Dzięki wsparciu wielu darczyńców nasza nierozłączna para Presley i Roksana otrzymali niezbędną pomoc w leczeniu i codziennej opiece, za co serdecznie i z całego serca dziękujemy. Roksana przeszła zabieg mastectomii prawej listwy sutków. Psiaki przebywają w kochającym domu tymczasowym i mają zapewnioną troskliwą opiekę. Ich tymczasowe opiekunki na bieżąco opłacają dietę, lekarstwa na serce, insulinę dla suczki. Planowany jest kolejny zabieg usunięcia lewej listwy sutków z guzami.

Koszty mastectomii drugiej listwy sutków oraz leczenia po operacji są wysokie i przerastają nasze możliwości. Pojawiły się dodatkowo problemy z oczami przez cukrzycę. Opadające powieki i choroba powodują suchość oka, przez co należy codziennie podawać krople. Dlatego ponownie zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe na drugą operację Roksany.

Więcej szczegółów na temat nierozłącznej pary można przeczytać poniżej.

W czerwcu b.r. Roksana została ostatecznie zakwalifikowana na operację mastectomii prawej listwy sutków. Przygotowania trwały bardzo długo z powodu cukrzycy, która doprowadziła do nadmiernego picia i siusiania w domu. Najpierw były badania moczu na bakterie, później wykluczenie Zespołu Cushinga, dostrajanie dawki insuliny i normowanie poziomu cukru w organizmie oraz dopasowanie odpowiedniej diety z surowego mięsa i warzyw. Po kilku tygodniach ustąpiło siusianie i nadmierne pragnienie, oboje chętnie zjadają mięso i świeże warzywa. Przekąski między głównymi posiłkami musiały zostać wyeliminowane, ponieważ zaburzało to regulację insulinową. Walka ze skaczącym poziomem cukru trwała nieprzerwanie od marca do czerwca. W maju Roksana przeszła kontrolę serca, która wykazała poprawę. Zapadła decyzja o zmniejszeniu dawki Cardisure, kiedy zagoją się rany po mastectomii.

Echo serca Roksany:

I tak w czerwcu, pełni niepokoju z racji zaawansowanego wieku Roksany, czekaliśmy na zakończenie zabiegu. Suczka po operacji była energiczna, szybko odzyskała dobrą formę i dopominała się powrotu do opiekunek, robiąc nie lada zamieszanie w lecznicy. W domu nie wykazywała nadmiernego zainteresowania szwami i cierpliwie nosiła niebieski kaftanik. Rany pięknie wygoiły się. We wrześniu będzie można zacząć przygotowania do usunięcia drugiej listwy sutków.

W chwili obecnej poziom cukru jest stabilny, Roksana dzięki diecie nie jest już otyła - odzyskała figurę i energię do życia. Biega radośnie na spacerach, kopie doły, węszy i zwiedza z Presleyem nowe miejsca.

EKG Presleya:

Presley został przebadany kardiologicznie, zgodnie z zaleceniem ze stycznia. Stan serca nie wykazuje zmian do niepokoju, pod koniec września zostanie przeprowadzone USG serca. Piesek jest żywiołowy, swoim zwyczajem zdobywa serca każdej nowo poznanej osoby „prosząc” na dwóch łapkach, uwielbia każdego swojego misia i zawsze przynosi któregoś na powitanie domowników. Presley miał ogromne lęki separacyjne, zdarzało mu się dużo „płakać”i wyć kiedy zostawali z Roksaną sami w domu. Dzięki codziennym ćwiczeniom sytuacja poprawia się. Nadal jednak nowe miejsca wzbudzają w nim niepokój i nie może pozostawać u nieznanych mu osób. 

Wpłaty - 8

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Zofia Adamczyk - awatar
50
Zofia Adamczyk
Magda O - awatar
20
Magda O
Anna Stanisz - awatar
20
Anna Stanisz
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Maciej - awatar
50
Maciej
Monika - awatar
20
Monika
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij