Zbiórka Nemo - uratowany od śmierci - zdjęcie główne

Nemo - uratowany od śmierci

3 000 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 103 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Nemo to 10-12-latek... Ile lat zajęło doprowadzenie psa do takiego stanu? Na pewno długo, bardzo długo... Przez ten czas właściciele, których Nemo z pewnością przecież miał, przyglądali się zmianom zachodzącym w okolicach podbrzusza psa. Guz rozrastał się i z pewnością był coraz bardziej widoczny dla ludzi i coraz bardziej niebezpieczny dla zwierzęcia. Do tego doszło powiększenie sutków, gdyż guz produkował hormony żeńskie, ślepota, zmiany w uszach i ogólne zaniedbanie organizmu. 


Gdy przyjechaliśmy sprawdzić zgłoszenie o psie leżącym na jezdni na ul. Broniewskiego w Sępólnie Kr. naszym oczom ukazał się straszny widok. Zwierzę leżało bez ruchu całe pokryte muchami. Wygląd psa i zapach był porażający, ale psiak otworzył oczy i widać było, że jest w nich wielka wola życia.


Co mieliśmy robić? Siąść i płakać? Nie! Postanowiliśmy dać mu szansę na życie. Badania wykazały, że psiak ma raka jądra ukrytego w jamie brzusznej (tzw. wnętr, kiedy jajeczko nie zejdzie do moszny, co jest bezwzględnym wskazaniem do kastracji). Nowotwór spowodował zmiany hormonalne i deformację sutków, a anemia i kacheksja (stan silnego zagłodzenia) wywołały ślepotę. Uszy zarośnięte brodawczakami od wieloletniego nieleczonego zapalenia w tej chwili nic nie słyszą.


Leczenie Nemo zaczęło się od podania leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, kroplówek nawadniających i odżywiających oraz antybiotyków.  Nemo jakby czuł, że w jego marnym życiu coś zaczęło się zmieniać, bo szybko nabierał sił i odzyskiwał energię. Po dwóch dniach od znalezienia psiak przeszedł: 

- badanie krwi, USG i RTG przed operacją

- operację usunięcia rozległego nowotworu wnętrowego z badaniem histopatologicznym

- usunięcie drugiego jądra

- usunięcie nowotworu sutka

- podanie leków na gałkę oczną

- usunięcie większych polipów z kanałów słuchowych


Nemo nabiera już sił po operacji, ale apetyt ma potężny, więc wierzymy, ze szybko dojdzie do siebie. Rany pooperacyjne dobrze się goją, jednak uszy wymagają dalszego leczenia. Czekamy też na wyniki badań histopatologicznych. 


Nemo, Drogi Kapitanie, wierzymy, że wypłyniesz jeszcze na szerokie wody i poznasz, jak smakuje szczęśliwe i spokojne psie życie. Żeby spełniły się te marzenia musimy jednak prosić o pomoc w opłaceniu dotychczasowych i kolejnych kosztów opieki nad psiakiem: leków, zabiegów, badań, operacji i utrzymania. Wiemy jednak, że Nemo może liczyć na pomoc przyjaciół, dlatego już dzisiaj w imieniu Naszego Drogiego Kapitana dziękujemy za każdą okazaną pomoc.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Zofia Kozłowska - awatar

  Zofia Kozłowska

  20.08.2019
  20.08.2019

  Nemo

 • Sylwia - awatar

  Sylwia

  16.08.2019
  16.08.2019

  Mam nadzieję, że wyzdrowieje

 • Zofia Bogumiła Kozłowska - awatar

  Zofia Bogumiła Kozłowska

  13.08.2019
  13.08.2019

  NEMO

3 000 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 103 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 103

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Wiki - awatar
Wiki
10
Madzia Żebrowska - awatar
Madzia Żebrowska
100
Piotr - awatar
Piotr
10
Adrian - awatar
Adrian
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Patrycja - awatar
Patrycja
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij