Zbiórka Cztery ściany dla czterech łap.. - zdjęcie główne

Cztery ściany dla czterech łap..

0 zł  z 39 000 zł (Cel)

Zbiórka na kojce dla psich staruszków...

Prosimy o pomoc nie dla siebie tylko w imieniu tych, które same nie potrafią...

W imienu tych, które miały kiedyś dom, rodzinę przez lata, a w ciągu sekundy straciły wszystko...

Mowa o starych psach...

Stare psy są niewidzialne.

Stare psy są niechciane.

Stare psy w schronisku dożywają swoich dni.

Stare psy są tematem tabu.

Jesteśmy schroniskiem innym niż wszystkie ze względu na sposób podejścia i traktowania zwierząt, którymi się opiekujemy. W tej chwili mamy 8 koni, 3 kucyki, królika, 4 kozy, 2 świnki. Jednak nasz główny profil to zwierzęta towarzyszące mianowicie, ok 50-60 psów, 10-20 kotów.

Jesteśmy zarejestrowanym schroniskiem, ale nie usypiamy staruszków, nie ma u nas limitu na życie, każde zwierzę ma prawo do godnego traktowania, specjalnej diety i leczenia.

Mamy pod swoją opieką dużo psich seniorów.

Wiele psów, które przygarniamy pochodzi z terenów wiejskich,  są ściągnięte z łańcucha, odebrane, trzymane wcześniej w ciasnych pomieszczeniach, klatkach, w skandalicznych warunkach.  Kiedy już się u nas nieco zadomowią, poczują się lepiej, traktują boks jak swoje terytorium. Co za tym idzie skutkuje to  zniszczonymi budami, poobgryzanymi dachami, zdewastowanymi kojcami, czasami trudno jest nam uwierzyć, jak bardzo mogą być kreatywne pod tym względem. Musimy psiaki zabezpieczyć przed kolejną zimą. Szczególnie te większe staruszki , mniejsze zazwyczaj w tym okresie są w środku budynku. Planujemy przeprowadzić generalną modernizację boksów w czerwcu 2017 roku, by nadal móc przyjmować psie staruszki i dalej pomagać. Wiele psów przyjmujemy nieodpłatnie, z interwencji, najczęściej są to psy stare, o których świat zapomniał, sensem naszych działań jest m.in. to , że my ratujemy i nie usypiamy starych psów, jedyne zagrożenie, które stanowią to takie, że ich stan może jeszcze kogoś wzruszyć. Może poruszyć i udowadnia, że nawet najbardziej zatwardziali osobnicy, okazują serce i nie potrafią przejść obojętnie, nie jesteśmy schroniskiem miejskim nie posiadamy dotacji, funkcjonujemy dzięki darowiznom i dzięki pomocy ludzi dobrej woli.

Starość to u nas nie wyrok, lecz szansa dla starego, porzuconego psa, który kiedyś miał rodzinę i dom, bo gdzieś musiał dożyć jesieni swego życia, dlatego staramy się im zapewnić namiastkę domu i możliwie optymalne warunki.

Potrzebujemy uzbierać 39000 zł co pozwoli na zamontowanie 30 odpowiednich boksów wraz z budami.

Kojec wraz z budą można zamówić i przesłać na nasz adres z linku:

http://allegro.pl/klatka-dla-psa-kojec-xxl-promocja-malopolskie-i6696294797.html

Koszt kojca to ok. 900zł, koszt budy to 400zł.

Na ten moment mamy pod opieką 55 psów, ta liczba waha się od 50 do 60 psów, z racji dużej adopcyjności. Część starszych podopiecznych mieszka z nami w biurze. Pod naszą opieką średnio przebywa 25 psich weteranów, powyżej 8 roku życia, potrzebują one szczególnej opieki.

Ktoś może zapytać jaki jest tego sens? Że zajmują miejsce młodym? bardziej adopcyjnym?

Prosimy Nie Osądzajcie, jeśli Macie inne zdanie, Przejdźcie obojętnie... jeśli Potraficie....

 Musimy zapewnić, dodatkowe leczenie, lepszej jakości karmę, opiekę weterynaryjną, na którą miesięcznie wydajemy ok 5000zł .

Wierzymy, że stare psy mają szansę na nowe życie, na nowy dom, a jeśli nie, staramy się zapewnić  tego namiastkę, my nie usypiamy, kiedy przychodzi ich czas, odchodzą same, mieszkają wśród nas, wolontariusze są ich rodziną.

Staramy się im zapewnić warunki zbliżone do domowych.

Wiele psów spędziło u nas ostatnie dni, tygodnie, a czasem lata swojego życia.

Dlaczego?

Bo gdy dzwoni telefon o psa, to ludzie najlepiej chcieli by szczeniaka, a 6 letni pies jest już "stary".

Przy takim podejściu powinniśmy dać sobie spokój.

Ale nie poddajemy się, wierzymy, że są ludzie, którzy nie tylko podchodzą egoistycznie i nie myślą " nie chcę starego psa, bo szybko odejdzie", ale pomyślą, że nie ma nic lepszego dla psiego staruszka, jak to, że chociaż swoje ostatnie miesiące będzie kochany i opłakiwany, gdzie będzie miał swoje posłanie, swoje miseczki i swój dom.

Nowe kojce, to nowe szanse, dla nich, tych starych, niechcianych...

Prosimy o każdą złotówkę, wiemy koszt 39000 zł jest to suma ogromna, lecz my wierzymy , że są ludzie dobrej woli, którzy rozumieją nasze decyzje i się z nami solidaryzują.

Prosimy o szansę dla nich....

Nieraz, nie dwa zdarzył się już cud, dlatego i tym razem pokładamy nadzieję....

My i nasze staruszkowo......


www.fundacjadlazwierzat.org

https://www.facebook.com/Zd%C4%85%C5%BCy%C4%87-przed-%C5%9Bmierci%C4%85-staruszki-z-Psiej-Chaty-447431878980347/?fref=ts

https://www.facebook.com/fundacjasosdlazwierzat/?fref=ts

0 zł  z 39 000 zł (Cel)

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij