Zbiórka Nie chcemy wracać do schroniska! - zdjęcie główne

Nie chcemy wracać do schroniska!

283 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Monika Filipkowska - awatar

Monika Filipkowska

Organizator zbiórki

Spajka i Alek to dwa psy, których historia zaczyna się i na razie kończy w podobny sposób. 

Spajka trafiła do schroniska Cyganowo w Sejnach jako zupełnie dziki, agresywny i trudny pies. Sunia była zupełnie wycofana, nie dawała się podejść, nie chciała mieć z nami - wolontariuszami - nic do czynienia. Nasze starania sprawiły, że Spajka po ponad półtora roku zaczęła wychodzić na spacery, otworzyła się na człowieka. Jednak nie było to zupełne otwarcie się, a duży krok do przodu. Wiedziałyśmy - my wolontariuszki - że dalej będzie nam ciężko zrobić postępy i będzie to trwać kolejne miesiące, a może i lata. Dlatego kiedy Zbyszek z Krzykosiaków zgodził się przyjąć Spajkę pod swoje skrzydła nie traciłyśmy czasu, żeby ją wyciągnąć ze schroniska i dać jej wielką szansę. Spajka w Krzykosiakach jest już od lata 2016 r. Obecnie podchodzi do człowieka, daje się głaskać, jest prawie gotowa do adopcji.

Losy Alka zaczęły się również w schronisku w Cyganowie - był u nas kilka tygodni i znalazł dom, dom w Poznaniu. Była wizyta przedadopcyjna, wszystkie procedury dopełnione, wydawało się, że wszystko będzie dobrze. Niestety nie było - okazało się, że narzeczona nie polubiła psa i kazała psa oddać. My jesteśmy w Suwałk (Sejny to miejsce, w którym jest schronisko), Alek był w Poznaniu. Trafił na chwilę do hoteliku, ale nagle w hoteliku okazało się, że Alek gryzie właścicielkę i jest problem. Jedyną szansą dla niego okazały się Krzykosy. 

I tak losy Alka i Spajki ponownie się spotkały w miejscu, w którym Spajka nie jest już dziką sunią, a Alek wcale nie jest agresywny wobec ludzi.

Oba psiaki czekają na domy, mają ogłoszenia i to kwestia czasu... czasu i pieniędzy na ich utrzymanie. Ponieważ w drugim półroczu 2016 r. TOZ o/Suwałki miał ogromną liczbę interwencji polegających głównie na leczeniu psów, kotów - nierzadko również właścicielskich, które bez tej pomocy by po prostu cierpiały i umierały bez pomocy, odebraniu psów od właścicieli lub opiece nad bezdomnymi, chorymi, starszymi zwierzakami, to pojawił się dług. Ani Alek, ani Spajka nie mają deklaracji na utrzymanie ich u Zbyszka. Koszt miesięczny to za jednego zwierzaka 250 zł. Do dzisiaj - tj. 19.01.2017 r. mamy dług za 2 miesiące pobytu (łączna suma 1000 zł).

Proszę Państwa, każdego, komu los takich jak te zwierzaków, z trudną, nieciekawą historią nie jest obojętny o POMOC. Pomoc w opłaceniu ich pobytu, który dla nich oznacza ni mniej ni więcej ALBO szansę na lepsze jutro u Zbyszka w oczekiwaniu na dom, ALBO powrót do sejnenńskiego schroniska na Podlasiu. Dla Alka oznacza to zapewne miejscową adopcję na łańcuch, a dla Spajki długie lata za kratami bez szans na lepsze jutro....

W Was nadzieja dla nich :)

Dziękuję za każdą złotówkę, bo grosz do grosz razem jesteśmy w stanie uzbierać tego TYSIAKA :)
Pieniądze zbieram na konto TOZ o/Suwałki, jestem wolontariuszką w schronisku, z którego pochodzą oba pieski. Znam je osobiście, wiem, że Krzykosy to dla nich idealne miejsce, nie mogą wrócić do schroniska i znowu siedzieć za kratami.... proszę, pomóżcie im, żeby nie wróciły do schroniska!!!

Aktualizacje


 • Monika Filipkowska - awatar

  Monika Filipkowska

  09.02.2017
  09.02.2017

  Piękny, mądry, silny pies - taki jest Alek. Zachęcam do adopcji i do pomocy <3
  Dziękuję

  Zdjęcie aktualizacji 2 803

283 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Monika Filipkowska - awatar

Monika Filipkowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 12

AgaB - awatar
AgaB
50
Paulina Falińska - awatar
Paulina Falińska
33
Magda - awatar
Magda
25
Magda - awatar
Magda
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agata Domańska - awatar
Agata Domańska
50
Magda - awatar
Magda
10
Alicja Kochanowska - awatar
Alicja Kochanowska
20
Danuta - awatar
Danuta
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij