Zbiórka Pomóż Głuchym rozwinąć skrzydła - zdjęcie główne

Pomóż Głuchym rozwinąć skrzydła

1 415 zł  z 1 415 zł (Cel)
Wpłaciło 30 osób

Chcemy zorganizować warsztaty oraz lektorat języka polskiego dla Głuchych.

Kilka słów o Fundacji Głuchych „Zacisze”:
Założyłem fundację z własnej inicjatywy w celu działania na rzecz osób Głuchych w Polsce. Fundacja została wpisana do KRS w Warszawie, działa od 2013 roku. Zarząd Fundacji to młodzi, studiujący i pracujący wolontariusze, którzy działają na rzecz osób Głuchych w naszym kraju. Prowadzenie Fundacji jest bardzo trudnym zadaniem. Bez wsparcia finansowego nie możemy realizować naszych projektów, dlatego będziemy ogromnie wdzięczni, jeśli zdecydują się Państwo wesprzeć nas finansowo.

Kilka słów o Zarządzie Fundacji:

Mariusz Szpitalny - Fundator, założyciel Fundacji Głuchych „Zacisze”, Prezes Fundacji i koordynator projektu. Głuchy absolwent zarządzania finansami na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Student finansów i rachunkowości w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Monika Joanna Wrona - Sekretarz Fundacji. Głucha absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Polskiego Języka Migowego na Uniwersytecie Warszawskim oraz kosmetologii w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie, studentka pedagogiki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Jest lektorką Polskiego Języka Migowego.

Jaki jest cel zbiórki otwartej?
Celem zbiórki jest zebranie środków, które zostaną przeznaczone na przeprowadzenie warsztatów o profilu zawodowym, organizacyjnym oraz lektoratu języka polskiego jako języka obcego dla Głuchych. Warsztaty takie są potrzebne, ponieważ osoby Głuche napotykają na co dzień na bariery związane z życiem społecznym oraz zawodowym, mają trudności komunikacyjne i problemy w odnalezieniu się na rynku pracy. Z tego powodu zamierzamy zorganizować zajęcia, mające wesprzeć Głuchych w zaspokojeniu ich potrzeb.

Co zamierzamy zorganizować w ramach działań Fundacji?
Zamierzamy skupić się na trzech głównych zadaniach:

 • przeprowadzenie warsztatów zawodowych (np. „Jak przygotować CV?”),
 • przeprowadzenie warsztatów organizacyjnych (np. „Jak skutecznie zarządzać czasem?”)
 • przeprowadzenie lektoratu języka polskiego jako języka obcego dla Głuchych.


Dlaczego chcemy przeprowadzić warsztaty zawodowe i organizacyjne oraz lektorat języka polskiego dla Głuchych?
1. Chcielibyśmy przeprowadzić warsztaty zawodowe dla osób Głuchych, ponieważ dostrzegamy problemy, jakie napotykają oni na rynku pracy. Bardzo duża część osób niesłyszących ma problemy ze znalezieniem pracy, co wynika zarówno z bariery komunikacyjnej, jak i z tego, że często nie wiedzą jak jej szukać. Poprzez warsztaty chcemy nauczyć Głuchych jak napisać dobre CV, list motywacyjny czy też jak dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

2. Chcielibyśmy przeprowadzić warsztaty organizacyjne dla osób Głuchych dotyczące przede wszystkim skutecznego zarządzania czasem. Uważamy, że takie warsztaty wpłynęłyby korzystnie na poprawę codziennego funkcjonowania osób Głuchych, a przez to na poprawę ich życia.

3. Chcielibyśmy przeprowadzić lektorat języka polskiego, ponieważ dla osób Głuchych jest to tak naprawdę język obcy, ich pierwszym językiem jest Polski Język Migowy. Istotną kwestią jest to aby Głusi mogli komunikować się po polsku, funkcjonując na co dzień wśród osób słyszących. Częstokroć Głusi, porozumiewający się zwykle językiem migowym, nie są w stanie zrozumieć słów języka polskiego co stwarza ogromne problemy komunikacyjne. Głusi napotykają na barierę w dostępie do informacji, nie są w stanie zdobyć samodzielnie potrzebnej wiedzy. Widzimy potrzebę wsparcia Głuchych, ich bezradność i niepewność, widzimy, że niezrozumienie, a także niedoinformowanie środowiska osób Głuchych jest przyczyną wielu konfliktów z osobami słyszącymi, którym trudno jest zrozumieć, że Głuchy nie zawsze wie o co chodzi słyszącemu. Celem lektoratu jest nauczenie osób Głuchych języka polskiego, co wpłynie na poprawienie szybkości rozwoju Głuchych i zwiększenie ich wiedzy, dzięki rozumieniu informacji w języku polskim. Chcemy aby Głusi mogli w pełni cieszyć się korzyściami, jakie płyną z lepszej znajomości języka polskiego.

Na co zbieramy? 
Nikt z nas nie otrzymuje wynagrodzenia za działanie na rzecz Fundacji ani za funkcje pełnione w Zarządzie, działamy w ramach wolontariatu. Zebrane pieniądze niezbędne są do prowadzenia w sposób efektywny naszych działań.

Środki ze zbiórki przeznaczymy na:

 • zakup materiałów niezbędnych do przeprowadzenia warsztatów,
 • wynajęcie małego lokalu w celu przeprowadzenia lektoratu języka polskiego,
 • wynajęcie małego lokalu w celu przeprowadzenia warsztatów zawodowych oraz organizacyjnych,
 • wynagrodzenie dla współpracujących z nami lektorów języka polskiego oraz dla prowadzących warsztaty.

Dlaczego potrzebujemy środków do wynajęcia małego lokalu w związku z prowadzeniem warsztatów?

Fundacja nie prowadzi biura dostępnego dla interesantów, ponieważ nie jesteśmy w stanie opłacić, a tym samym utrzymać lokalu. Nie ma również możliwości organizowania spotkań pod adresem zarejestrowania Fundacji, dlatego zamierzamy wynająć mały, niedrogi lokal w celu przeprowadzenia warsztatów.

Co jeśli zbierzemy więcej?

Jeżeli uda nam się zebrać więcej środków niż planowaliśmy, będziemy mogli zwiększyć naszą działalność organizacyjną w zakresie prowadzenia warsztatów i lektoratów języka polskiego, a tym samym dać Głuchym jak najwięcej. Będziemy mogli zorganizować kolejne warsztaty o profilu zawodowym i organizacyjnym, co pozwoli osobom Głuchym na rozwój w sferze zawodowej, a także ułatwi komunikację na co dzień.

Komentarze


 • Milton Brown - awatar

  Milton Brown

  14.06.2018
  14.06.2018

  Prezent z okazji urodzin Sound Garden Hotel #High5

 • Maria Krzos - awatar

  Maria Krzos

  14.06.2018
  14.06.2018

  Prezent z okazji urodzin Sound Garden Hotel #High5

 • Katarzyna Kęska - awatar

  Katarzyna Kęska

  14.06.2018
  14.06.2018

  Prezent z okazji urodzin Sound Garden Hotel #High5

 • Dariusz Skrzypek - awatar

  Dariusz Skrzypek

  14.06.2018
  14.06.2018

  Prezent z okazji urodzin Sound Garden Hotel #High5

1 415 zł  z 1 415 zł (Cel)
Wpłaciło 30 osób

Wpłaty: 30

Magda - awatar
Magda
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anna W - awatar
Anna W
45
Milton Brown - awatar
Milton Brown
100
Prezent dla Sound Garden HRS - awatar
Prezent dla Sound Garden HRS
100
Maria Krzos - awatar
Maria Krzos
50
Prezent z okazji urodzin Sound Garden Hotel #High5 - awatar
Prezent z okazji urodzin Sound Garden Hotel #High5
20
Mikołaj Krzymień - awatar
Mikołaj Krzymień
20
Prezent z okazji urodzin Sound Garden Hotel #High5 - awatar
Prezent z okazji urodzin Sound Garden Hotel #High5
300

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij