Zbiórka Całe życie w smarkach - zdjęcie główne

Całe życie w smarkach

575 zł z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób
Zbiórka zakończona
 

Smarkula i jej ropna historia.

Trafiłam pod skrzydła Stowarzyszenia w sierpniu 2018 roku. Zapchlona, zafluczała, kaszląca i chuda jak wiór. Jeszcze zęby mleczne były gdzieniegdzie. Nie wiadomo skąd się wzięłam. Byłam bo byłam. Byłam sama i strasznie lgnęłam do człowieka.

Wzięli mnie bo przecież koci katar łatwo się wyleczy i będzie szansa na dom. Nikt nie spodziewał się, że będą tułali się ze mną od gabinetu, do gabinetu. Nikt nawet nie pomyślał, że mój katar da się tak we znaki. Po zaaplikowaniu pierwszych leków, zaczęły się schody. Drugie, trzecie i cały czas dziwna antybiotykooporność się pojawiała. Smarkałam coraz gorzej. Szła ropa, krew. Doszedł kaszel i duszności.

Testy na fiv/felv poszły do laboratorium, oczywiście negatywne. Morfologia? Raz lepiej, raz gorzej. Postanowiono zrobić rinoskopię, wymaz, bakteriogram, mykologię. Tym razem zaopatrzeni w wyniki weterynarze, ruszyli wg wskazówek tychże badań. I co? I znowu porażka! Animnie wyleczyć, ani zaszczepić, ani wykastrować.

Zdjęcia rtg pokazało jakieś zmiany. Potrzebna była większa diagnostyka.

No to pojechali ze mną do Kliniki w Warszawie na Tomografię komputerową głowy i płuc.

Objawy nasilały się. Doszla duszność. Ropa była gęsta. Moi tymczasowi opiekunowie przy każdym moim kichnięciu biegli z chusteczkami i mnie wycierali. Pyszczek był zawsze w ropie, w krwi.


Męczył mnie ropno-krwisty katar, doszły ruje. A moje ciotki ręce rozkładały. 

Aż w końcu dwa gabinety stwierdziły, że nie odpuszczamy. Szukamy dalej. Po konsultacji z inną Panią doktor podjęta została decyzja o ponownej rinoskopii (nie ufali tej poprzedniej) z połączeniem endoskopii. Wzięli mnie z dwóch stron ;) Pobrano materiał do cytologii, histopatologii, ponownej mykologii i antybiogramu. I teraz czekamy co pokażą wyniki. Być może w końcu nastąpi postęp. 

Przy okazji narkozy, zostałam wykastrowana. Mimo że mój dom tymczasowy, dzielnie znosił moje rujkowe ekscesy, nie było już na co czekać. Jedna narkoza i pozbyli się moich narządów rodnych. Niestety moje jajniki nie były już w najlepszym stanie. Ale nie ma ich już i nie będą przynajmniej one, stwarzać problemów.

Proszę Was o pomoc. Jak widzicie walka trwa już 7 m-cy. Specjalistyczne badania kosztują i trochę (aż za bardzo) nadszarpnęłam budżet. Wiem, że jak nie nazbieram na swoje leczenie, to inne futrzaki nie będą mogły być zabezpieczone i leczone. Nie chcę być odpowiedzialna za ich śmierć, bo nikt nie będzie się mógł nimi zająć. 

Nawet już zmienili mi imię na Jolasia, żeby imię nie zobowiązywało do ciągłych smarków.

Pomóżcie mi proszę

Komentarze


 • Grazyna - awatar

  Grazyna

  03.04.19
  03.04.19

  Zycze zdrówka dla kotki i was kochani. Jestescie wspaniałymi ludźmi.

  • Stowarzyszenie Kociaki i Psiaki Adopciaki - awatar

   Stowarzyszenie Kociaki i Psiaki Adopciaki - Organizator zbiórki

   04.04.19
   04.04.19

   Dziękujemy ❤️

575 zł z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób
Zbiórka zakończona
 

Wpłaty: 29

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marcin - awatar
Marcin
8
Ewat - awatar
Ewat
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ola Bednorz - awatar
Ola Bednorz
20
Marcin - awatar
Marcin
10
Zofia Banaszkiewicz - awatar
Zofia Banaszkiewicz
10
Daga - awatar
Daga
20
Karolina - awatar
Karolina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
7

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij