Smarkula i jej ropna historia.
Trafiłam pod skrzydła Stowarzyszenia w sierpniu 2018 roku. Zapchlona, zafluczała, kaszląca i chuda jak wiór. Jeszcze zęby mleczne były gdzieniegdzie. Nie wiadomo skąd się wzięłam. Byłam bo byłam. Byłam sama i strasznie lgnęłam do człowieka.
Wzięli mnie bo przecież koci katar łatwo się wyleczy i będzie szansa na dom. Nikt nie spodziewał się, że będą tułali się ze mną od gabinetu, do gabinetu. Nikt nawet nie pomyślał, że mój katar da się tak we znaki. Po zaaplikowaniu pierwszych leków, zaczęły się schody. Drugie, trzecie i cały czas dziwna antybiotykooporność się pojawiała. Smarkałam coraz gorzej. Szła ropa, krew. Doszedł kaszel i duszności.
Testy na fiv/felv poszły do laboratorium, oczywiście negatywne. Morfologia? Raz lepiej, raz gorzej. Postanowiono zrobić rinoskopię, wymaz, bakteriogram, mykologię. Tym razem zaopatrzeni w wyniki weterynarze, ruszyli wg wskazówek tychże badań. I co? I znowu porażka! Animnie wyleczyć, ani zaszczepić, ani wykastrować.
Zdjęcia rtg pokazało jakieś zmiany. Potrzebna była większa diagnostyka.
No to pojechali ze mną do Kliniki w Warszawie na Tomografię komputerową głowy i płuc.
Objawy nasilały się. Doszla duszność. Ropa była gęsta. Moi tymczasowi opiekunowie przy każdym moim kichnięciu biegli z chusteczkami i mnie wycierali. Pyszczek był zawsze w ropie, w krwi.
Męczył mnie ropno-krwisty katar, doszły ruje. A moje ciotki ręce rozkładały.
Aż w końcu dwa gabinety stwierdziły, że nie odpuszczamy. Szukamy dalej. Po konsultacji z inną Panią doktor podjęta została decyzja o ponownej rinoskopii (nie ufali tej poprzedniej) z połączeniem endoskopii. Wzięli mnie z dwóch stron ;) Pobrano materiał do cytologii, histopatologii, ponownej mykologii i antybiogramu. I teraz czekamy co pokażą wyniki. Być może w końcu nastąpi postęp.
Przy okazji narkozy, zostałam wykastrowana. Mimo że mój dom tymczasowy, dzielnie znosił moje rujkowe ekscesy, nie było już na co czekać. Jedna narkoza i pozbyli się moich narządów rodnych. Niestety moje jajniki nie były już w najlepszym stanie. Ale nie ma ich już i nie będą przynajmniej one, stwarzać problemów.
Proszę Was o pomoc. Jak widzicie walka trwa już 7 m-cy. Specjalistyczne badania kosztują i trochę (aż za bardzo) nadszarpnęłam budżet. Wiem, że jak nie nazbieram na swoje leczenie, to inne futrzaki nie będą mogły być zabezpieczone i leczone. Nie chcę być odpowiedzialna za ich śmierć, bo nikt nie będzie się mógł nimi zająć.
Nawet już zmienili mi imię na Jolasia, żeby imię nie zobowiązywało do ciągłych smarków.
Pomóżcie mi proszę
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Grazyna
Zycze zdrówka dla kotki i was kochani. Jestescie wspaniałymi ludźmi.
Stowarzyszenie Kociaki i Psiaki Adopciaki - Organizator zbiórki
Dziękujemy ❤️