Zbiórka Chora, stara Selena z targu koni - miniaturka zdjęcia

Chora, stara Selena z targu koni

Targi koni to haniebna  tradycja, bez której w XXI wieku nadal nie możemy się obejść. Żywe,  czujące zwierzęta są tylko towarem zwożonym do miejsc kaźni. Uwiązane  wrzynającymi się w skórę cienkimi linami, poganiane batami i krzykami.  Przerażone. Zniewolone. Odarte z godności. Nasze polskie konie, stojące  między rozlatującymi się przyczepami i drogimi TIRami, po których trapie  droga wiedzie już tylko do ubojni. Są konie młode i zdrowe, są też  stare i spracowane, które zdrowie poświęciły człowiekowi. Są tam kuce  całkiem małe, są też te trochę większe. Są konie lekkie i ciężkie.  Wszystkie łączy jedno – tam, gdzie jeszcze chwilę temu był ich dom,  stały się zbędne. Już nikt ich nie nazywa przyjaciółmi. W mgnieniu oka  stały się tylko towarem, którego trzeba się pozbyć. I ostatni raz na nim  zarobić. Bo prawo ich nie chroni. Dziś nadal jedną decyzją, podszytą  chciwością, można je zabić. Ot, to właśnie jest Polska, kraj ułańskich  tradycji, jednocześnie jeden z największych producentów koni rzeźnych.


Oto Selena. Stareńka klacz chwilę temu  wykupiona na targu w Sochaczewie. Koń leciwy i bardzo chory. Wyniszczony  organizm, powyginane kopyta, zaawansowany ochwat. Ciężko jej nawet stać  na zdeformowanych kopytkach.

Selena pilnie potrzebuje pełnej  diagnostyki, zdjęć RTG, leczenia, paszy dla starych koni, suplementów  wzmacniających róg kopytowy.

Podarowaliście jej życie, pomóżcie sprawić aby wróciła do zdrowia.

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  07.01.19
  07.01.19

  Walka ze skutkami przewlekłego ochwatu u Seleny nadal trwa. Diagnostyka wykazała, że Selena nigdy nie będzie w pełni zdrowym kucykiem. Zmiany kości kopytowych, które wyniknęły z braku leczenia początkowych objawów ochwatu, są nieodwracalne. Dzięki Waszemu wsparciu Selena ma zapewnioną odpowiednią opiekę kowalską. Musi otrzymywać specjalistyczną paszę, a gdy zmiany zwyrodnieniowe mocniej o sobie dają znać, wymaga podawania niesterydowych środków o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Wasza pomoc zapewniła Selenie opiekę na kilka miesięcy, jednak tak, jak każdy z naszych stałych rezydentów, potrzebuje stałego wsparcia. Wszak sam wykup w obronie przed ubojnią, jest pierwszym etapem pomocy, jakiej ocalony zwierzak potrzebuje. Miesięcznie na utrzymanie i leczenie Seleny potrzeba nawet 600 zł. Selena w przerwach między przeżuwaniem sianka wspomniała, że nie oczekuje żeby jeden Wirtualny Opiekun przekazywał dla niej tak dużą kwotę. Ogromnie ucieszy się na okazane wsparcie.

  Zdjęcie aktualności 24 005

Wpłaty - 34

KAMILA - awatar
50
KAMILA
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Marcin i Emila - awatar
50
Marcin i Emila
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
DaRu - awatar
20
DaRu
Wieslawa Johnsen - awatar
50
Wieslawa Johnsen
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Danuta Borysewicz - awatar
20
Danuta Borysewicz
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij