Simon - powypadkowy, zepsuty, wyrzucony

Rynek w Łasku. Stragan przy straganie, tłumy ludzi i kot. Niewidzialny, bo nikt go nie zauważa. A może zauważa, ale udaje, że nie widzi starego, cierpiącego kocura, który porusza się z trudem. W końcu każdy przyjechał kupić tu sobie coś nowego, na stare zepsute rzeczy nie będzie zwracał przecież uwagi. Kocurek najprawdopodobniej został przywieziony na targowisko i tam wyrzucony, jak zbędna, niepotrzebna rzecz.
Simon jednak (na swoje szczęście) w końcu zwrócił czyjąś uwagę - i tak właśnie trafił pod opiekę naszej fundacji.

Zdjęcie opisu zbiórki Simon says: Pomóż mi wyzdrowieć

Na granicy życia i śmierci

Simon trafił do lecznicy w stanie bardzo ciężkim. Nasi wspaniali weterynarze z lecznicy "Gaja i Przyjaciele" w Zduńskiej Woli, którzy ratują nawet beznadziejne przypadki, po wstępnych oględzinach nie dawali nam wielkich złudzeń. Kazali przygotować się na konieczność podjęcia ostatecznej decyzji. Jednak Simon przeżył, a jego wyniki krwi nie były aż tak tragiczne. Dopiero prześwietlenie wykazało ogrom zniszczeń jakie dokonały się w kocie. Stare złamanie - strzaskana miednica i połamane kości, z których jedna wgłębiła się w kanał wydalniczy utrudniając bardzo kotu wypróżnianie się. Simon po wstępnym odżywianiu dożylnym musiał przejść na dietę papkowo-płynną, dodatkowo wspomaganą lactulosą (lekiem wspomagającym perystaltykę jelit). W jednej z tylnych łapek porażone są nerwy. Simon ciągnie ją za sobą i rani, najprawdopodobniej konieczna będzie jej amputacja, jeśli nie uda się przywrócić jej sprawności.

Zdjęcie opisu zbiórki Simon says: Pomóż mi wyzdrowieć

Specjalistyczna diagnoza, konsultacje i operacja

Płytka z prześwietleniem Simona pojechała do Wrocławia do dr Bieżyńskiego, który jest bardzo doświadczonym chirurgiem na Uniwersytecie Przyrodniczym, na konsultację specjalistyczną. Doktor zdecyduje czy jest szansa naprawy kota, czy konieczna będzie amputacja i wyjęcie kości uciskającej kanał wydalniczy. Bez względu na diagnozę potrzebny będzie poważny i kosztowny zabieg, aby Simon miał możliwość normalnego wydalania. Każde najmniejsze wsparcie z Waszej strony jest na wagę życia i zdrowia Simona!

Jak długo Simon w takim stanie funkcjonował, trudno dokładnie określić. Na pewno cierpiał i to dość długo, a jego ból, tak jak i on sam, był niewidzialny dla ludzi przechodzących obok. Dzięki dobrym ludziom Simon został dostrzeżony. Mamy ogromną nadzieję, że również dzięki dobrym ludziom Simon odzyska zdrowie i będzie mógł w miarę możliwości normalnie funkcjonować. Bez bólu i dyskomfortu.

Simon says: "Dziękuję za Waszą pomoc!" :)

Zdjęcie opisu zbiórki Simon says: Pomóż mi wyzdrowieć

DZIĘUJEMY ZA WASZE WSPARCIE!

ZWIERZOLUBY – Fundacja Ratujemy Zwierzęta w Potrzebie powstała, aby nieść wszechstronną pomoc zwierzętom bezdomnym, chorym i skrzywdzonym.

Zdjęcie opisu zbiórki Simon says: Pomóż mi wyzdrowieć

Aktualności

 • Łaskie Zwierzoluby - awatar

  Orteza i obserwacja

  26.05.16
  26.05.16

  Simonek już po konsultacji u Dra Bieżyńskiego. Niestety nie ma dobrych wieści... Uraz jest tak bardzo złożony i stary, że operacja byłaby na tyle skomplikowana (na granicy eksperymentu medycznego), że słaby i chudy Simon miałby niewielkie szanse na jej przezycie. Nawet w przypadku kota, który jest w bardzo dobrej kondycji, ten zabieg byłby tak bardzo inwazyjny, że Doktor zdecydowałby się na przeprowadzenie go tylko w przypadku ratującym kotu życie, czyli w przypadku Simona - gdyby niedrożność kanału wydalniczego byłaby tak duża, że zagrazałaby zatkaniu i śmierci kota. Wskazania na ten moment - założenie Simonkowi specjalnej ortazy na łąpkę, która go nieco usprawni, specjalistyczna (niestety dość droga) dieta wyłącznie mokra - karma Gastro Intenstinal i 3-miesieczna obserwacja. Dzięki waszym wpłatom mogliśmy sfinansować zakup profesjonalnej ortezy dla Simonka. Jesteśmy ogromnie wdzieczni za każdą pomoc, poniewaz leczenie i wyżywienie Simona to spore koszty.

  Zdjęcie aktualności 920

Komentarze

 • Marta - awatar

  Marta

  21.09.16
  21.09.16

  Trzymaj sie dzielnie kocinko! Mocno trzymam za Ciebie kciuki !

 • Karolina - awatar

  Karolina

  15.05.16
  15.05.16

  Trzymam kciuki za Simona.

  • Łaskie Zwierzoluby - awatar

   Łaskie Zwierzoluby - Organizator zbiórki

   17.05.16
   17.05.16

   Dziękujemy bardzo :) Przydadzą się naprawdę, szczególnie po ostatnim spadku formy, napędził nam naprawdę stracha.

Wpłaty - 12

Marta - awatar
50
Marta
Ewa - awatar
10
Ewa
Dorota - awatar
20
Dorota
joanna - awatar
50
joanna
tomasz - awatar
50
tomasz
Karolina - awatar
35
Karolina
Iwona - awatar
30
Iwona
Agnieszka - awatar
50
Agnieszka
Arkadiusz - awatar
100
Arkadiusz
Adrianna - awatar
50
Adrianna

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.