

    Dziękuję, że jesteście. Dziękuję za Wasze Ranczo. Razem możemy więcej

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    07.10.2017
    07.10.2017

    Milena - pomagam

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    16.08.2017
    16.08.2017

    <3

  • KŁ.. - awatar

    KŁ..

    11.07.2017
    11.07.2017

    Jesteście cudowni! Powodzenia w ratowaniu kolejnych rogaczy (i nie tylko) :)

    • OTOZ Animals - awatar

      OTOZ Animals - Organizator zbiórki

      14.07.2017
      14.07.2017

      Dziękujemy za pomoc!

24 373 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciły 553 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 553

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna B - awatar
Anna B
30
Harry - awatar
Harry
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Izabela - awatar
Izabela
20
Patrycja Oziębło - awatar
Patrycja Oziębło
50
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20
Dari Szkudłabski - awatar
Dari Szkudłabski
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij