Zbiórka Simon says: Pomóż mi wyzdrowieć - zdjęcie główne

Simon says: Pomóż mi wyzdrowieć

515 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób

Simon - powypadkowy, zepsuty, wyrzucony

Rynek w Łasku. Stragan przy straganie, tłumy ludzi i kot. Niewidzialny, bo nikt go nie zauważa. A może zauważa, ale udaje, że nie widzi starego, cierpiącego kocura, który porusza się z trudem. W końcu każdy przyjechał kupić tu sobie coś nowego, na stare zepsute rzeczy nie będzie zwracał przecież uwagi. Kocurek najprawdopodobniej został przywieziony na targowisko i tam wyrzucony, jak zbędna, niepotrzebna rzecz.
Simon jednak (na swoje szczęście) w końcu zwrócił czyjąś uwagę - i tak właśnie trafił pod opiekę naszej fundacji.

Zdjęcie opisu zbiórki Simon says: Pomóż mi wyzdrowieć

Na granicy życia i śmierci

Simon trafił do lecznicy w stanie bardzo ciężkim. Nasi wspaniali weterynarze z lecznicy "Gaja i Przyjaciele" w Zduńskiej Woli, którzy ratują nawet beznadziejne przypadki, po wstępnych oględzinach nie dawali nam wielkich złudzeń. Kazali przygotować się na konieczność podjęcia ostatecznej decyzji. Jednak Simon przeżył, a jego wyniki krwi nie były aż tak tragiczne. Dopiero prześwietlenie wykazało ogrom zniszczeń jakie dokonały się w kocie. Stare złamanie - strzaskana miednica i połamane kości, z których jedna wgłębiła się w kanał wydalniczy utrudniając bardzo kotu wypróżnianie się. Simon po wstępnym odżywianiu dożylnym musiał przejść na dietę papkowo-płynną, dodatkowo wspomaganą lactulosą (lekiem wspomagającym perystaltykę jelit). W jednej z tylnych łapek porażone są nerwy. Simon ciągnie ją za sobą i rani, najprawdopodobniej konieczna będzie jej amputacja, jeśli nie uda się przywrócić jej sprawności.

Zdjęcie opisu zbiórki Simon says: Pomóż mi wyzdrowieć

Specjalistyczna diagnoza, konsultacje i operacja

Płytka z prześwietleniem Simona pojechała do Wrocławia do dr Bieżyńskiego, który jest bardzo doświadczonym chirurgiem na Uniwersytecie Przyrodniczym, na konsultację specjalistyczną. Doktor zdecyduje czy jest szansa naprawy kota, czy konieczna będzie amputacja i wyjęcie kości uciskającej kanał wydalniczy. Bez względu na diagnozę potrzebny będzie poważny i kosztowny zabieg, aby Simon miał możliwość normalnego wydalania. Każde najmniejsze wsparcie z Waszej strony jest na wagę życia i zdrowia Simona!

Jak długo Simon w takim stanie funkcjonował, trudno dokładnie określić. Na pewno cierpiał i to dość długo, a jego ból, tak jak i on sam, był niewidzialny dla ludzi przechodzących obok. Dzięki dobrym ludziom Simon został dostrzeżony. Mamy ogromną nadzieję, że również dzięki dobrym ludziom Simon odzyska zdrowie i będzie mógł w miarę możliwości normalnie funkcjonować. Bez bólu i dyskomfortu.

Simon says: "Dziękuję za Waszą pomoc!" :)

Zdjęcie opisu zbiórki Simon says: Pomóż mi wyzdrowieć

DZIĘUJEMY ZA WASZE WSPARCIE!

ZWIERZOLUBY – Fundacja Ratujemy Zwierzęta w Potrzebie powstała, aby nieść wszechstronną pomoc zwierzętom bezdomnym, chorym i skrzywdzonym.

Zdjęcie opisu zbiórki Simon says: Pomóż mi wyzdrowieć

Aktualizacje


 • Łaskie Zwierzoluby - awatar

  Orteza i obserwacja

  26.05.2016
  26.05.2016

  Simonek już po konsultacji u Dra Bieżyńskiego. Niestety nie ma dobrych wieści... Uraz jest tak bardzo złożony i stary, że operacja byłaby na tyle skomplikowana (na granicy eksperymentu medycznego), że słaby i chudy Simon miałby niewielkie szanse na jej przezycie. Nawet w przypadku kota, który jest w bardzo dobrej kondycji, ten zabieg byłby tak bardzo inwazyjny, że Doktor zdecydowałby się na przeprowadzenie go tylko w przypadku ratującym kotu życie, czyli w przypadku Simona - gdyby niedrożność kanału wydalniczego byłaby tak duża, że zagrazałaby zatkaniu i śmierci kota. Wskazania na ten moment - założenie Simonkowi specjalnej ortazy na łąpkę, która go nieco usprawni, specjalistyczna (niestety dość droga) dieta wyłącznie mokra - karma Gastro Intenstinal i 3-miesieczna obserwacja.
  Dzięki waszym wpłatom mogliśmy sfinansować zakup profesjonalnej ortezy dla Simonka. Jesteśmy ogromnie wdzieczni za każdą pomoc, poniewaz leczenie i wyżywienie Simona to spore koszty.

  Zdjęcie aktualizacji 920

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Marta - awatar

  Marta

  21.09.2016
  21.09.2016

  Trzymaj sie dzielnie kocinko! Mocno trzymam za Ciebie kciuki !

 • Karolina - awatar

  Karolina

  15.05.2016
  15.05.2016

  Trzymam kciuki za Simona.

  • Łaskie Zwierzoluby - awatar

   Łaskie Zwierzoluby - Organizator zbiórki

   17.05.2016
   17.05.2016

   Dziękujemy bardzo :) Przydadzą się naprawdę, szczególnie po ostatnim spadku formy, napędził nam naprawdę stracha.

515 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób

Wpłaty: 12

Marta - awatar
Marta
50
Ewa - awatar
Ewa
10
Dorota - awatar
Dorota
20
joanna - awatar
joanna
50
tomasz - awatar
tomasz
50
Karolina - awatar
Karolina
35
Iwona - awatar
Iwona
30
Agnieszka - awatar
Agnieszka
50
Arkadiusz - awatar
Arkadiusz
100
Adrianna - awatar
Adrianna
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij