Podkarpacie — podobno najszczęśliwsze województwo w Polsce, pełne zapierających dech w piersiach widoków. Nie dla nas. W poniedziałek 13 listopada znowu wyruszliśmy w teren, wykonać kilka z wielu oczekujących interwencji...
📌 Trasa obejmowała oddalone powiaty: strzyżowski, rzeszowski oraz ropczycko-sędziszowski. To co tam zobaczyliśmy sprawiło, że do tej pory zastanawiamy się czy na pewno żyjemy w XXI wieku... 😞
📌Najpierw trafiliśmy do miejscowości Jaszczurowa. Wydawałoby się — sielska wieś. Jednak nie dla wszystkich.
Przy budzie, na ciężkim łańcuchu zobaczyliśmy jego — malutkiego, przestraszonego i skulonego psiaka. W miskach nie miał nic. 😔 Padła szybka decyzja — odbieramy w trybie natychmiastowym. Imię Jazz dostał od nas, bo wcześniej nie miał nawet imienia, był niewidzialny...
Na miejsce została wezwana również Policja, Urząd Gminy oraz Powiatowy Inspektor Weterynarii, ponieważ Jazz nie był jedynym zwierzęciem na tej posesji. Jego "właściciel" pod swoją opieką miał jeszcze 4 inne psy, krowy, byki, konie, owce, kozy, gęsi oraz kury. Sytuacja reszty zwierząt jest rozwojowa.
📌 Zapakowaliśmy Jazza do samochodu i pojechaliśmy dalej...
... żeby trafić do miejscowości Nosówka koło Boguchwały. To tam spotkaliśmy Afika, psiaka w typie berneńskiego psa pasterskiego.
Już na pierwszy rzut oka widać było, że jest wychudzony. Miał zapadnięte boki i widoczne żebra. Od poprzedniego dnia nie miał w miskach - chociaż raczej w brudnych i starych garnkach - ani wody ani jedzenia! Na szyi, zamiast obroży, skórzany pasek, a do niego przypięty oczywiście łańcuch. 😪
Podpisujemy potrzebne dokumenty, pakujemy Afika do auta i ruszamy w drogę powrotną...
➡️ Z interwencji finalnie wróciły z nami dwa psy — Jazz (jasny, terierowaty) oraz Afik (w typie berneńskiego psa pasterskiego).
Odstawiliśmy je do lecznicy weterynaryjnej, gdzie przeszły szereg badań. Oba psiaki mają biegunkę oraz anemię, najprawdopodobniej spowodowaną niedożywieniem. Muszą być na karmie gastro.
Afik dodatkowo choruje na włosogłówkę — chorobę pasożytniczą, która wymaga leczenia.
Oprócz tego psiaki przechodzą również profilaktykę — odpchlanie, odrobaczanie, szczepienia itd...
To kolejny raz stawia nas w trudnej sytuacji — musimy im pomóc ale potrzebna jest spora suma.
Wstępnie oszacowane koszty leczenia obu psów sięgają 5 tys. złotych. 😭💔
Już tyle wycierpiały, już tak blisko do wymarzonego, lepszego życia...
Pomożecie nam je wyleczyć? 🙏🏻
❤️Będziemy wdzięczni za każdą wpłaconą złotówkę. ❤️
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!