Zbiórka Rudzioch - zdjęcie główne

Rudzioch

50 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 

Rudzioch to duży, wykastrowany kot w wieku około 9 lat. Został oddany do adopcji, ale po kilku miesiącach ponownie trafiło do Nas i od prawie dwóch lat jest leczony na koszt Fundacji. Opiekunowie oddali Go, bo przerosła Ich ta adopcja. A weterynarz opiekujący się kotem, nie radził sobie z diagnostyką. Kot z dnia na dzień przestał korzystać z kuwety i miał problemy z jedzeniem. Zepsute zęby usunięto, ale problem niestety pozostał.

Kot trafił do domu tymczasowego, gdzie znajdują się również chore koty. W takim domu jest osoba, która odpowiednio zadba o kota do czasu zdiagnozowania przyczyny choroby.

Mija drugi rok od oddania Rudziocha i walczymy o Jego całkowite wyzdrowienie- bardziej o komfort życia bez bólu.  Na dzień dzisiejszy mamy skompletowaną dość pokaźną dokumentację choroby. 

Teraz szykujemy kota nie tyle do adopcji tradycyjnej (choć byłoby to Naszym marzenie), co do wirtualnej adopcji. 

Oto informacja na temat problemów zdrowotnych: kot cierpi na eozynofilowe zapalenie dziąseł- jest to przewlekła choroba, która objawia się tworzeniem wrzodów na łukach podniebiennych i dziąsłach (jest to choroba autoimmunologiczna, na którą Rudzioch może chorować do końca życia). Wrzody powodują ogromny ból, pękając krwawią. Początkowo był poddany kuracji sterydami, na które dość dobrze zareagował.. natomiast bardzo przytył i groziło to poważnymi powikłaniami. Na sterydy długodziałające niestety nie zareagował pozytywnie. Alternatywą do stosowania przy tym schorzeniu jest Sporimune- lek na bazie cyklosporyny, która osłabia nadmierną reakcję układu immunologicznego. Lek jest drogi, koszt jednej butelki to 250 zł. Kot zareagował dobrze na leczenie i stopniowo zmniejszaliśmy dawkę. W chwili obecnej przyjmuje lek co trzy dni. Stał się spokojniejszy, chyba przestał odczuwać ból.. Je surowe mięso, z którym wcześniej miał problem. Niestety nadal ma problemy z korzystaniem z kuwety. Miał też kamienie w nerkach, więc ma kontrolowany mocz i badania krwi. 

Dieta u Rudziocha wygląda tak, że spożywa wyłącznie urinary bytową i weterynaryjną. Czyli nie należy do najtańszych, ale dieta to podstawa. 


Rudzioch jak było wcześniej wspomniane to kot do adopcji wirtualnej, a jeżeli znajdzie się osoba która będzie chciała Go zaadoptować, z Naszej strony może liczyć na wsparcie w leczeniu.

A jeżeli ktoś chce Nam pomóc, a nie może materialnie.. udostępnienie też ma znaczenie. 


Z góry dziękujemy


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
50 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 1

Ela Gramse - awatar
Ela Gramse
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij