Chcemy zorganizować warsztaty oraz lektorat języka polskiego dla Głuchych.
Kilka słów o Fundacji Głuchych „Zacisze”:
Założyłem fundację z własnej inicjatywy w celu działania na rzecz osób Głuchych w Polsce. Fundacja została wpisana do KRS w Warszawie, działa od 2013 roku. Zarząd Fundacji to młodzi, studiujący i pracujący wolontariusze, którzy działają na rzecz osób Głuchych w naszym kraju. Prowadzenie Fundacji jest bardzo trudnym zadaniem. Bez wsparcia finansowego nie możemy realizować naszych projektów, dlatego będziemy ogromnie wdzięczni, jeśli zdecydują się Państwo wesprzeć nas finansowo.
Kilka słów o Zarządzie Fundacji:
Mariusz Szpitalny - Fundator, założyciel Fundacji Głuchych „Zacisze”, Prezes Fundacji i koordynator projektu. Głuchy absolwent zarządzania finansami na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Student finansów i rachunkowości w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Monika Joanna Wrona - Sekretarz Fundacji. Głucha absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Polskiego Języka Migowego na Uniwersytecie Warszawskim oraz kosmetologii w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie, studentka pedagogiki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Jest lektorką Polskiego Języka Migowego.
Jaki jest cel zbiórki otwartej?
Celem zbiórki jest zebranie środków, które zostaną przeznaczone na przeprowadzenie warsztatów o profilu zawodowym, organizacyjnym oraz lektoratu języka polskiego jako języka obcego dla Głuchych. Warsztaty takie są potrzebne, ponieważ osoby Głuche napotykają na co dzień na bariery związane z życiem społecznym oraz zawodowym, mają trudności komunikacyjne i problemy w odnalezieniu się na rynku pracy. Z tego powodu zamierzamy zorganizować zajęcia, mające wesprzeć Głuchych w zaspokojeniu ich potrzeb.
Co zamierzamy zorganizować w ramach działań Fundacji?
Zamierzamy skupić się na trzech głównych zadaniach:
Dlaczego chcemy przeprowadzić warsztaty zawodowe i organizacyjne oraz lektorat języka polskiego dla Głuchych?
1. Chcielibyśmy przeprowadzić warsztaty zawodowe dla osób Głuchych, ponieważ dostrzegamy problemy, jakie napotykają oni na rynku pracy. Bardzo duża część osób niesłyszących ma problemy ze znalezieniem pracy, co wynika zarówno z bariery komunikacyjnej, jak i z tego, że często nie wiedzą jak jej szukać. Poprzez warsztaty chcemy nauczyć Głuchych jak napisać dobre CV, list motywacyjny czy też jak dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.
2. Chcielibyśmy przeprowadzić warsztaty organizacyjne dla osób Głuchych dotyczące przede wszystkim skutecznego zarządzania czasem. Uważamy, że takie warsztaty wpłynęłyby korzystnie na poprawę codziennego funkcjonowania osób Głuchych, a przez to na poprawę ich życia.
3. Chcielibyśmy przeprowadzić lektorat języka polskiego, ponieważ dla osób Głuchych jest to tak naprawdę język obcy, ich pierwszym językiem jest Polski Język Migowy. Istotną kwestią jest to aby Głusi mogli komunikować się po polsku, funkcjonując na co dzień wśród osób słyszących. Częstokroć Głusi, porozumiewający się zwykle językiem migowym, nie są w stanie zrozumieć słów języka polskiego co stwarza ogromne problemy komunikacyjne. Głusi napotykają na barierę w dostępie do informacji, nie są w stanie zdobyć samodzielnie potrzebnej wiedzy. Widzimy potrzebę wsparcia Głuchych, ich bezradność i niepewność, widzimy, że niezrozumienie, a także niedoinformowanie środowiska osób Głuchych jest przyczyną wielu konfliktów z osobami słyszącymi, którym trudno jest zrozumieć, że Głuchy nie zawsze wie o co chodzi słyszącemu. Celem lektoratu jest nauczenie osób Głuchych języka polskiego, co wpłynie na poprawienie szybkości rozwoju Głuchych i zwiększenie ich wiedzy, dzięki rozumieniu informacji w języku polskim. Chcemy aby Głusi mogli w pełni cieszyć się korzyściami, jakie płyną z lepszej znajomości języka polskiego.
Na co zbieramy?
Nikt z nas nie otrzymuje wynagrodzenia za działanie na rzecz Fundacji ani za funkcje pełnione w Zarządzie, działamy w ramach wolontariatu. Zebrane pieniądze niezbędne są do prowadzenia w sposób efektywny naszych działań.
Środki ze zbiórki przeznaczymy na:
Dlaczego potrzebujemy środków do wynajęcia małego lokalu w związku z prowadzeniem warsztatów?
Fundacja nie prowadzi biura dostępnego dla interesantów, ponieważ nie jesteśmy w stanie opłacić, a tym samym utrzymać lokalu. Nie ma również możliwości organizowania spotkań pod adresem zarejestrowania Fundacji, dlatego zamierzamy wynająć mały, niedrogi lokal w celu przeprowadzenia warsztatów.
Co jeśli zbierzemy więcej?
Jeżeli uda nam się zebrać więcej środków niż planowaliśmy, będziemy mogli zwiększyć naszą działalność organizacyjną w zakresie prowadzenia warsztatów i lektoratów języka polskiego, a tym samym dać Głuchym jak najwięcej. Będziemy mogli zorganizować kolejne warsztaty o profilu zawodowym i organizacyjnym, co pozwoli osobom Głuchym na rozwój w sferze zawodowej, a także ułatwi komunikację na co dzień.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.
Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).
Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Milton Brown
Prezent z okazji urodzin Sound Garden Hotel #High5
Maria Krzos
Prezent z okazji urodzin Sound Garden Hotel #High5
Katarzyna Kęska
Prezent z okazji urodzin Sound Garden Hotel #High5
Dariusz Skrzypek
Prezent z okazji urodzin Sound Garden Hotel #High5