Zbiórka Rudzioch - zdjęcie główne

Rudzioch

50 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba

Rudzioch to duży, wykastrowany kot w wieku około 9 lat. Został oddany do adopcji, ale po kilku miesiącach ponownie trafiło do Nas i od prawie dwóch lat jest leczony na koszt Fundacji. Opiekunowie oddali Go, bo przerosła Ich ta adopcja. A weterynarz opiekujący się kotem, nie radził sobie z diagnostyką. Kot z dnia na dzień przestał korzystać z kuwety i miał problemy z jedzeniem. Zepsute zęby usunięto, ale problem niestety pozostał.

Kot trafił do domu tymczasowego, gdzie znajdują się również chore koty. W takim domu jest osoba, która odpowiednio zadba o kota do czasu zdiagnozowania przyczyny choroby.

Mija drugi rok od oddania Rudziocha i walczymy o Jego całkowite wyzdrowienie- bardziej o komfort życia bez bólu.  Na dzień dzisiejszy mamy skompletowaną dość pokaźną dokumentację choroby. 

Teraz szykujemy kota nie tyle do adopcji tradycyjnej (choć byłoby to Naszym marzenie), co do wirtualnej adopcji. 

Oto informacja na temat problemów zdrowotnych: kot cierpi na eozynofilowe zapalenie dziąseł- jest to przewlekła choroba, która objawia się tworzeniem wrzodów na łukach podniebiennych i dziąsłach (jest to choroba autoimmunologiczna, na którą Rudzioch może chorować do końca życia). Wrzody powodują ogromny ból, pękając krwawią. Początkowo był poddany kuracji sterydami, na które dość dobrze zareagował.. natomiast bardzo przytył i groziło to poważnymi powikłaniami. Na sterydy długodziałające niestety nie zareagował pozytywnie. Alternatywą do stosowania przy tym schorzeniu jest Sporimune- lek na bazie cyklosporyny, która osłabia nadmierną reakcję układu immunologicznego. Lek jest drogi, koszt jednej butelki to 250 zł. Kot zareagował dobrze na leczenie i stopniowo zmniejszaliśmy dawkę. W chwili obecnej przyjmuje lek co trzy dni. Stał się spokojniejszy, chyba przestał odczuwać ból.. Je surowe mięso, z którym wcześniej miał problem. Niestety nadal ma problemy z korzystaniem z kuwety. Miał też kamienie w nerkach, więc ma kontrolowany mocz i badania krwi. 

Dieta u Rudziocha wygląda tak, że spożywa wyłącznie urinary bytową i weterynaryjną. Czyli nie należy do najtańszych, ale dieta to podstawa. 


Rudzioch jak było wcześniej wspomniane to kot do adopcji wirtualnej, a jeżeli znajdzie się osoba która będzie chciała Go zaadoptować, z Naszej strony może liczyć na wsparcie w leczeniu.

A jeżeli ktoś chce Nam pomóc, a nie może materialnie.. udostępnienie też ma znaczenie. 


Z góry dziękujemy


50 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba

Wpłaty: 1

Ela Gramse - awatar
Ela Gramse
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij