Rogate Ranczo prosi pomoc

24 068 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciły 543 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

W zastraszającym tempie kończą nam się zapasy słomy i siana zgromadzone w zeszłym roku dla naszych podopiecznych.  To, co obecnie zostało rozdzielamy sprawiedliwie między zwierzęta znajdujące się w naszym przytulisku.

Bardzo prosimy Was o pomoc w zebraniu funduszy na zakup siana, słomy oraz jedzenia dla naszych podopiecznych. Ucieszymy się oczywiście również z darów w postaci siana, sianokiszonki, słomy i owsa - każda ilość będzie dla nas ratunkiem.

Koniec 2016 roku i początek 2017 to dla nas wyjątkowo trudny okres, gdyż prawie w jednej chwili pod naszą opiekę trafiło 30 głodzonych zwierząt gospodarskich (konie i krowy).

W połowie grudnia 2016 roku w efekcie interwencji  wobec niehumanitarnego traktowania zwierząt pod naszą opiekę trafiły z Radzymina cztery zimnokrwiste klacze. Były głodzone, zamknięte w oborze przez ponad 2 lata. Tonęły we własnych odchodach, które ze względu na straszny głód były ich pożywieniem. Konie cudem przeżyły prawdziwy horror.

10 lutego tego roku przeprowadziliśmy kolejną interwencję dotyczącą tym razem bydła mlecznego. We wsi koło Kościerzyny znajdowało się stado 15 krów. Zwierzęta były pozostawione same sobie bez dostępu do jedzenia oraz wody, bez schronienia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Inspektorzy OTOZ Animals przyjechali dosłownie w ostatniej chwili.

Zwierzęta były wygłodzone i wychłodzone, a jedna z krów w agonii zamarzała niestety na środku pola. Była tak słaba, ze już nie wstawała. Na plandece, wspólnymi siłami wciągnęliśmy biedną krowę do trailera, aby jak najszybciej dowieźć ją do lecznicy weterynaryjnej dla zwierząt gospodarskich.

Na początku marca 2017 roku inspektorzy OTOZ Animals podjęli kolejną interwencję dotyczącą zagłodzonych krów z Cięćka w województwie mazowieckim. W rezultacie kolejne 11 wycieńczonych krów i cieląt trafiło do Rogatego Ranczo w Bojanie. Niestety, siedem krów padło z głodu jeszcze wcześniej, zanim zgłoszono nam interwencję. Wszystkie krowy były przywiązane krótkimi łańcuchami do metalowych rur, bez możliwości położenia się  i odpoczynku. Na zwierzęta te niechybnie czekała śmierć głodowa.

Wszystkie zwierzęta w Rogatym Ranczo trafiły do nas w wyniku interwencji dotyczących niehumanitarnego traktowania. Były bite, wykorzystywane ponad siły i głodzone przez swoich poprzednich właścicieli. Teraz znalazły bezpieczną przystań i wracają do sił w przytulisku dla zwierząt gospodarskich OTOZ Animals Rogate Ranczo.

Pomóż nam zmienić ich los!


Dziennie nasi podopieczni ”po przejściach”(15 koni, osioł, 26 krów, 13 cielaków, 13 byczków, 6 kóz, 14 świnek, 40 królików i 12 kur) potrzebują 85 kostek siana i 75 kostek słomy, oraz tonę owsa na tydzień. O delikatesach, typu jabłka czy marchew, oczywiście nie zapominamy!

Koszt karmy, słomy i siana dla wszystkich zwierząt znajdujących się w naszym przytulisku wynosi 800 zł dziennie.


Nasze Rogate Ranczo z roku na rok staje się domem dla coraz większej liczby zwierząt. Trafiają do nas w różnym stanie wymagające specjalnej opieki, lepszego siana i słomy, dobrą jakościowo sianokiszonką też nie pogardzą.

Filmiki z kilkoma interwencjami przeprowadzonymi przez naszych inspektorów dotyczącymi niehumanitarnego traktowania zwierząt gospodarskich:

Film z Interwencji OTOZ Animals - gmina Wielbark, woj. warmińsko-mazurskie.

Filmy z interwencji OTOZ Animals - miejscowość Cielętnik, woj. warmińsko-mazurskie. 


Zobacz zdjęcia metamorfoz uratowanych  przez nas zwierząt, które przebywają pod naszą opieką w przytulisku dla zwierząt gospodarskich Rogate Ranczo.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • OTOZ Animals - awatar

  OTOZ Animals

  14.07.17
  14.07.17

  Pod naszą opiekę trafił wysoki, jedenastoletni ciemnogniady wałach. Koń jak się okazało, posiada rozległy stan zapalny w przedniej lewej nodze, wywołany przez nie leczoną ropę w kopycie. Ropa zrobiła ogromne spustoszenie, zajęła staw pęcinowy i spowodowała rozległe zmiany kostne. Wałaszek porusza się z ogromnym trudem, skacząc na trzech nogach. Po przyjeździe do naszego przytuliska dla zwierząt gospodarskich" Rogate Ranczo", pracownicy i wolontariusze otoczyli go opieką, został także przebadany i rozpoczęliśmy leczenie. Dostaje antybiotyki, środki przeciwbólowe i przeciwzapalne, oraz specjalistyczne preparaty, które pozwolą mu szybciej wrócić do zdrowia. Rokowania są ostrożne, ale nie poddamy się!!! Będziemy walczyć o jego szybki powrót do zdrowia i głęboko wierzymy, że któregoś dnia pogalopuje po naszych pastwiskach.

  Zdjęcie aktualizacji 6 312

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.03.18
  05.03.18

  Kropla w morzu wielkich potrzeb.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.01.18
  22.01.18

  Dziękuję, że jesteście. Dziękuję za Wasze Ranczo. Razem możemy więcej

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.10.17
  07.10.17

  Milena - pomagam

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.08.17
  16.08.17

  <3

 • KŁ.. - awatar

  KŁ..

  11.07.17
  11.07.17

  Jesteście cudowni! Powodzenia w ratowaniu kolejnych rogaczy (i nie tylko) :)

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   14.07.17
   14.07.17

   Dziękujemy za pomoc!

24 068 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciły 543 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 543

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Piotr Leszczyński - awatar
Piotr Leszczyński
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Alicja - awatar
Alicja
20
Beata Duralewska - awatar
Beata Duralewska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
mistrzu jadi - awatar
mistrzu jadi
30
Paweł - awatar
Paweł
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij