Zbiórka Aby Shiro mógł znów biegać - miniaturka zdjęcia

Aby Shiro mógł znów biegać Jak założyć taką zbiórkę?

Aby Shiro mógł znów biegać

1 744 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 64 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Natalia Kocot - awatar

Natalia Kocot

Organizator zbiórki

Shiro to młody owczarek niemiecki, ma tylko półtora roku. Jest bardzo energiczny i uwielbia spacery, a zwłaszcza takie, podczas których może do woli biegać niczym mała torpeda. Do tej pory jego życie było przepełnione beztroską, szaloną zabawą i niekończącymi się przebieżkami po pobliskich polach.

Niestety pewnego dnia, po kolejnym udanym spacerze, zauważyliśmy, że Shiro zaczyna kuleć, co zmusiło nas do wizyty u weterynarza. Mieliśmy nadzieję, ze to po prostu jakiś uraz. Shiro dostał tabletki przeciwzapalne, dzięki którym nastąpiła poprawa. Ale tylko na jakiś czas, sytuacja powtórzyła się już po upływie ok 2 miesięcy. Zdecydowaliśmy się na wizytę u ortopedy i wykonanie zdjęcia RTG. Wtedy usłyszeliśmy przerażającą diagnozę, w którą aż ciężko było nam uwierzyć: CIĘŻKA DYSPLAZJA STAWOWA ZE ZMIANAMI ZWYRODNIENIOWYMI. Jest to dysplazja czwartego, czyli ostatniego stopnia. Ze względu na próby odciążania bioder przez Shiro, ucierpiał także kręgosłup.

Skonsultowaliśmy się z trzema różnymi weterynarzami. Dostępne formy leczenia są różne, jednak na niektóre z nich jest już za późno, a z kolei na inne nie pozwalają obecne zmiany zwyrodnieniowe. Po wielu dyskusjach i analizie za i przeciw dostępnych metod,  zdecydowaliśmy razem z panem doktorem, że pierwszym krokiem będzie przeszczep komórek macierzystych. To zabieg polegający na pobraniu materiału biologicznego  od psa, który zawiera komórki macierzyste (np. krwi), odpowiednim jego przygotowaniu i wprowadzeniu do stawów psa. W ten sposób zawarte w danym materiale  komórki macierzyste będą mogły przekształcić się w nowe, zdrowe komórki tkanki chrzęstnej, obecnej w stawach. Zabieg ten nie zapewnia całkowitego wyleczenia, jednak zmniejsza znacznie szybkość postępowania dysplazji i leczy zwyrodnienie. Dzięki temu Shiro będzie mógł o wiele swobodniej się poruszać, a nawet biegać.

Koszt takiego zabiegu jest jednak naprawdę duży. Dodatkowo na stałe musimy podawać preparaty chondroprotekcyjne i przeciwbólowe, co rodzi następne, wcale niemałe koszta. Prawdopodobnie potrzebne będą również zabiegi wzmacniające mięśnie

Shiro nie może już biegać ani swobodnie skakać podczas zabawy, co znacznie zmniejsza jakość życia tak młodego psa, który musi dać upust swojej energii. Z roku na rok będzie coraz gorzej, za kilka lat Shiro być może nie będzie już w stanie chodzić czy wstawać. Każdy krok będzie sprawiać mu coraz większy ból.

Shiro to nie jest dla nas zwykły pies, tylko członek naszej rodziny. Nasza obecna sytuacja materialna nie jest w stanie pokryć kosztów leczenia, co jest niesamowicie przykre, kiedy właśnie trzeba ratować rodzinę.

Prosimy o pomoc, żeby nasz kochany Shiro mógł znowu biegać po łąkach i cieszyć życiem, tak jak do tej pory. Za każdy datek Shiro i my będziemy ogromnie wdzięczni.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Natalia Kocot - awatar

  Natalia Kocot

  13.11.2020
  13.11.2020

  Moi drodzy! Shiro już jest po drugim zabiegu, ma się dobrze. Przed nim kolejne. Chcieliśmy bardzo bardzo podziękować za Waszą pomoc! Gdyby nie Wy, to Shiro na pewno otrzymałby potrzebne leczenie później - a im wcześniej, tym lepiej. Jesteśmy ogromnie Wam wdzięczni za wszystko!

  Shiro i ja :)

  Zdjęcie aktualizacji 58 086

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.10.2019
  08.10.2019

  Całe życie przed nim!

 • Patryk Dołęga - awatar

  Patryk Dołęga

  05.10.2019
  05.10.2019

  Niech zdrowieje <3

1 744 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 64 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Natalia Kocot - awatar

Natalia Kocot

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 64

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Rafał - awatar
Rafał
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Tomasz - awatar
Tomasz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Mateusz Gubernat - awatar
Mateusz Gubernat
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij