Zbiórka Nowy rower dla Wojtka - zdjęcie główne

Nowy rower dla Wojtka

3 200 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 125 osób
Krzysztof Gutkowski - awatar

Krzysztof Gutkowski

Organizator zbiórki

Edit: 15.05.17, 13:32

Szanowne Wspierające i Szanowni Wspierający,

dzięki Wam udało nam się zebrać na rower Wojtka znacznie więcej niż zakładane 2000 zł. Bardzo dziękujemy za Waszą solidarność i szczodrość. Nadwyżka pozwoli Wojtkowi częściowo zrekompensować pozostałe straty, które poniósł owego feralnego popołudnia.

Pomocy, jakiej udzieliliście naszemu koledze, nie traktujemy jedynie jako gestu solidarności z okradzionym, choć to podstawowy wymiar całej akcji. Wojtek Galeński nie jest zwyczajną ofiarą kradzieży i sytuacja, w której do tego doszło - w trakcie walki z kierowcami blokującymi chodnik - też nie była zwyczajna. Wojtek jest rozpoznawalny właśnie dzięki swojej działalności społecznej. My darzymy go za nią szacunkiem, natomiast bardzo wiele osób - wręcz przeciwnie. Za swoją działalność w imię wspólnego dobra nasz kolega słyszy codziennie groźby i obelgi, czasem spotyka się z fizyczną przemocą. Wsparcie dla niego poczytujemy za mocne opowiedzenie się po jego (i naszej) stronie tej walki, głos w ważnej sprawie praw i bezpieczeństwa niechronionych uczestników i uczestniczek ruchu w Warszawie. Wspierając Wojtka, wsparłyście i wsparliście jego walkę o naszą wspólną przestrzeń, zawłaszczaną codziennie przez tysiące zmotoryzowanych.

Za część zebranych pieniędzy (nieco ponad 2000 zł) kupiliśmy już Wojtkowi rower - prawie taki sam, jak ten skradziony. Z resztą zrobi, co zechce, na pewno część przeznaczy na solidne zabezpieczenie antykradzieżowe. Chcielibyśmy zaprosić Was wszystkich na uroczyste przekazanie roweru i reszty pieniędzy, które zaplanowaliśmy na godz. 22:00 we wtorek 16 maja, czyli w tydzień po kradzieży. Żeby Wojtek odjechał z tego miejsca na swoim rowerze - co tydzień temu uniemożliwił złodziej - umówiliśmy się z nim w okolicy ul. Odyńca 71, czyli w miejscu, w którym doszło do kradzieży. W planie przekazanie, uściski dłoni, przemowy, występ zespołu pieśni i tańca oraz przejazd kolumny radiowozów straży miejskiej (o ile zdążą dojechać). Do zobaczenia!


Melancholia dzisiaj gości w jego głowie (w głowie Wojtka), bo spotkała go niestety przykra rzecz. Pech go dopadł, bo inaczej być nie może, nie chce, nie jest. Dopadł go okropny pech…

Naszemu przyjacielowi Wojtkowi Galeńskiemu skradziono rower. Kto zna Wojtka, wie, że to jego podstawowy środek lokomocji – jeździ nim wszędzie. Dlatego ta strata jest dla niego bardzo bolesna.

Wojtek dużo działa społecznie. Od lat więcej pracuje społecznie dla nas wszystkich niż dla siebie samego. Dlatego też nie jest zamożny i kupienie nowego roweru będzie dla niego dużym wyzwaniem. My zaś, szczególnie rowerzystki/rowerzyści i osoby piesze, na rzecz których Wojtek działa najwięcej, mamy wobec niego spory dług wdzięczności. Nadarza się właśnie dobra okazja, żeby go częściowo spłacić, zrzucając się na nowy rower dla Wojtka.

Razem z rowerem nasz kolega stracił komputer, potrzebny mu do pracy, klucze od mieszkania i dokumenty, więc zbiórka jest na rower, ale chyba nikt nie obrazi się, jeśli Wojtek zamiast tego kupi sobie komputer, albo - jeśli uda nam się zebrać więcej - jedno i drugie.

Wojtek ma szczęście, bo wiele lat temu powstała prorocza piosenka o tym, że ukradli mu rower. Słuchajcie, nućcie i przelewajcie szczodrze monety!


Edit: 10.05.17, 15:34

O godzinie 14:15, czyli ok 14 godzin po rozpoczęciu zbiórki, osoba o nicku jolajola wpłaciła 20 złotych, co spowodowało, że przekroczyliśmy sumę 2000 zł. Postanowiliśmy, że zbiórka będzie trwała jeszcze 5 dni, a 16 maja o godzinie 18:01, czyli w pierwszą tygodnicę Wojtkowego nieszczęścia, pieniądze zostaną mu uroczyście przekazane.

Wszystkim osobom, które wspierają kasą, myślami, lajkami i udostępnieniami - bardzo dziękujemy!

Tadeusz i Krzysztof

Aktualizacje


 • Krzysztof Gutkowski - awatar

  Krzysztof Gutkowski

  18.05.2017
  18.05.2017

  Info od Wojtka:
  Zapraszam na tradycyjne "ognisko kulturalne przy torach", tym razem impreza jest związana z przekazaniem roweru, który został mi przez Was ufundowany, ale na ostatnie spotkanie nie zdążył dojechać do Warszawy. Przyniosę coś do chrupania i popijania, będzie sympatycznie. Postaram się wygłosić jakąś mowę.
  Czas: dziś, 18.05.17, godzina 19:45 (1945 - Wyzwolenie) Miejsce: tory kolejowe przy wielkim słupie wysokiego napięcia na przedłużeniu ul. Woronicza.

Komentarze


 • Austin - awatar

  Austin

  11.05.2017
  11.05.2017

  powodzenia!

  • Krzysztof Gutkowski - awatar

   Krzysztof Gutkowski - Organizator zbiórki

   11.05.2017
   11.05.2017

   Dziękujemy. T+K

 • Magdalena Fabrykowska-Młotek - awatar

  Magdalena Fabrykowska-Młotek

  11.05.2017
  11.05.2017

  Powodzenia kolego!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.05.2017
  11.05.2017

  powodzenia!

 • Mona - awatar

  Mona

  10.05.2017
  10.05.2017

  Wojtek, wielkie dzięki za to co robisz.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.05.2017
  10.05.2017

  Dzięki, Wojtek.

3 200 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 125 osób
Krzysztof Gutkowski - awatar

Krzysztof Gutkowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 125

Tata zaprzyjaźniony - awatar
Tata zaprzyjaźniony
27
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Łukasz Macheta - awatar
Łukasz Macheta
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Zak TowerRunner RoadCycling - awatar
Zak TowerRunner RoadCycling
21
Austin - awatar
Austin
20
Dla równego rachunku - awatar
Dla równego rachunku
33
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
marek Piwowarski - awatar
marek Piwowarski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij