Zbiórka Nowa siedziba okienka życia - zdjęcie główne

Nowa siedziba okienka życia

29 442 zł  z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciły 772 osoby
Wpłać teraz
 

Znacie to uczucie, gdy po latach wszystko zaczyna wyglądać tak, jak chcieliście? Gdy kończycie remonty, wyposażacie mieszkanie w to, co konieczne,  gdy w końcu wszystko, co najważniejsze, jest już zrobione i można zabrać się za szczegóły, które umilą Wam spędzanie czasu, dopełnią to, co powstawało przez miesiące, a czasem lata, gdy ostatnia ramka na zdjęcia, czy wazonik na komodzie wieńczy Wasz wysiłek i z zadowoleniem stwierdzacie, że właśnie tak miało to wyglądać? 

My poznaliśmy to uczucie  w tym roku, całkiem niedawno.. Okienko działa już 6 lat i dopiero teraz, po zakończonych remontach w lokalu, wymienionych klatkach,  oklejeniu szyb, byśmy byli widoczni, po ustawieniu wszystkiego tak, by pomieścić jak najwięcej maluchów, zapewnić im wybieg i wyposażyć we wszystko, czego potrzebują, możemy powiedzieć, że jesteśmy z niego dumni. 

Niestety.. Długo się nim już nie nacieszymy. Późną wiosną przyszłego roku musimy opuścić lokal, budynek, w którym go wynajmujemy, będzie remontowany i po remoncie będzie miał inne przeznaczenie, niż dotychczas. 


Mamy dwie opcje. Jedna z nich, to wygaszenie naszego działania, zejście do takiej liczby podopiecznych, abyśmy pomieścili je w domach tymczasowych. Biorąc pod uwagę fakt, że w tej chwili od dawna nie schodzimy poniżej setki (przeciętnie mamy  ponad 50 królików, 25 świnek, 20 szynszyli i sporo myszek i małych gryzoni), a w miesiącach letnich zeszłego roku dobiliśmy w lipcu powyżej 200, będzie nam ciężko to zrobić. Tym bardziej, że część naszych podopiecznych to nieadopcyjne, ciężko chore lub niepełnosprawne maluchy. Nie sztuką je wydać gdziekolwiek, muszą mieć odpowiednią opiekę, regularne kontrole, badania, leki, rehabilitację, korekty zębów itp. Byłoby nam bardzo szkoda odmawiać pomocy kolejnym potrzebującym maluchom, za dużo dramatów wokół, by patrzeć na nie bezradnie i nie mieć możliwości pomocy.. :( 

Druga opcją jest zaczęcie wszystkiego od nowa.. Kolejnego remontu, kolejnej przeprowadzki, urządzania, choć już o tyle prostszego, że wyposażenie dla zwierzaków mamy kompletne. Nie ma w Lublińcu lokalu, który nadał by się pod taki rodzaj działalności, jak nasza i był dostępny w przystępnej dla nas cenie. W tej chwili mamy 90m2, a miesięczny koszt utrzymania lokalu (czynsz, wywóz śmieci, prąd) to około 3 tys złotych. Już teraz ciężko nam czasem spać spokojnie, bo sytuacja stała się niestabilna, wpłat jest dużo mniej i ratują nas tylko organizowane bazarki 


Całe szczęście w tym naszym nieszczęściu, że mamy bardzo fajnego wynajmującego, któremu zależy na tym, byśmy zostali u niego, choć w innym miejscu. Oglądaliśmy wstępnie miejsce, jakie nam proponuje. Mimo tego, że żołądek nie daje mi z nerwów spać po nocach, pojawiła się iskierka nadziei, bo okolica jest cichutka, będziemy mieli do dyspozycji ogród, lokal jest podobnej wielkości, zachowamy cenę wynajmu. 


Na tą chwilę miejsce wygląda tak, że trzeba olbrzymiej wyobraźni, by zobaczyć tam nasze okienko ;) ale my je widzimy! Nie wiem, czy to oznaka szaleństwa, czy desperacji- jednak wiemy jedno- średnio mamy inne wyjście, jeśli dalej chcemy działać na taką skalę jak teraz, albo chociaż zbliżoną. 


Wiemy, jak będzie wyglądał, w jakim stanie będziemy mogli wejść do niego w przyszłym roku, by w ciągu miesiąca dostosować go pod siebie i się przeprowadzić. Będzie w stanie surowym. Będziemy musieli położyć podłogę, na ścianach kafelki lub inną powierzchnię, którą da się myć i dezynfekować (dzięki, hodo!), powiesić lampy, ewentualnie rozważyć jakieś dodatkowe ocieplenie, zamontować sanitaria


To duży lokal, duża powierzchnia. 80m2. Mamy trochę czasu na to, by uzbierać na to fundusze, ale ciężko w tej chwili przewidzieć, czy zdołamy to zrobić. Oprócz tego, że musimy na bieżąco zadbać o leczenie, karmienie, utrzymanie i wyżywienie naszych maluchów, będziemy musieli zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem, jakim jest przystosowanie lokalu do zwierzaków. Plusem jest to, że dom, w którym mielibyśmy się mieścić, od jesieni będzie remontowany, ocieplany i osuszany, więc wchodzimy na surowe, ale naprawdę porządne miejsce. Będziemy mieli podłączony prąd, wodę, ogrzewanie. 


Reszta będzie w naszej gestii. Mamy pół roku na to, by oprócz opłacania bieżących wydatków, nazbierać na remont.  Nie wiemy, czy się uda, ale spróbować musimy.. Będziemy robić bazarki przeznaczone właśnie na ten cel, mamy nadzieję, że uda się zorganizować jakiś kiermasz rękodzieła, cokolwiek, co dorzuci parę groszy na remont. Wy również możecie nam pomóc-np.  tworząc u siebie  szybkie licytacje rękodzieła czy jakichś przedmiotów, z których uzbierana kwota będzie wpłacana na naszą zrzutkę. Możecie też pomóc udostępniając zbiórkę, zapraszając do pomocy znajomych, właścicieli firm, czy osoby przyjazne zwierzakom. Każda pomoc będzie dla nas teraz bardzo ważna- jak zwykle bez Was nic sami nie damy rady zrobić


Bardzo prosimy Was o wsparcie, jeśli uważacie, że nasza dalsza działalność ma sens. Nawet nie wiemy jeszcze, w jakiej dokładnie kwocie zamknie się dostosowanie lokalu. Będziemy ją modyfikować w trakcie zakupów i wyceny specjalistów. Mamy nadzieję, że z Wami wszystko jak zwykle się uda <3 

#udostępnij

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • OTOZ „Animals” Inspektorat Lubliniec - awatar

  OTOZ „Animals” Inspektorat Lubliniec

  27.01.21
  27.01.21

  Zostało nam 5 miesięcy do przeprowadzki do nowej siedziby. Remont lokalu rusza na wiosnę. Już niestety wiemy, że musimy mocno zweryfikować kwotę, którą planowaliśmy nazbierać- rozejrzeliśmy się w ciągu tego półrocza, poznaliśmy ceny i.. wszystko przeraża nas jeszcze bardziej, niż wcześniej 🙈 Bardzo Wam dziękujemy za dotychczasową pomoc i wstawianie oraz licytowanie fantów na specjalnie stworzonej w tym celu grupie: Szybkie licytacje na nową siedzibę Okienka życia dla Królików i Gryzoni 💜 Dzięki temu udalo się nazbierać sporą sumę na nową siedzibę. Niestety wiemy już, że musimy zwiększyć cel zbiórki, ale mamy jeszcze 2 miesiące do rozpoczęcia remontu, więc mamy ogromną nadzieję, że uda nam się nazbierać na wszystko. Ciągle jesteśmy w zawieszeniu, bo póki nie właściciel lokalu nie rozpocznie prac, nie wiemy tak naprawdę, co nas czeka.. Dziekujemy za Wasze starania i wsparcie! Jest nam z Wami dużo łatwiej.. 💕

  Zdjęcie aktualizacji 62 240

Komentarze


 • Barbara M Kiczmachowska - awatar

  Barbara M Kiczmachowska

  05.03.21
  05.03.21

  Fant nr 6 bluza, Barbara Kiczmachowska

 • Barbara M Kiczmachowska - awatar

  Barbara M Kiczmachowska

  02.03.21
  02.03.21

  Fant 102 i 103 Barbara Kiczmachowska

 • szybkie licytacje na rzecz okienka życia, fant nr 92, Kamila Ojk - awatar

  szybkie licytacje na rzecz okienka życia, fant nr 92, Kamila Ojk

  01.03.21
  01.03.21

  Fant nr 92, Kamila Ojka

 • Barbara Kiczmachowska fant 98 czapka - awatar

  Barbara Kiczmachowska fant 98 czapka

  28.02.21
  28.02.21

  Fant 98 Barbara Kiczmachowska

 • Mateusz Malczuk - awatar

  Mateusz Malczuk

  28.02.21
  28.02.21

  Fant 97

29 442 zł  z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciły 772 osoby
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 772

Anita Sitko - awatar
Anita Sitko
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
46
Barbara M Kiczmachowska - awatar
Barbara M Kiczmachowska
20
Marcowa licytacja nr 2, Zofia Śledzikowska - awatar
Marcowa licytacja nr 2, Zofia Śledzikowska
50
fant 5 88 94 Agnieszka Gavriel - awatar
fant 5 88 94 Agnieszka Gavriel
60
Daria - awatar
Daria
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Barbara M Kiczmachowska - awatar
Barbara M Kiczmachowska
20
Przemysław Skwierczyński za fant nr 93 - awatar
Przemysław Skwierczyński za fant nr 93
28

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij